Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2011, 08:31   #1
kubasmotrys
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 14-08-2011
Skąd: rzeszów
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 143km
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego

Witam. Posiadam maksymiliana 2.0 TDCI 140km , z 2009.
Wybrałem go w listopadzie 2009 roku w Nowym Sączu. Na pierwszym przeglądzie w Rzeszowie, pan z nietęgą miną powiedział mi że z mojego jutrzejszego wyjazdu do Berlina raczej nici, gdyż zauważyli przypocony zimmering na wale korbowym od strony koła pasowego. Coż było robić, samochód odstawiliśmy do serwisu w Rzeszowie otrzymaliśmy samochód zastępczy (focus w najuboższej wersji to jakaś patologia) po 5 dniach samochód był gotowy. Po ujechaniu dosłownie 10 tysięcy kilometrów w związku z piszczeniem uszczelek poprosiliśmy również o sprawdzenie wadliwego elementu w postaci zimmeringu. Okazało się że znów cieknie. Z wielkim zdenerowaniem auto znów trafiło do forda w rzeszowie. (tym razem fieścina)
Całe zajście miało miejsce w kwietniu. W następnym tygodniu wybieram się do Madrytu więc zleciłem przegląd taki przedwczesny, niech koledzy zgadną co cieknie ??-.-
Dla mnie to nie pojęte, auto ma niecałe 40 tysięcy przebiegu, jest prawie dwuletnie a już 3 raz ma mieć rozszczepiane przegłuby i dartą skrzynię ??
W listopadzie kończy mi się gwarancja, po za gwarancją ford za takie robocizny krzyczy 7-8 tysięcy. Co mam robić, czy znów godzić się na naprawę w nadziei że teraz wszystko już będzie dobrze, czy zgłaszać tą sprawę do ford motor poland żeby zainterweniowali ?? proszę poradźcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kubasmotrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 08:59   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego

Cytat:
Napisał kubasmotrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co mam robić, czy znów godzić się na naprawę w nadziei że teraz wszystko już będzie dobrze, czy zgłaszać tą sprawę do ford motor poland żeby zainterweniowali ?? proszę poradźcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzedać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak poważnie...to masz jakiś wyjątkowo pechowy egzemplarz chyba,nie wiem co Ci napisać skoro ta sama awaria już 3-krotnie wystąpiła w tak młodym i mało zjeżdżonym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 13:40   #3
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego

Dokumentuj każdą naprawę i na pewno zgłaszaj do Ford Polska, bo później Cię oleją... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. A nie ma takiego zapisu w gwarancji (a może wynika to z innych uprawnień , np. rękojmii), że jeśli coś było 3-krotnie naprawiane - albo naprawiane bezskutecznie to gwarant musi się zgodzić na wymianę?
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 18:31   #4
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego

Typuję, że przyczyna tkwi poza wymienianymi do tej pory elementami. Wydaje mi się, że Ford powinien monitorować naprawy gwarancyjne, za które zresztą płaci. Druga naprawa de facto tego samego powinna zmuszać do zastanowienia się, przynajmniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym chyba podjechał do jakiegoś polecanego mechanika i niech nawet odpłatną diagnozę postawi. Taka a nie inna "konstrukcja" ASO powoduje, że oni nie są w stanie diagnozować trudnych i nieoczywistych problemów.

A właśnie takie kwiatki powodują, że ja dokupuję dodatkową gwarancję.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4

Ostatnio edytowane przez bartekd ; 31-08-2011 o 18:38
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 07:06   #5
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego

albo podjechac do innego ASO, ew. skontaktowac sie z Fordem Polska/Europa i sie spytac co z tym fantem zrobic...
grunt zeby nie byc pasywnym i wciaz ich meczyc... oczywiscie wszystko pisemnie...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2011, 23:11   #6
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego

Myślę że trzeba najpierw diagnozować przyczynę a nie naprawiać cały czas skutki.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 21:35   #7
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: wyciek simmeringu wału korbowego od strony koła pasowego

Cytat:
Napisał pawel2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę że trzeba najpierw diagnozować przyczynę a nie naprawiać cały czas skutki.
no oczywiscie, ale od tego jest ASO (na gwarancji)
ale jesli ASO nie daje rady, to dobrze by bylo miec zabezpieczone tyly... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.