Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2021, 21:21   #361
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał mondeo_owner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podbijam ponownie. Dziś słuchajcie udało mi się zaobserwować coś dziwnego. Ponieważ filtr miałem zapełniony w 73% a z tego co czytałem, wypalanie odbywa się po przekroczeniu progu 75% kiedy będą dogodne warunki. Udałem się w krótką trasę. I faktycznie, rozpoczął procedurę wypalania. Była ona bardzo krótka. I co najdziwniejsze, przerwał ją po osiągnięciu 21%. Czyli wynika z tego jedynie tyle, że DPF nie wypala mi się do końca. Tylko dlaczego ... Dodam jeszcze że nie gasiłem silnika i nie zatrzymywałem się. Przez cały czas byłem w ruchu. Jechałem z prędkością ok 90km/h na 4 biegu więc obroty też były wysokie.
u mnie wypalanie kończy się tak samo okolice 20%, wypala przez 5-9km co trwa kilka minut.

Po wypaleniu jak trochę podepczę to przez 50km potrafi się zapełnić do 50%, po czym gdy jadę w miarę płynie z prędkością 80-120km to zapełnienie samo spada nawet o 10-15%

mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2021, 19:46   #362
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

No to ja mam identycznie. Normalnie filtr zawsze wypalał mi się kilkanaście kilometrów. A teraz przejadę kilka, kilka minut i wypalone. Tylko że po wypaleniu pokazuje 20%+ zapełnienia. Więc nie ma się co dziwić że tak często się wypala. Próbowałeś to jakoś diagnozować i znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy?
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2021, 20:22   #363
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał mondeo_owner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to ja mam identycznie. Normalnie filtr zawsze wypalał mi się kilkanaście kilometrów. A teraz przejadę kilka, kilka minut i wypalone. Tylko że po wypaleniu pokazuje 20%+ zapełnienia. Więc nie ma się co dziwić że tak często się wypala. Próbowałeś to jakoś diagnozować i znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy?
nie bardzo widać jakąś przyczynę jak załączy się wypalanie to temperatura wzrasta do 650st.C i tak przez kilka minut później spada do normalnej więc nie mam pojęcie czy to dobrze, czy źle, ale gość który mi sprzedał auto mówił, że ta wersja z świecą płomieniową wypala się w kilka minut co by potwierdzało nasze obserwacje.

Dzisiaj po wypaleniu zrobiłem ok 60km średnio ok 130km/h i mam już 60%, także sam nie wiem, raczej coś szybko i albo tak kopci albo DPF już martwy. U mnie jest jakiś problem z turbo bo słychać gwizdanie natomiast żadnych nieszczelności nie znalazłem. Generalnie coś jest nie tak... tylko co?

aha po wypaleniu jak depnę w podłogę to ciśnienie różnicowe DPF osiąga nawet 10kpa. tez nie wiem czy to dużo czy nie.

Kiedyś miłam 1,6hdi z FAP, najlepszą decyzję jaką podjąłem mając to auto to wypier..nie FAP sorki za łacinę ale jeszcze raz napiszę wypier.e..ni.e! później chodził super zero dymienia... zero psychozy z FAP gasić nie gasić i inne pierdoły wiadomo jakie. Zrobię turbinę jak się to nie uspokoi to tez wyp.. DPF
.

ktoś omże próbował zamienniki polskiej firmy za ok 800zł (allegro), chwalą się, że konstrukcja jest dużo lepsza niż fabryczny bo w mieście się tak nie zapycha, a może to nie żaden dpf tylko zwykły tłumik, co zastępuje dpf i go udaje ??

