Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2018, 00:48   #1
goromax
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-10-2017
Skąd: Słupsk
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Diesel 140-->163KM:)
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Falowanie obrotów przy granicy zmiany biegu PowerShift

Witam!
Od początku... W zakupionym S-max 2011 2.0 140 KM PowerShift wynikła awaria skrzyni po naprawie (sprzęgło mechatronika olej filtr za 7200) występowało falowanie obrotów na granicy zmiany biegów które ustępuje jak już ,,wrzuci,, kolejny bieg. Jest to zarówno w górę ok 2000 obrotów jak i w dół ok 1000. Goście od skrzyni upierali się ze to EGR wiec wymieniłem 1500 zł awaria nie ustała oddałem na gwarancje, wymienili elektrozawór jednak falowanie pozostało, czasami towarzyszy temu jeszcze szarpniecie. Przed kolejnym telefonem do nich sprawdziłem turbinę, zrobiłem kalibrację EGR, kalibrację sondy lambda oraz 2- krotne wypalanie DPF. Problem dalej występuje więc ponownie zadzwoniłem do serwisu skrzyń ponieważ chcę aby było zrobione to na gwarancji. Gość już widać zniesmaczony kolejnym moim telefonem stwierdził, że do DPF i mam przyjechać to wymontują i wtedy będzie ok bo skrzynia rzekomo głupieje od DPF. Stąd moje pytanie:

Czy jest możliwość, że PowerShift w jakiś sposób ,,gubi,, adaptację lub może występować falowanie obrotów w związku z źle działającym DPF?

Oczywiście objawy nie są podczas jego wypalania tylko podczas normalnej nawet długiej jazdy. Już wydałem tyle tys. na auto, że chcę aby w końcu działało jak powinno. Z góry dziękujęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

goromax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 15:06   #2
qwertykk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2017
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Re: Falowanie obrotów przy granicy zmiany biegu PowerShift

Generalnie PODCZAS wypalania DPFu są dziwne zachowania typu delikatne szarpnięcie etc, natomiast jeśli szarpie, kiedy filtr się nie dopala, a z nim jest wszystko ok (parametry są ok) to tylko i wyłącznie powershi(f)t. Mam wrażenie, że 'skrzyniarz' szuka problemu tam gdzie go nie ma, aby nie naprawiać Twojej skrzyni.

Jeśli Cię mogę (nie) pocieszyć to moja skrzynia była naprawiana przez poprzedniego właściciela, po zakupie przeze mnie oddawałem 4 na gwarancję skrzynię (szarpania, falowania etc) aż w końcu skończyło się na prawniku, rzeczoznawcy i serwis oddał kasę, a ja wstawiłem nowego powershifta i w końcu cieszę się tym autem :-)
qwertykk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 10:00   #3
goromax
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-10-2017
Skąd: Słupsk
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Diesel 140-->163KM:)
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów przy granicy zmiany biegu PowerShift

gwertykk PW Ci napisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Ktoś jeszcze ma podobne zdanie odnośnie tematu, że to raczej skrzynia a nie dpf?
goromax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.