Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2010, 13:16   #11
Bajek
ford::average
 
Avatar Bajek
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Genewa
Model: LII
Silnik: V6
Rocznik: 02
Postów: 132
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Tomku czyli według Ciebie olej napędowy podlega samozapłonowi a olej napędowy już nie? No to powiedz mi dlaczego wszelkie specyfikacje oleju silnikowego posiadają w swoich danych temperaturę samozapłonu?

Załóżmy, że nie ma samozapłonu to co powoduje zapalanie się oleju silnikowego w kolejnych suwach? Mamy suw wydechu w którym cylinder zostaje opróżniony ze wszystkiego, więc od czego w następnym suwie zapala się mieszanka?

Tutaj masz specyfikację do oleju gdzie wyraźnie napisana jest temperatura samozapłonu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wynosi 250 stopni Celcjusza.

__________________
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.
Bajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 14:33   #12
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

No jest napisane.
Ale dziś rozmawiałem z nauczycielem przedmiotu zawodowego i powiedział mi to co napisałem.
Olej to taka, w której prawie, że wyeliminowano samozapłon.
A zapłon oleju silnikowego jak najbardziej może wystąpić.
Oleje starszego typu (produkowane kilkanaście lat temu) ulegały samozapłonowi w temperaturze >1000*C (większej). A te dzisiejsze to ponad 2000*C. Słowa mego nauczyciela.
Można to wytłumaczyć tak:
Komora spalania nie do końca została oczyszczona z oleju silnikowego, a temperatura w niej jest spora. Kolejna porcja oleju dostaje się przez kolektor dolotowy i może się zapalić przed wybuchem mieszanki ON z powietrzem.
Niedawno coś takiego na zajęciach przerabiałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 14:39   #13
Bajek
ford::average
 
Avatar Bajek
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Genewa
Model: LII
Silnik: V6
Rocznik: 02
Postów: 132
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oleje starszego typu (produkowane kilkanaście lat temu) ulegały samozapłonowi w temperaturze >1000*C (większej). A te dzisiejsze to ponad 2000*C.
Jeżeli tak jest to dlaczego w tej specyfikacje jest podane 250... Hmmm

Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komora spalania nie do końca została oczyszczona z oleju silnikowego, a temperatura w niej jest spora. Kolejna porcja oleju dostaje się przez kolektor dolotowy i może się zapalić przed wybuchem mieszanki ON z powietrzem.
Ale przecież tam nie ma oleju napędowego, kluczyk jest wyjęty, więc paliwo nie jest podawane - odcięta jest pompa paliwa. Fakt coś zostaje w filtrze, ale to zaraz by się skończyło.
Napisałeś może zapalić się przed wybuchem ON, ale od czego. Co powoduje zapłon oleju silnikowego - jeżeli to nie jest zapłon samoczynny (zwany też samozapłonem).
__________________
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.
Bajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 14:43   #14
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

nikogo strony nie biore ale wtedy pytanie to izutkownika bajek mam takie.

Co powoduje prace tego silnika? skoro olej sie nie zapala , zrodla zaplonu tez nie ma.

Dla mnie samozaplon czy zaplonsamoczynny , to takie w ktorym dany material sam sie zapala , np pod wplywem temperatury.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 14:55   #15
Bajek
ford::average
 
Avatar Bajek
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Genewa
Model: LII
Silnik: V6
Rocznik: 02
Postów: 132
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nikogo strony nie biore ale wtedy pytanie to izutkownika bajek mam takie.
Do mnie masz pytanie?
__________________
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.
Bajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 14:57   #16
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nikogo strony nie biore ale wtedy pytanie to izutkownika bajek mam takie.

Co powoduje prace tego silnika? skoro olej sie nie zapala , zrodla zaplonu tez nie ma.

Dla mnie samozaplon czy zaplonsamoczynny , to takie w ktorym dany material sam sie zapala , np pod wplywem temperatury.
Dokładnie tak jak mówisz.
dokładnie takie zjawisko nazywamy Flash Point.jest to temp.w jakiej zachodzi samozapłonGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 15:09   #17
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał Bajek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do mnie masz pytanie?
chyba widac te pytania czy tylko po jednym zdaniu z kazdego posta czytasz?
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 15:13   #18
Bajek
ford::average
 
Avatar Bajek
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Genewa
Model: LII
Silnik: V6
Rocznik: 02
Postów: 132
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba widac te pytania czy tylko po jednym zdaniu z kazdego posta czytasz?
Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co powoduje prace tego silnika? skoro olej sie nie zapala , zrodla zaplonu tez nie ma.
Gdzie ja napisałem, że olej się nie zapala? Wręcz przeciwnie. Napisałem, że pod wpływem wysokiej temperatury olej zaczyna parować, mieszać się z powietrzem i tworzy mieszankę wybuchową/palną.

