Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2006, 06:29   #1
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie Dodatkowe dogrzewanie silnika w dieslu - Webasto?

Chciałem podbić mój, kiedyś założony temat ale nie wszedł na pierwszą stronę więc przeklejam na nowo.

Konkretnie chodzi o Webasto, mam manualną klimę, nie mam żadnego sterownika do Webasto, a Webasto siedzi sobie pod fotelem pasażera za kierowcą i nie ma ochoty współpracować. Chyba ma startować autmatycznie od poniżej +5°C - przynajmniej tak pisał mi kiedyś leejones.

Dziś pojawił się pierwszy przymrozek, auto zaszronione, szyby zamarźnięte... Temperatura w okolicach 1°C a Webasto cicho siedzi...

Co moge sprawdzić, zrobić aby je uruchomić? Jakies schematy elektryczne? Może ktoś z Was ma doswiadczenie w walce z tym ustrojstwem? Rury z wodą i paliwem idą od dołu a kabli jakoś nie widzę a może za słabo się przyglądałem bo bez kanału...
Jakis w miare kumaty zakład? Jakieś wskazówki??? Co najcześciej pada?

__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)

Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 12:53
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2006, 07:48   #2
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

wiazki z kablami ida w kanalach przy progach dostaniesz sie do nich sciagajac plastykowa pokrywe bignaca wzdluz tylnych drzwi.
jesli masz tdi i brak jest sterownika to masz zainstalowany dogrzewacz ktory zalancza sie przy uruchomionym silniku (brak pompki wody) celem szybszego dogrzania ukladu.

generalnie jest to uklad samodzielny potrzebuje tylko zasilanie oraz sygnal po stacyjce wszelkie czujniki znajduja sie w srodku.spr zasilanie najpierw zapewne beda to grubsze przewody sygnal po stacyjce tez latwo zlokalizujesz miernikiem lub kontrolka 12v.
poszperam to moze znajde schemat
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2006, 07:54   #3
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

OK - więc spokojnie czekam a wieczorem rozbieram próg i będę mierzył.

Tak, nie mam żadnego dodatkowego sterowania.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2006, 09:18   #4
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał arcisz
OK - więc spokojnie czekam a wieczorem rozbieram próg i będę mierzył.Tak, nie mam żadnego dodatkowego sterowania.
To tak jak ja - bo to nie webasto tylko automat dla dodatkowej nagrzewnicy - u mnie powinno się włączać poniżej 10 st. C i gdy temperatura płynu chłodzącego jest niższa niż 70 st. C. Jak na razie nie zauważyłem/usłyszałem, żeby mi to zadziałało - chyba zostawię na jedną noc samochód poza garażem celem sprawdzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2006, 06:37   #5
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Wczoraj wlazłem pod auto i okazuje sie, że nie idą tam dwa kable a przynajmniej z 6 kabli.. Dwa grubsze, reszta to pewnie jakieś sygnałowe bo dość cienkie... I za groma nie mogłem wypiąć wtyczki - dałem sobie wczoraj spokój bo już o mały włos nie wyrwałem ze złości całej wtyczki.
Mam wrażenie, ze boczne szyby są strasznie miękkie i podatne na zadrapania. Porysowałem sobie szyby plastikową skrobaczką :fcp15
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2006, 06:52   #6
HANSOLOOO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Postów: 53
Domyślnie

Nic nie rob przyjda mrozy samo sie odpali, musi byc ponizej -5 i oczywiscie wlaczony zapłon
HANSOLOOO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2006, 13:02   #7
mateos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 37
Domyślnie

No to ja w ten sam deseń.
Mój Galuś przyjechał w kwietniu z Włoch. Na bajerach mi nie zależało więc zwracałem uwagę głównie na stan techniczny i potwierdzony niski przebieg no i trafił się bdb stan ale golutki. Do jedynych wypasów można zaliczyć klimnę automatyczną.
No ale temperaturka nam spadła do 2-3 stopni i pojawiły się ciekawe objawy. Normalnie temperaturka silnika ustawiała mi się sztywno na literce O w napisie NORM - dzisiaj nie chciała podnieść się powyżej N. Czas rozgrzewania silnika wydłużył się znacznie i jest to całkiem oczywiste ale wydaje mi się nienaturalnie długi.
Nie mam zielonego pojęcia czy mam webasto (jakiegokolwiek przełącznika brak) czy coś w ten deseń, jedyne co znalazłem to takie dziwne coś zamocowane do podwozia przy lewym progu (mniej więcej pod siedzeniem pasażera za kierowcą) od czego odchodzą rureczki z jedną bardzo charakterystyczną bo wygkląda jak rura wydechowa tylko w kilkukrotnie mniejszej skali (ktoś kiedyś wspomniał że to może być webasto lub coś w tym stylu).

A jeśli już jesteśmy w temacie ogrzewania. Nie mam nawiewów górnych ale jest nawiew z dmuchawy umieszczonej przy tylnym lewym nadkolu. Czy ktoś mi powie czy powiertrze podgrzewane jest tam elektrycznie czy dostarczene z systemu ogrzewanego silnikiem.

Proszę o info czego mam szukać by sprawdzić co mam.

Pozdrówka
mateos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2006, 14:03   #8
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

Z tego co widziałem, to ta tylnia nagrzewnica jest ogrzewana płynem chłodzacym silnik... Od tego ustrojstwa z rurą wydechową idą rurki do góry do narzewnicy...

Rozmawiałem z mechanikiem i ten twierdzi, ze na 100% dogrzewanie nie wystartuje przy plusowej temperaturze.
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2006, 17:47   #9
szymar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy 2001
Silnik: 1.9 tdi 90KM
Rocznik: 2000
Postów: 319
Domyślnie

Panowie wg opisu ponizej 5 stopni juz powinno dzialac u mnie ciszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrowienia
szymar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2006, 19:13   #10
HANSOLOOO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Postów: 53
Domyślnie

Spokojnie odpali na pewno w poprzednim galaxie odpaliło mi przy około -10 (pierwszy raz) a potem odpalało io przy -3 a propo dociekań jest to tylko dogrzewacz silnika czyli przyspiesza nagrzewanie płynu aby zredukowac efekt zimnego startu i zaoszczedzic na paliwie na allegro proponuja zestaw do rozbudowy za bodajze 800 zł który ma działac jak webasto Pozdrawiam
HANSOLOOO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.