Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2006, 07:59   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie kontrolka od hamulca recznego mk1-drobna wskazówka

witam,mam taka drobniutka wskzóweczkę dla tych którym szwankuje kontrolka od recznego:

nie trzeba zdejmować całego tunelu i mocowac sie z tym srubkami wciskaniem i kaleczeniem dłoni-jak inni to pisali!

aby zreanimowac ta kotrolke-tzn jej włacznik!!!wystaryczy wyjac z tunelu ten kawałek plastiku który słuzy do przechowywania drobnych monet i poprzez ten otwór mamy widoczny i dostepny ten włacznik kontrolki!

wystrczy go zpsikac WD 40 i rozruszac srubokretem zeby ponownie zaczął działać-mnie przynajmniej pomogło i juz mi sie swieci!a roboty na 2 minuty i nie trzeba sie meczyc z plastikami!!!


powodzenia!

pozdrowionka!

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2006, 05:42   #2
frazir
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 154
Domyślnie

wlasnie ale wd40 nie usuwa "zasniedzialosci" wiec sposob dobry ale nie zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zycze powodzenia w reanimacji
frazir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2006, 06:54   #3
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

no to mozna guziczek wypsikac czyms innym ,ale mnie chodizło o fakt ze mozna sie tam dostac bez zdejmowania tunelu.
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2006, 05:36   #4
frazir
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 154
Domyślnie

a co powiesz na takie cos: staje zaciagam reczny zapala sie kontrolka ruszam spuszczam reczny ona dalej swieci ja na pedal hamulca lekko i ona gasnie odpuszczam a ona zapala sie czasem jest dobrze a czasem tak ze jade a ona nagle sie zapala lekkie wcisniecie pedala powoduje ze gasnie i to ze jak mam wylaczone swiatla drogowe i wlaczam kierunkowskaz (awaryjne) miga mi podswietlanie zegarka w rytm migaczy problem znika wrac z wlaczeniem swiatel ...Jakas zwara gdzies w instalacji ??
frazir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2006, 11:50   #5
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

frazir, a nic poza tym Ci nie wariuje przy liczniku?

Tak wogóle to moja pierwsza myśl byla, że kończą Cio się klocki, ale jak jużnawet zależy to od światel awaryjnych, to ja wymiękam.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2006, 17:37   #6
Bronas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2006
Skąd: Z.G.
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał frazir
a co powiesz na takie cos: staje zaciagam reczny zapala sie kontrolka ruszam spuszczam reczny ona dalej swieci ja na pedal hamulca lekko i ona gasnie odpuszczam a ona zapala sie czasem jest dobrze a czasem tak ze jade a ona nagle sie zapala lekkie wcisniecie pedala powoduje ze gasnie i to ze jak mam wylaczone swiatla drogowe i wlaczam kierunkowskaz (awaryjne) miga mi podswietlanie zegarka w rytm migaczy problem znika wrac z wlaczeniem swiatel ...Jakas zwara gdzies w instalacji ??
Miałem ten sam problem i sprawdziłem poziom płynu hamulcowego,niby stan był ok ale dolałem niedużo i problem z głowy,ale tak jak kolega wcześniej pisał może to być oznaka kończących się klocków,pozdrawiam.
Bronas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2006, 19:51   #7
NODDI11
ford::average
 
Avatar NODDI11
 
Zarejestrowany: 29-12-2005
Skąd: łódż i okolice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8+gaz
Rocznik: 2004
Postów: 140
Domyślnie

Ja też bym stawiał na niski poziom płynu, ale ta choinka (drogowe+kierunkowskaz=podświetlenie zegarka) to bardziej pasuje mi tu coś z masą, może gdzieś nie łączy?
__________________

MONDEO KLUB POLSKA
KRZYSIEK
NODDI11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2006, 23:53   #8
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bronas
sprawdziłem poziom płynu hamulcowego
No tak, zapomniałem o poziomie płynu. Ale niestety w związku z tymi światłami to może być problem :/
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2006, 07:55   #9
frazir
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 154
Domyślnie

Hamulce byly wymienianie w lutym ... teraz juz problem z zegarkiem znikl jedynie co jest ze jade powiedzmy 20 min a tu nagle zapala sie ta kontrolka lekko depnac na hamulec ona znika
frazir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2006, 08:12   #10
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Cytat:
Napisał frazir
zapala sie ta kontrolka lekko depnac na hamulec ona znika
No to ja się bym zastanawiał nad którymś czujnikiem, ale odpowiedz mi jeszcze na pytanie: czy masz check panel? Powinieneś mieć w Ghia. Tam też jest kontrolka od klocków, a jak z nią? Jeżeli ona nie reaguje to ja bym zrobił tak: wjechał na jakiś najazd/kanał od dołu dojdziesz wtedy łatwo do obojętnie którego koła i zdjął bym przewód od zużycia klocków i zwarł go do masy. I co wtedy na liczniku i check panelu? Która z kontrolek się zapali. Możliwe, że tylko na check panelu (niestety ja u siebie nie doszedłem do tego bo wcześniej straciłem auto z check panelem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.