Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2014, 13:11   #21
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,515
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Witam

Kolego - to jest wątek o mk2, a Ty masz mk3

Jest osobny wątek o czujnikach w Focusie mk3
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek

__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 18:15   #22
CO_TO
ford::average
 
Avatar CO_TO
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 04-03-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus MKII
Silnik: 1,6 100km benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Też kiedyś szukałem do siebie czujników. (MK1) Zdecydowałem się na zwykłe tanie podobne do tych. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Dałem też coś około 50zł. W zestawie otwornica, centralka bezprzewodowa, wyświetlacza i cztery czujki. Mam je już ponad dwa lata i złego słowa nie powiem. Wszystko pięknie działa. Montaż w MK1 naprawdę nieskomplikowany. Dlatego ciężko mi zrozumieć wywalanie 900zł na coś co ma tylko inny wyświetlacz.

Bump: Kurde dopiero na daty spojrzałem. Sorry za odgrzanie.
CO_TO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2014, 13:07   #23
sniady89
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Chorzów\Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Hey dzięki za odnośnik do wątku.
Napisałem tutaj, bo z tego co czytałem, nasze systemy PDC są bardzo podobne albo identyczne, a ze mk3 jest młodym modelem to może ktoś już się na takie działania rzucił w mk2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sniady89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 19:19   #24
Radek1887
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 16-03-2011
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Witam!!
można powiedzieć że jestem tu nowy.
Planuje montaż czujników przód i tył. Znajomy doradza mi żeby zrobić przednie włączane osobno jakimś przyciskiem. Tu właśnie zaczynają się schody. Czy nasze foczki miały jakieś oryginalne włączniki do parktronika. Jestem pedantem i nie chce szpecić samochodu. Może macie jakieś propozycje gdzie są zaślepki po włącznikach których można by użyć.
Z góry dzięki za pomoc
Radek1887 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2014, 20:25   #25
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Po roczniku wnioskuję, że to ff mk2. Można wykorzystać puste zaślepki pod panelem klimatyzacji (te prostokątne). Rzadko się zdarza żeby jakiś focus miał wszystkie te miejsca obsadzone wyłącznikami.
Ale czujniki na przód? Rzeczywiście się przydadzą? Musisz parkować 5 cm od przeszkody?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 13:25   #26
CO_TO
ford::average
 
Avatar CO_TO
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 04-03-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus MKII
Silnik: 1,6 100km benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

I moim zdaniem czujniki na przód są mało przydatne. A i tak gdy czujnik pokaże odległość od przeszkody ZERO to w rzeczywistości jest jeszcze jakieś 15cm. Przynajmniej u mnie tak jest.
CO_TO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2015, 17:23   #27
miszelos
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium FL
Silnik: EcoBlue 2.0 190KM
Rocznik: 2019
Postów: 185
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Koledzy, odgrzeję temat by rozwiać niejasności: czy cena montażu w ASO w kwocie 1000zł to jest za montaż czujników tylko na tyle (tak jak założony temat) czy kompletu przód i tył?

Firma specjalizująca się w zakładaniu czujników wyceniła u mnie montaż przodu i tyłu na 1000zł wykorzystując ponoć najlepsze czujki firmy Amervox.
Czy to drogo, czy tanio?
miszelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2015, 08:07   #28
leokady
ford::amateur
 
Imię: Leokady
Zarejestrowany: 24-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Tu za 900zł zamontują komplet (przód i tył) z wyświetlaczem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
leokady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2015, 14:58   #29
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

