Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2006, 13:43   #1
Dzyrooo
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Biała Podlaska
Model: VW Sharan
Silnik: 19TDII
Rocznik: 1999
Postów: 87
Domyślnie Dwa problemy - pomocy!!

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum. OD wrzesnia posuadam VW Sharana. Niestety forum sharana nie mogłem znaleść i dzisiaj całkiem przypadkiem natknąłem sie na to forum z czego jestem bardzo szczesliwy gdyz mam dwa małe problemy.
1. Pierwszy to prawdopodobnie stara spiewka na forum ale mam nadzieje ze nie bedziecie mieli miz za zle jesli jeszcze raz zadam to pytanie. Jakie łaczniki stabilizatora zastosowac w moim autku?? 2 miesiace po sprowadzeiu z niemiec padły obydwa wymieniłem na "sredniej klasy " jak to okreslił mechanik (ok 35 zł za szuke) i nie pojeździłem 3 tygodnie i znowu stukają. Fakt ze robie duzo kilometrów miesiecznie bo ok 10 tys no ale 3 tyg to chyba troche za malo. Jakiej firmy byscie poradzili załozyc??? W sklepie powiedzieli mi ze jakiejs firmy (niestety nie pamiętam dokladnie nazy ale miało końcówke ford) po 83 zł sztuka.
Znalazłem tez na allegro jakies niby cale metalowe wzmocnione plskie po 22 zl ale tak na prawde to domyslam sie co to za "towar" chociaz powiem szczeze ze jestem ciekaw czy nie były by lepsze niz te które mam teraz.
2. Drogi problem jest chyba znacznie powazniejszy chociaz mój mechanik twierdzi ze to nie groźne. Czesto jak jade to nagle zaczyna migac kontrolka od świec (ta zółta spirala oznaczająca grzania sie świec). I tak sobie mróga az nie zgasze samochodu. Czasami dzieje sie to po 20 km czasami po 120 czasami podczas ruszania czasami podczas hamowania i w miescie i w trasie (chociaz w miescie częśćiej). Ktos mi kiedys powiedział Ze to moze byc spalona jedna świeca ale sprawdziłem i wszystkie są ok. Co wy byście poradzili??
Serdecznie pozdrawiam i życze wszystkim dobrago 2007 roku. Aby nasze autak przysparzały nam samego komfortu i omijały serisy i mechaników szerokim łukiem.
Pozdrawiam Dzyrooo

__________________
ROMAN koniec GIERtych !!!!

Ostatnio edytowane przez deku ; 07-03-2016 o 14:30
Dzyrooo jest offline  
Stary 29-12-2006, 13:52   #2
HANSOLOOO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Postów: 53
Domyślnie

Witam co do łączników smiało zakładaj te po 22 zł zallegro latam juz pół roku i nic sa bdb jakościowo a druga sprawa że to bolączka tych aut
Nast sprawa miganie świec oznacza problem z elektrką w 90% bedzie to zepsuty automat światła stopu pod pedałem zobacz jak reaguje stop na wciskanie czy musisz uzywac duzo siły aby zaswiecic czy nie jesli tak to czujnik do wymiany i przestanie migac Pozdrawiam i uciechy z eksploatacji
HANSOLOOO jest offline  
Stary 29-12-2006, 14:53   #3
tryna
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-12-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 31
Domyślnie

Mruganie kontrolki swiec nie oznacza tylko wyłączne problemow z instalacja swiatel stopu. Oznacza rowniez notlauf - zatem powazny blad w danych zczytywanych przez komputer. Koniecznie umów się na diagnozę bo w pewnym momencie auto może w ogóle przestać jechać. Najpopularniejsze zrypy w tych autach to przepływomierze, zawory EGR, przeładowywanie przez turbinę.

Także polecam szybką wizytę u diagnosty
tryna jest offline  
Stary 29-12-2006, 15:58   #4
HANSOLOOO
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2006
Postów: 53
Domyślnie

Tak jak napisałem powyzej ...oznacza usterke w elektryce a w 90% czujnik stopu ...pisac bo pisac...?
HANSOLOOO jest offline  
Stary 29-12-2006, 16:09   #5
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

czytaj tu http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=7202 oraz tu http://www.winter.pl/internet/netykieta.html
 
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.