Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2008, 17:22   #1
Jankon
ford::average
 
Imię: JJ
Zarejestrowany: 08-08-2006
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 83
Domyślnie centralny z pilotem - czy mam alarm ?

Mam centralny zamek z pilotem z dwoma przyciskami. Jedyny napis na pilocie to VDO. Oprócz tego oczywiście imobilaizer.
Przy zamykaniu i otwieraniu auto miga kierunkami, nei wydaje żadnego dżwięku. Niby wszystko ok ale zastanawia mnie jedna rzecz: jeżeli zamknę pilotem a następnie otworzę kluczykiem i zapalę silnik, to migają kierunki, tak jakby uaktywnił się alarm, którego (chyba) nie mam.

Podobna sprawa: siedząc w środku zamykam z pilota, następnie otwieram też pilotem, nie otwieram drzwi kierowcy i nie wysiadam, po jakimś czasie (kilkadziesiąt sekund ? nie mierzyłem dokładnie) centralny zamyka automatycznie - sprawa normalna, ale? odpalam auto, kierunki migają ! Znowu tak jakby włączał się alarm. Dźwięków nie wydaje żadnych.

Jeżeli będzie potrzeba to dorzucę fotki pilota. A przy okazji: rozbierając pilota w celu wymiany baterii "odkryłem" trzy dodatkowe działające przyciski, tzn. scieżki są na płytce, ale w obudowie brak gumowych przycisków. Zwarcie ścieżki powoduje świecenie diody, nie sprawdzałem czy jakoś na to reaguje central w samochodzie, ale pewnie nie. Zapewne robią uniwersalne płytki do pilotów i tylko różne obudowy...

Pytania:
1. Czy to normalne ?
2. Czy tylko brakuje syreny do wycia?
3. Gdzie powinna ewentualnie być syrena? Czy może powinien wyć klaksonem?
4. Czy może trzeba jakoś uaktywnić wycie ?

Pozdrawiam

Jankon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2008, 18:39   #2
ARTurio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2008
Postów: 26
Domyślnie Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?

WITAM
Mam identycznie i przyłączam się do pytania w całej rozciągłości.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
ARTurio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2008, 18:54   #3
Mannieek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI 115PS
Rocznik: 2003
Postów: 451
Domyślnie Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?

mam tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale alarmu nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moc jest Bogiem szybkość nałogiem, nitro zabawą a foka podstawą
Mannieek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2008, 19:12   #4
ARTurio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2008
Postów: 26
Domyślnie Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?

to o co chodzi z tymi sygnałami świetlnymi?
ARTurio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2008, 09:18   #5
glebur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Postów: 37
Domyślnie Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?

Nie wiem czy to akurat to, ale ja mam cos takiego:

Centralny i alarm w pilocie (ale 3-przyciskowym), oryginalne fordowskie naklejki "alarm" na szybach. Samochod mruga swiatlami po uaktywnieniu alarmu, ale nie wyje kiedy sie go otwiera. Wyje dopiero kiedy probuje go odpalic nie dezaktywujac wczesniej alarmu. Podobno Ford montowal wlasnie takie prostackie alarmy...

Na moj gust masz cos z syrena (albo jej nie ma albo np. wylaczona)...
glebur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2008, 19:43   #6
Maciejas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Skąd: sosnowiec
Postów: 47
Domyślnie Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?

witam ja też tak mam alarmu brak przyłączam się do pytania
Maciejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2008, 22:45   #7
Hahar
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-02-2008
Model: zx4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?

Witam..z tego co pisze Jankon wynika ze albo ma uszkodzona syrene , ewentualnie jej wogóle nie ma.Reszta jest ok.

Teraz co do sytuacji opisanej ponizej
" siedząc w środku zamykam z pilota, następnie otwieram też pilotem, nie otwieram drzwi kierowcy i nie wysiadam, po jakimś czasie (kilkadziesiąt sekund ? nie mierzyłem dokładnie) centralny zamyka automatycznie - sprawa normalna"....taka sytuację alarm traktuje jako pomyłke, po 30 sekundach sam sie ponownie uzbraja .Następnie "odpalam auto, kierunki migają ! Znowu tak jakby włączał się alarm. Dźwięków nie wydaje żadnych" ....alarm takie zdarzenie traktuje wtedy jako kradzież.
Hahar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2008, 22:52   #8
Hahar
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-02-2008
Model: zx4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?

Cytat:
Napisał glebur
Nie wiem czy to akurat to, ale ja mam cos takiego:

Centralny i alarm w pilocie (ale 3-przyciskowym), oryginalne fordowskie naklejki "alarm" na szybach. Samochod mruga swiatlami po uaktywnieniu alarmu, ale nie wyje kiedy sie go otwiera. Wyje dopiero kiedy probuje go odpalic nie dezaktywujac wczesniej alarmu. Podobno Ford montowal wlasnie takie prostackie alarmy...

Na moj gust masz cos z syrena (albo jej nie ma albo np. wylaczona)...

Witaj..prawdopodobnie masz włączony tzw.ciche wł/wył alarmu.Samochód podczas zamykania i otwierania z pilota mruga swiatłami, ale nie wydaje zadnych dzwieków.Syrena wyje dopiero przy odpalaniu auta bez próby dezaktywacji wcześniej alarmu.

Spróbuj wcisnąć na chwilke jednocześnie dwa przyciski na pilocie-przeważnie zamykanie i otwieranie.spowoduje to ustawienie głosnego wł/wył alarmu (światła + syrena)
Pozdrawiam
Hahar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2008, 16:26   #9
resonal
ford::advanced
 
Avatar resonal
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 351
Domyślnie Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?

Witam
Mam pilota z dwoma przyciskami (zamykania i otwierania) tylko, że ani przy zamykaniu ani przy otwieraniu nie wydaje żadnego dzwięku, ani nie mruga światłami. Po zamknięciu jedynie w środku nad radjem mryga czerwona dioda, czy on nie ma alarmu? Czy auto jest w jakiś sposób chronione? czy to może oznaczać, że ma tylko sam centralny? Bo jak sam centralny to by się przydało założyć jakiś alarm.
__________________
Zniżki w AXA po powołaniu się na mój numer polisy: 8509051
resonal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2008, 21:19   #10
ARTurio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2008
Postów: 26
Domyślnie Re: centralny z pilotem - czy mam alarm ?

WITAM
wydaje mi się, że jednak nie ma alarmu, ja mam tak samo, trochę to posprawdzałem i nie wyje, więc przyjmuję, że nie ma.
pozdr.
ARTurio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.