Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2013, 08:49   #21
manful
ford::amateur
 
Avatar manful
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 110 KM
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Wymiana tylnich tarcz i klocków a elektryczny hamulec ręczny

Dotyczy:
Ford Focus C-MAX r. 2004 1.6 TDCi 109 KM z elektrycznym hamulcem ręcznym (EPB).


Pytanie: Czy w C-MAX-ie z 2004 roku z elektrycznym hamulcem ręcznym po wymianie tarcz i klocków jest potrzebna komputerowa adaptacja nastawu elektrycznego hamulca ręcznego?

Opis:
Po wymianie tarcz i klocków tylnych i złożeniu wszystkiego pojawił się problem z elektrycznym hamulcem ręcznym. Przy zaciąganiu hamulca silniczek dochodzi do pozycji maksymalnie skręconej, pojawia się b. głośny dźwięk silniczek chce skręcić tłoczek mimo że osiągnął już pozycję maksymalnego skręcenia i nie ma możliwości aby poszedł dalej. Dźwięk ten nie pojawia się przy zwalnianiu hamulca ręcznego. Dodatkowo pojawia się komunikat: Całkowita awaria hamulca postojowego.

To co zrobiłem to odłączyłem i podłączyłem akumulator, błąd zmienił się na informacje o wyłączonym hamulcu ręcznym, następnie zwolniłem hamulec ręczny (silniczek przez chwile pracował), następnie znowu odłączyłem i podłączyłem akumulator i znowu zwolniłem hamulec ręczny (tym razem silniczek pracował krócej niż sekundę), po kolejnym odłączeniu i podłączeniu akumulatora i zwolnieniu hamulca ręcznego nie było słychać pracy hamulca. Następnie spróbowałem zaciągnąć hamulec ręczny i znowu silniczek doszedł do pozycji maksymalnego zaciągnięcia i b. głośny odgłos pojawił się ponownie. Tak jak by sterownik hamulca elektrycznego pamiętał nieprawidłową pozycje nastawu hamulca przy zaciąganiu ręcznego.

manful jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 16:37   #22
ryszard_ochudzki
ford::average
 
Avatar ryszard_ochudzki
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: podkarpacie
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0tdci duratorg
Rocznik: 2004
Postów: 147
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków

Koledzy przymierzam sie do wymiany klockow z tylu i tez mam hamulec elektryczny,i czytam ze macie jakies problemy z tym pozniej ,prosze o info kolegow ktorzy juz wymieniali klocki czy faktycznie trzeba cos z tym hamulcem robic pozniej?

Jeszcze mam dodatkowo do wymiany jedna szpilke w kole ,czy ktos z was wymienial juz kiedys szpilke?
ryszard_ochudzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 20:14   #23
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków

Cytat:
Napisał ryszard_ochudzki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy przymierzam sie do wymiany klockow z tylu i tez mam hamulec elektryczny,i czytam ze macie jakies problemy z tym pozniej ,prosze o info kolegow ktorzy juz wymieniali klocki czy faktycznie trzeba cos z tym hamulcem robic pozniej?
Nic innego niż przy standardowym ręcznym robić nie trzeba. Wkręcanie tłoczka Cię nie ominie, najlepiej przy użyciu specjalnego narzędzia (wtedy idzie łatwo), ale i bez tego "wkrętaka" jak się uprzesz też się da.

Cytat:
Napisał ryszard_ochudzki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze mam dodatkowo do wymiany jedna szpilke w kole ,czy ktos z was wymienial juz kiedys szpilke?
Pytanie w którym kole? przednim czy tylnym?
Jeśli w tylnym, to sprawa powinna być dość łatwa, nawet jakby po zdjęciu tarczy nie dała się wybić, to odkręcenie piasty nie stanowi problemu. W przednim bez wyprasowania piasty ze zwrotnicy raczej nie wymienisz - da się wypić szpilka, ale tylko do niecałej połowy
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 18:23   #24
ryszard_ochudzki
ford::average
 
Avatar ryszard_ochudzki
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: podkarpacie
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0tdci duratorg
Rocznik: 2004
Postów: 147
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków

Wymienić szpilkę muszę w kole tylnym to może nie bedzie dużego problemu .I przy okazji wezmę sie sam za wymianę klocków .Dzieki za podpowiedzi i wyjaśnienie
ryszard_ochudzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 11:55   #25
leon1988m
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Sochaczew
Model: Ford C max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków

