Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2011, 15:30   #21
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Ja mam raptem tydzień S-MAXa z panorama i powiem że jest ok, co prawda w upał nie testowany, ale polecam to co zrobił poprzednik tego S-MAXa i zaopatrzył szybę dachową w Folie Przeciwsłoneczną marki 3M

Cytat:
Folie przeciwsłoneczne
Głównym zadaniem folii przeciwsłonecznych jest redukcja ilości ciepła przedostającego się do budynku przez okna. Folie przeciwsłoneczne zwykle posiadają cienką warstwę klejącą zapewniającą optymalną przejrzystość oraz mikrowarstwę metaliczną równomiernie pokrywającą folię, odbijającą podczerwone promieniowanie słoneczne, co powoduje znaczną redukcję odczuwalnego ciepła, a tym samym utrzymuje stałą komfortową temperaturę wnętrz. Folia pomaga redukować oślepianie słoneczne, szkody spowodowane przez promieniowanie ultrafioletowe, poprawia estetykę budynku i oferuje różny poziom prywatności w zależności od wybranego produktu. Folie przeciwsłoneczne Scotchtint™
Każda z przeciwsłonecznych folii 3M oferuje następujące korzyści:

utrzymuje chłód wewnątrz pomieszczeń dzięki redukcji przenikania ciepła z zewnątrz w czasie miesięcy letnich
redukuje koszty klimatyzacji
redukuje efekt oślepiania i zapewnia komfort dla oczu
ogranicza płowienie wyposażenia wnętrz, dzięki znacznej blokadzie promieni UV
Co prawda tu dotyczy budynku, ale jak tam działa to w samochodzie tym bardziej będzie działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowa zapobiegnie rozsypaniu się szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro.

__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 16:18   #22
fumfel
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 T EcoBoost 203 KM
Rocznik: 2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Cytat:
Napisał jacekzom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rolem -> jak masz np 4 dzieci to dodatkowe fotele musisz mieć, nie jest to żaden bajer tylko potrzeba lub po prostu praktyczna rzecz. Twoje porównanie jest bez sensu. Szklany dach to jest tylko bajer, nie ma z niego żadnego pożytku, a co najważniejsze obniża bezpieczeństwo podróżnych.
Wiem, że tego kto kupił nic nie przekona.
zgadzam się całkowicie...
fumfel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 17:07   #23
DarioM
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-05-2009
Skąd: W-wa i okolice
Model: XC60/S-max
Silnik: 2.4 215KM/2.2 200KM
Rocznik: 2013/2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Witam,

Miałem (a raczej moja żona miała) w hondzie CR-F prawda jest taka, że praktycznie nigdy z tego się nie korzysta, zimą leży śnieg, a latem jest za gorąco, właśnie odbieram swojego maksia i mimo że zamówiłem wypaśną wersję to tego nie wziąłem uważam że kaska wyrzucona bez sensu, ale zrobisz jak zechcesz, ja osobiście nie polecam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DarioM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 18:34   #24
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Ja też mam i jak na razie sobie chwalę do tego stopnia chciałem mieć szklany dach, że w poprzednim samochodzie o mały włos nie zrobiłem dziury w dachu na szybę
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 18:49   #25
ReS182
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Model: Ford S-max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Ja mam też szklany dach. Największą frajdę mają t tego dzieci.
ReS182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2011, 20:34   #26
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Mam, ale tylko dlatego, że był w pakiecie z czymś (nie pamiętam juz z czym) na czym mi zależało. Jak dla mnie to fajny, jednak całkowicie zbędny gadżet. Jeżdżę głownie sam, więc nie gapię się do góry, śpię zazwyczaj w domu, nie w aucie, więc gwiazd też nie podziwiam.
Na pewno trochę bardziej nagrzewa się wnętrze, co przy dość słabej Esiowej klimie jest minusem. rodzina jak jedzie ze mną to też raczej rzadko zadziera głowy do góry. Drugi raz bym nie wziął, no chyba, że znowu w jakimś pakiecie.
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 07:50   #27
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Wnętrze wcale nie nagrzewa się bardziej. Folia nie jest potrzebna. Do sceptyków - nie porównujcie tej szyby z przeszkleniem w modelach przed liftngiem, bo jest to zupełnie inne rozwiązanie. Bierz wersję z przeszklonym dachem - zobaczysz że nie pożałujeszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przed liftingiem przeszklenie było mniejsze i podzielone. Teraz jest to jedna wielka szyba - zawalista sprawa!!!
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 11:24   #28
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

grizzly;

ja co prawda tego "ficzera" nie mam, ale trzeba jeszcze wspomnieć o dwóch sprawach:
- brak oświetlenia tylnego (wewnątrz)
- inne mocowanie bagażnika dachowego
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 16:25   #29
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Cytat:
Napisał foxtrot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grizzly;

ja co prawda tego "ficzera" nie mam, ale trzeba jeszcze wspomnieć o dwóch sprawach:
- brak oświetlenia tylnego (wewnątrz)
- inne mocowanie bagażnika dachowego
Jest oświetlenie Ledowe - bardzo mocne w wersji po FL.
I co z tego że inne mocowanie bagażnika, po prostu inne i tyle.

Zamówiłem i mam bo chciałem, super wygląda i super sprawa dla dzieci.

Najbardziej podobają mi się posty tych ludzi którzy nie mają panoramy a się wypowiadają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak, to tylko gadżet ale skoro gadżet to po jaką cholerę kupować wersję Titanium?

Kupujcie Goldy bo po co Wam gadżety, po co szyby w prądzie, przecież to gadżet można korbą kręcić ....
Po co bezkluczykowe zapalanie, to gadżet, po co elektryczne lusterka, co po fotele z pamięcią...


Gadżety to właśnie to co mężczyźni lubią najbardziej. Za 3000 złotych to lepiej mieć niż nie mieć, zawsze można zasłonić i po kłopocie.
A dzieci się cieszą bo w nocy można gwiazdy oglądać a nie podsufitkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Zresztą post równie dobrze mógłby dotyczyć wyższości diesla nad benzyną i na odwrót.

Podoba Ci się panorama to kupuj nie podoba zaoszczędzisz 3000zł i tyle.

Ostatnio edytowane przez pawel2m ; 08-04-2011 o 19:46
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2011, 16:44   #30
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Dach panoramiczny - polecacie czy odradzacie

Święte słowaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nic dodać nic ująćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.