Jeżeli twierdzisz, że tak nie jest, to podaj mi co zapala ten olej - oleju napędowego nie ma, bo jest odcięta pompa paliwa.
__________________
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.
Bajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 15:27   #19
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
temperaturę ponad 500 - 800 stopni.
no chyba w fahrenheita'ch to podałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale z tym już nie mogę. Mylimy pojęcia samozapłon a zapłon
nie chcę nakłamać, ale samozapłon oleju silnikowiego następujke w okolicach 270 *C choć te doświadczenia robiłem ładnych parę lat temu więc mogę się mylić. Zapłon przecietnego 10W40 w okolicach 100. Wiem napewno że samozapłon nie następuje przy 190* bo często używam frytkownicy do wybijania tulei wahaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie chce mi się przeszukiwać netu w poszukiwaniu tych temp, ale okolice 300* są jak najbardziej prawdziwe dla zapłonu.
Cytat:
Napisał Karlito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W starszych pojazdach wojskowych urządzeniem do awaryjnego odpalania samochodu w razie braku napiecia jest właśnie "gaśnica" ze sprężonym powietrzem
Jedyny sposób na uruchomienie dużego diesela, wciąż używane,
Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zwiększenie się temperatury i ciśnienia tego ciała.
ciśnienie nie ma tu nic do rzeczy. ważna jest tylko temperatura, bądź bardziej precyzyjnie dostarczona energia, paliwo nie podlega ściskaniu tylko podgrzewaniu od gorącego powietrza, powietrza które nagrzało się poprzez ściskanie, a więc energia dostarczona przez ruch posuwisty tłoka została zamieniona na ciepło, (bardziej szczegółowo chyba nie trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
okaż mi takiego magika, który spowoduje samozapłon oleju silnikowego!!
chcesz moje zdjęcie??
Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyczynowe samochody by wybuchały
bloki silnika posiadają zawory wybuchowe - w samochodach są to metalowe dekle wciśnięte w przygotowane otwory, W przypadku wybuchu - bo to się dzieje zawór zostaje wyrzucony, Silniki w któych konstrukcyjnie dopuszcza się do powstania eksplozji par olejów posiadają klapy wybuchowe - są to zawory ze sprężyną o odpowiednim napięciu wstępnym. Gdy Ciśnienie zanadto wzrośnie, uchylają się.
Cytat:
Napisał toomekk6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale dziś rozmawiałem z nauczycielem przedmiotu zawodowego i powiedział mi to co napisałem.
Twoim nauczycielem jest idiota co Ci mówi, że "ropa" w silniku podlega ściskaniu??!!?? a od czego to nauczyciel jest?? WueFu??
samozapłon oleju w 2000 stopni?? przecież w tej temp to nawet ceramika dostaje samozapłonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 16:42   #20
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Choroba "szalonych diesli"

No jeśli sam olej silnikowy dostaje zapłonu w komorze spalania silnika Diesla to jakim cudem silnik może pracować na samym oleju silnikowym i to w dodatku przy takich prędkościach obrotowych??

Cytat:
Napisał subratri
nie chce mi się przeszukiwać netu w poszukiwaniu tych temp, ale okolice 300* są jak najbardziej prawdziwe dla zapłonu.
To w końcu zapłonu czy samozapłonu??

Cytat:
Napisał Bajek
Ale przecież tam nie ma oleju napędowego, kluczyk jest wyjęty, więc paliwo nie jest podawane - odcięta jest pompa paliwa.
Zapłon jest odcięty, owszem. Ale alternator nadal pracuje i z tego co mi wiadomo dostarcza prąd do pompy a wtedy pompa podaje paliwo.

Cytat:
Napisał subratri
a od czego to nauczyciel jest?? WueFu??
Wypraszam sobie. Nauczyciel Podstaw konstrukcji maszyn.


Cytat:
Napisał subratri
"ropa" w silniku podlega ściskaniu
Sory, pomyliłem z powietrzem.


Nie mam zamiaru się z Wami kłócić. Wy wiecie swoje a ja wiem swoje. I niech tak zostanie.
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.