Ford C max 2006 zamarzł automatyczny reczny co dalej po odblokowaniu awaryjnym kół, czy trzeba cos wymieniac jakis moduł
leon1988m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 15:28   #26
endrius33
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-05-2014
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Fusion, Mazda CX-3
Silnik: 1.4 TDCi, 2.0 SkyActive
Rocznik: 2003, 2019
Postów: 278
Domyślnie

Nic nie musisz wymieniac. Jak odmarznie zaciagnij i po jakiejs chwili spusc reczny

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
endrius33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 16:14   #27
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków

Czy do hamulce elektrycznego sa te same klocki ? na tył ?
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 19:08   #28
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków

Cytat:
Napisał vxz80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy do hamulce elektrycznego sa te same klocki ? na tył ?
Tak.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 21:46   #29
Tom84
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Ghia
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich tarcz i klocków a elektryczny hamulec ręczny

Cytat:
Napisał manful Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dotyczy:
Ford Focus C-MAX r. 2004 1.6 TDCi 109 KM z elektrycznym hamulcem ręcznym (EPB).


Pytanie: Czy w C-MAX-ie z 2004 roku z elektrycznym hamulcem ręcznym po wymianie tarcz i klocków jest potrzebna komputerowa adaptacja nastawu elektrycznego hamulca ręcznego?

Opis:
Po wymianie tarcz i klocków tylnych i złożeniu wszystkiego pojawił się problem z elektrycznym hamulcem ręcznym. Przy zaciąganiu hamulca silniczek dochodzi do pozycji maksymalnie skręconej, pojawia się b. głośny dźwięk silniczek chce skręcić tłoczek mimo że osiągnął już pozycję maksymalnego skręcenia i nie ma możliwości aby poszedł dalej. Dźwięk ten nie pojawia się przy zwalnianiu hamulca ręcznego. Dodatkowo pojawia się komunikat: Całkowita awaria hamulca postojowego.

To co zrobiłem to odłączyłem i podłączyłem akumulator, błąd zmienił się na informacje o wyłączonym hamulcu ręcznym, następnie zwolniłem hamulec ręczny (silniczek przez chwile pracował), następnie znowu odłączyłem i podłączyłem akumulator i znowu zwolniłem hamulec ręczny (tym razem silniczek pracował krócej niż sekundę), po kolejnym odłączeniu i podłączeniu akumulatora i zwolnieniu hamulca ręcznego nie było słychać pracy hamulca. Następnie spróbowałem zaciągnąć hamulec ręczny i znowu silniczek doszedł do pozycji maksymalnego zaciągnięcia i b. głośny odgłos pojawił się ponownie. Tak jak by sterownik hamulca elektrycznego pamiętał nieprawidłową pozycje nastawu hamulca przy zaciąganiu ręcznego.
Panowie (a może i Panie)
bez żadnej wymiany klocków mam podobny problem jak opisany powyżej. Zaciągnięty "na amen" EPB. Nie szło spuścić nawet linką w schowku podłokietnika. Dopiero po zresetowaniu akumulatora, linką w schowku zwolniłem hamulec. Pojawił się komunikat "Całkowita awaria EPB" i pojeździłem sobie bez EPB. Po kilku dniach hamulec postanowił znów zadziałać na krótki czas, po czym znów powtórzyła się historia.
Jedyną niekorzystną okolicznością, przed pierwszą awarią, były ulewne deszcze i oceany na ulicach, które musiałem pokonywać. Czy ktoś może coś podpowiedzieć? Najchętniej zamieniłbym ten EPB na zwykła wajhę...
Tom84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 22:28   #30
stardoorst
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2012
Model: C-Max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 32
Domyślnie Odp: Elektryczny hamulec postojowy i wymiana klocków

Na początek sprawdzenie w jakim stanie są linki hamulcowe i czy klocki nie są zużyte. Czasem awaria samego zacisku hamulcowego potrafi spowodować, że EPB zaczyna świrować. Czy sprężyny przy zaciskach hamulcowych powodujące powrót linek po zwolnieniu hamulca są ok? Jeśli to wszystko sprawdzisz i będzie ok to pozostanie tylko rozebrać czarną skrzynkę samego EPB i zobaczyć co się tam dzieje.
stardoorst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.