Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2020, 22:44   #11
jahjah
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-11-2015
Skąd: włocławek
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 453
Domyślnie Odp: Wyświetlanie parktronica na conwersie

Dokładnie tak było :-)

jahjah jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2022, 21:55   #12
jajo108
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2,5t
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Czujnikami parkowania tyl szaleją

Witam kolegów,
Mam problem z tylnymi czujnikami parkowania w swoim mk4.
Ale od początku jakiś czas temu podczas cofania pojawił się sygnał ciągły i i na wyswietlaczu brał wizualizacji czujników i kontrolka mrugała po czym zgasla. Myślę coś z czujnikami, po pod pięciu pod kompa błąd tylny prawy czujnik. Zdjąłem zderzak i sprawdziłem czujniki, wiązki i faktycznie kabelek przy kostce przy czujniku pękł urwał się zwal jak zwal nie stykał. Postanowiłem to zlutować, rozebrałem kostkę złutowalem złożyłem i zonk.
Czujniki działały nie rozłączyło ich ale skrajne tylne oba lewymi prawy działały tylko pozycjach zero jedynkowych. Na wizualizacji na conversie szare pola albo czerwone ewentualne czerwone z wykrzyknikiem. Środkowe dwa ladnie pokazują szary, zielony, żółty, czerwony i czerwony z wykrzyknikiem
Po po czytaniu trochę i rozmowie ze swoim mechanikiem doszedłem do wniosku ze może te moje luty coś nie teges.
Decyzja kupimy nowa wiązkę droga nie droga po chwili targowania się w Aso kupiona.
Numery identyko z moja stara wiązka. Dzisiaj wymiana była i nadal to samo. Środkowe pokazują różne pozycję, skrajne niestety nie.
Czujniki podcieniowe miejscami, te skrajne na środku działają w różnych pozycjach. Te że środka na pozycjach zewnętrznych na wyswietlaczu szare lub od razu czerwone. Brak pozycji zielonych i żółtych.
Błędów na komputerze nie pokazuje, czujniki same w sobie się uruchamiają przednie idealnie każdy czujnik działa w pozycjach szarą zielona żółta itd. Testując ręcznie zbliżając sie do auta każdy przedni czujnik działa idelanie i można wymusić ich działanie oddzielnie. Tylne te środkowe też ale zewnętrzne już nie.
Czy ktoś miał podobny problem i wie jak to ugryźć aby działało jak wczesniej.
Bo wcześniej działały idealnie i convers pokazywał wszystkie opcje zakresu ich działania na tylnych czujnik ach.
Z góry dziękuję za podpowiedzi bo już zgłupiałem.
Nadmienię że sprawa dotyczy mk kombi przedlift
jajo108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2022, 22:31   #13
jajo108
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2,5t
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wizualizacja czujników skrajnych tył

Witam, udało się coś koledze w tym temacie zdziałać? Bo akurat mój ma fabryczne czujniki i jak uszkodziła się wiązka kabelek się urwał i po naprawie a potem wymianie wiązki na nowa mam podobny efekt skrajne oba tylne działają tylko w opcji wizualizacji szary czerwony i czerwony z wykrzyknikiem a wewnętrzne działają w pełnym zakresie
jajo108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2022, 16:21   #14
jajo108
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2,5t
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wizualizacja czujników skrajnych tył

Podobny temat ale u mnie owszem convers był zaktualizowany ale wszystko działało do momentu pęknięcia przewodu, od momentu zluzowana i później wymiany wizami jest problem z zewnetrznymi tylnymi czujnikami które nie pokazują wszystkich stadium swojego zakresu pracy. Żaden moduł ani inne aktualizacje nie były wykonywane.

Bump: Chyba że podczas tej awarii wiązki coś Siadło w module i trzeba będzie wymienić moduł i wgrać od nowa soft

Bump: Ale czy jest to możliwe że na 8 czujników 6 działa idealnie a te dwa tylne skrajne źle żeby to była wina modulu
jajo108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2022, 22:10   #15
jajo108
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2012
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2,5t
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wizualizacja czujników skrajnych tył

Mija czas a mnie te czujniki denerwują. Był u mechanika zaprzyjaźnionego który sprawdził mi czujniki i kazdy z tylnych czujników pokazuje jak zmieniają się odległości plynnie. Na każdym z tylnych czterech. Zakupiłem używany moduł i podmienilem i też brak poprawy. Na moje szczescie akurat miał takiego samego Forda na wymianę rozrządu i po uzyskaniu zgody właściciela postanowilem swój moduł podmienić (też miał przedlifta, numery modułu identyczne a i miał zaktualizowany comvers i była wizualizacja czujnikow). I tutaj zaskoczenie zarówno moj oryginalny moduł jak i używany w drugi aucie działały. Postanowiłem podmienić cale zderzaki i mój zderzak z wiązka u drugim aucie działały idealnie. Każdy z tylnych czujników pokazywał na wizualizacji i dźwiękowo każdy z etapów zbliżania sie do przeszkody. Zderzak z czujnikami z drugiego auta w moim działał jak mój wewnętrzne pełny zakres, zewnętrzne tylko szary, czerwony i czerwony z wykrzyknikiem. Pozostaje mi jedynie opcja że coś z aktualizacja conversa poprzez przerwanie wiązki się rozjechało w ustawieniach choć to bardzo dziwne. Nikt z kolegów nie miał takich problemów aby coś doradzić
jajo108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.