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez mdxmd ; 16-05-2021 o 20:28
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2021, 13:54   #364
poadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

hej, z moich doświadczeń z zamiennikami.
Wymieniłem katalizator na zamiennik
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wymieniłem DPF na zamiennik
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz układ wydechowy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wszystko wymienione w czerwcu 2019
Miałem duże problemy z wypalaniem, okazało się że wszystko było zapchane.
Katalizator był tak zapchany ze turbina zaczęła buczeć bardzo głośno, oleju przybywało. Po wymianie wszystkie problemy ustały. I tak pojeździłem do stycznia tego roku zrobiłem około 15k km Przez ten czas jazda bez awarii .
Aż nagle auto zaczęło samo gasnąć podczas jazdy.
Zacząłem obserwować forscana podczas jazdy, i okazało się że auto gaśnie w momencie kiedy zaczyna się próba wypalania DPF. Miałem już dosyć i nie chciałem bawić się drugi raz w DPFy , dlatego usunąłem DPF oraz wprogramowałem EGR, auto odżyło (przestało nawet pooszarpywać - tutaj na 100% to była wina EGRa) . Następnie je sprzedałem. Dizel z DPFem do miasta się nie nadaje.
poadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2021, 06:54   #365
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cześć wszystkim,

chciałbym się podzielić z moim przypadkiem. Otóż zimą dałem auto do czysczenia egr i wymiany swiec żarowych. Wszystko byłoby gites ale jak zrobiło sie ciepło to DPF zaczał się wypalać co 100 - 200 km. Trochę się zdenerwowałem, ale nie dawało mi to spokoju aż zajrzałem na silnik. Na łączeniu dolotu i przepustnicy było zapocenie - niby normalne ale postanowiłem wymienić uszczelkę:
1715337
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

rozebrałem, wyczyściłem gniazdo i wszsytko dookoła (robota na 15 min) i jazda. Piersze wrażenie - auto nabrało kopyta, zwłaszcza > 2tys obrotów. POtem zrobiłem trasę w góry 600km i nic poki co sie wypaliło ani razu a juz mam z 800 km przejechane od ostatniego wypalenia i wymiany uszczleki.
Także polecam się przyjrzeć.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2021, 07:25   #366
Jarek_Lodz
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 404
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Cześć,

orientujecie się może czy w dw10 (prelift) też jest tak uszczelka ?

Pozdrawiam
Jarek


OT:

Kubabike - dzięki za info.

Uszczelka jednak trochę droga, dlatego wymontowałem przepustnicę, wyczyściłem ją i uszczelkę (benzyną ekstrakcyjną), następnie złożyłem i .... suchutko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może innym też wystarczy tylko przeczyścić.

Ostatnio edytowane przez Jarek_Lodz ; 21-06-2021 o 09:57 Powód: OT
Jarek_Lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2021, 08:03   #367
robert1405
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Puławy
Model: mondeo mk4 lift
Silnik: DW10C 196KM
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Masz zdjęcie zapocenia?
robert1405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2021, 08:06   #368
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał robert1405 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz zdjęcie zapocenia?
Nie mam, zapocenie było nieduże, mogło powstać w czasie demontazu/montażu przepustnicy. Stara uszczelka wygladała na sprawną ale pewnie juz materiał był zużyty i nie trzymało jak powinno cisnienia.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2021, 08:19   #369
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał kubabike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam, zapocenie było nieduże, mogło powstać w czasie demontazu/montażu przepustnicy. Stara uszczelka wygladała na sprawną ale pewnie juz materiał był zużyty i nie trzymało jak powinno cisnienia.
też mam tutaj zapocone... zamawiam tą uszczelkę i zobaczymy.

Raz już tam zaglądałem i nie wiem dlaczego ale mosiężne łebki nakrętek korpusu przepustnicy trochę wystają poza obrys korpusu, gdyby je zeszlifować ok 0,2mm to wszystko byłoby równo i uszczelka lepiej dociśnięta.

Ostatnio edytowane przez mdxmd ; 19-05-2021 o 08:28
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2021, 08:32   #370
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Cytat:
Napisał Jarek_Lodz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

orientujecie się może czy w dw10 (prelift) też jest tak uszczelka ?

Pozdrawiam
Jarek
może to ta?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.