Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2006, 20:02   #1
thered
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 202
Domyślnie Postojowe i pozycyjne

Koledzy! Chiałbym zamontować w moim MK1 swiatła postojowe w kierunkowskazach.
Teraz mam pytanie do ludzi z branży prawniczej (w szczególności Policjantów)
1) Czy swiatło postojowe może palić się na równi ze światłami mijania?
Mówię tu o świetle w kolorze "żółtym slelektywnym" (prawo o ruchu drogowym Załącznik 6 par. 2 - tabela) i cytuje z tabeli "...powinno działać również, gdy urządzenie włączające silnik znajduje się w położeniu uniemożliwiającym jego pracę"
2) Czy światło postojowe może spełniać role światła pozycyjnego? przepis mówi że światło pozycyjne może mieć kolor biały lu żółty selektywny w jedej lampie?
:fcp5
nie wiem
spotkałem sie z takim wytłumaczeniem:

Światła postojowe - mają zastosowanie przy postoju pojazdu.
Silnik unieruchomiony - zapłon wyłączony - może swiecić się jedna strona - mogą być ułożone na tych samych żarówkach co światła pozycyjne.
Światła pozycyjne - wskazują pozycję pojazdu w ruchu.
Pracujący silnik - włączony zapłon - światła z przodu i z tyłu pojazdu.

A chodzi o to by nie zabrali mi dowodu jezeli dobrze zrobię swoją robotę :fcp4 , bo jeśli zauważą że dłubałem przy lampie to dowodzik i tak zabiorą :573: ponieważ przerobione przeze mnie kierunki stracą homologację.... jeśli dobrze rozumiem prawo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...

thered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2006, 20:57   #2
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

a ja myslalem ze pozycyjne i postojowki to to samo :fcp5 tylko ze postojowki mowi sie potocznie.... :fcp5

co do przerobek lamp na wlasna reke to ryzykujesz pewnie przy kontroli itp to sie nawet nie domysla ale jak jakis wypadek z Twoim udzialem to przetrzepia Ci auto i masz lipe....
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2006, 00:12   #3
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

ja uważam, że jak będą ci świecić tak samo jak seryjne to żaden policjant się nie przyczepi, tym bardziej, że pewie sie nie zorientuje, że są zmienione
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2006, 07:33   #4
thered
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 202
Domyślnie

Bauma masz racje w wielu przypadkach a w tym i mondeo pozycyjne spełniają rolę postojówek bo możesz przełączyć oświetlenie podczas postoju na prawą i lewą stronę. Przepisy jednak regulują oba rodzaje świateł i tu jest problem jak mi się wydaje problem w kolorze światła... A po drugie mieszkam przy granicy niemieckiej i widuję wiele aut amerykańskich zarejestrowanych w niemczech np z oryginalnymi amerykańskimi tylnymi lampami gdzie jak wiecie na kierunek stop i pozycję jest tylko jeden kolor czerwony, jestesmy w unii dlaczego tego nie ma w polsce? (z resztą może i dobrze).... :fcp20
Jagrall co masz na myśli tak samo jak seryjnie? ja chce by swieciły sie pozycje w kolorze pomarańczowym w kierunkach (dla wyjaśnienia) jak w amerykańcach.
Chcę zastosować żarówkę dwuwłóknową 21W/5W w kolorze pomarańczowym. Można kupić taką lecz z oprawkę i mocowanie trzeba pewnie zmieniać.
Poza tym zawsze mogę powiedzieć że niemiec (np wujek) tym autem jeździł po stanach... :fcp13
Jeżeli mi nie wierzycie wklejam wycinek z kodeksu drogowego :fcp17 sprawdzcie zastosowanie postojowych i pozycyjnych
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
thered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2006, 08:06   #5
majotom
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2006
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Mondeo MKI, Golf II
Silnik: 1.8, 1.3
Rocznik: 1993, 1989
Postów: 92
Domyślnie

[hide]po drugie mieszkam przy granicy niemieckiej i widuję wiele aut amerykańskich zarejestrowanych w niemczech np z oryginalnymi amerykańskimi tylnymi lampami gdzie jak wiecie na kierunek stop i pozycję jest tylko jeden kolor czerwony, jestesmy w unii dlaczego tego nie ma w polsce? (z resztą może i dobrze).... [/hide]
I bardzo dobrze ...przepisy to przepisy kierunki pomaranczowe i juz i wszyscy wiedzą ze klient chce sktecac a nie swiatła stopu mu sie popsuły...
majotom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2006, 13:18   #6
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał majotom
wszyscy wiedzą ze klient chce sktecac a nie swiatła stopu mu sie popsuły...
kwestia przyzwyczajenia wedlug mnie.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2006, 03:12   #7
frazir
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 154
Domyślnie

a wedlug mnie kwestia bezpieczenstwa ... a co do tego to mozez to podciagnac w brysowki ... albo daj tam np diode LED slabe swiatlo ale juz widoczne bedzie widac gdzie jest bok auta a nie bedzie mylic innych kierowcow...


Pozdrawiam
frazir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.