900 zł za czujniki parkowania? Chyba jakiś biznes otworzę bo widzę że nawet tak prosta sprawa jak montaż czujników parkowania może być dochodowy.
Sam zamówiłem (zaraz po zakupie auta) 2 zestawy czujników parkowania tylko na tył (drugi miał być dla znajomego ale sprzedał samochód i kupił inne już z kamerką cofania). Specjalnie szukałem aukcji na eBayu żeby wyświetlacz LCD miał włącznik/wyłącznik dźwięku, bo nie ukrywam że pikający dźwięk doprowadza mnie do furii. Po miesiącu 2 zestawy dotarły spokojnie do domu (koszt chyba około £11 za dwa zestawy z przesyłką, czyli 55 zł na tamte czasy). Ponieważ mam specyficzny kolor nadwozia (wg Forda, Colorado Red, wg papierów - Orange), to do moich kosztów musiałem dodać cenę puszki farby w sprayu, która co dziwne - pasuje idealnie (fajnie też się sprawdza żeby pozałatać odpryski po kamieniach na przednim zderzaku).
Malowanie farbą w sprayu łatwe nie jest (trzeba wcześniej za pomocą papieru ściernego oczyścić śliskie czujniki) ale po 40 minutach można było uznać że kolor się mniej więcej przyjął. Wiercenie dziurek zajęło 10 minut, niestety przez pomyłkę użyłem niepoprawnej taśmy samoprzylepnej (klei się zderzak co by można było pozaznaczać gdzie wiercić) która po odklejeniu zostawiła klej na plasitku, przez co musiałem przez pół godziny ostro polerować płynnym woskiem żeby zszedł klej (rozgrzewarki brak).
Po założeniu czujników można przeciągnąć kable przez wejście kabli do wstecznego. Następnie centralka za tapicerką w lewym rogu i od centralki jeden kabel do wstecznego, drugi do masy (chyba nawet w tym temacie są jakieś zdjęcia jak to wygląda), od centralki leci jeden przewód do wyświetlacza, który ja akurat zamontowałem sobie zaraz za drążkiem skrzyni biegów. Co śmieszne, ponieważ wyświetlacz miał pikacz (mały głośniczek w środku) ale brak wyłącznika, to zgłosiłem to do sprzedającego jako produkt niezgodny z opisem i wytargowałem 70% zwrotu, czyli cała operacja kosztowała mnie jakieś 20 zł plus do tej pory mam drugi zestaw.Głośnik ze swojego zestawu wyrwałem z płytki PCB. Czas poświęcony to jakieś 2-3 godziny z przerwami na piwko.
Więc jak mi ma ktoś założyć czujniki (a zaznaczam że zestawy przód/tył, czy zestawy z wyświetlaczem w lusterku czy kamerką i wyświetlaczem LCD to też nieduży wydatek) za 900zł to ja się naprawdę zastanawiam czy to jest faktycznie taki problem.
Pomijam tutaj czujniki podłączane pod oryginalne instalacje, gdzie np w MK3 są wyświetlacze itp.
Zdjęcia poniżej (specjalnie poszedłem przed biuro żeby porobić zdjęcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Mogę tylko przeprosić za dwie rzeczy - o stan zewnętrzny samochodu (bo na myjnie jadę właśnie dzisiaj po pracy) i o fakt, że nigdy mi się nie chciało poprawić takich małych ledwo widocznych niedociągnięć malowania na czujnikach co widać chyba na zdjęciu numer 3 (choć należy wziąć pod uwagę, że czujniki wyglądają lepiej niż oryginalne (bo są mniejsze) i z odległości 40-50 cm nie widać śladów że to było malowane sprayem)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20150924_144033.jpg (96.9 KB, 366 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20150924_144040.jpg (97.6 KB, 342 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20150924_144052.jpg (72.5 KB, 349 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20150924_144106.jpg (95.4 KB, 370 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20150924_144124.jpg (93.8 KB, 342 wyświetleń)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 13:03   #30
aln
ford::beginner
 
Avatar aln
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 19-07-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: Duratec 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Możesz powiedzieć coś więcej o lakierowaniu czujników? Na przykład czy to im nie szkodzi w żaden sposób, co można sknocić, na co uważać albo opisać jak je malowałeś?
aln jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.