Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2013, 18:36   #1
marcinoski12
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 09-11-2013
Model: FocusMK2 lift
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Po stłuczce nie odpala

Dobry wieczór wszystkim.

Jestem właścicielem Focusa Mk2 po lifcie,silnik 1.6 Tdci 2010r,po delikatnej stłuczce.(pas przedni i łapa silnika)

Tak jak opisałem w tytule auto po stłuczce odpaliło ale tylko na parę sekund,myślę ze to resztki ropy które pozostały w filtrze paliwa.

Powiem ze nie ma żadnego przycisku po-uderzeniowego.(w okolicy kolana kierowcy jest dziura po tym przycisku,przycisku brak)

Następną próbą by "odblokować"auto po stłuczce było migaczami.(włącz prawy migacz,wyłącz prawy migacz, włącz lewy migacz wył........itd )Efektu BRAK.

Rozrusznik pracuje normalnie,nie ma utraty siły.

Pompy w baku chyba brak,jedyne kable jakie widzę pod fotelami chyba są od pływaka.

Zalany został filtr paliwa(tez na to nie reaguje).

Nie dochodzi żadne paliwo do wtrysków.

Blendy jakie występują to DTC D900 i DTC E510,o pierwszym wyczytałem ze nie ma co się nim przejmować o drugim nie znalazłem nic.


Czy te blendy mogą mieć coś wspólnego z tym ze nie chce odpalić?
Czy może dalej jest w trybie po wypadkowym i dlatego nie podaje paliwa??

Jakiekolwiek pomysły mile widziane.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

marcinoski12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 18:45   #2
spawacz4
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 115
Domyślnie Odp: Po stłuczce nie odpala

Układ paliwowy jest zapowietrzony polecam przestudiować temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
spawacz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 11:22   #3
marcinoski12
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 09-11-2013
Model: FocusMK2 lift
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Po stłuczce nie odpala

Dzięki za odpowiedz spawacz4,ta metoda tez już była testowana i nie poskutkowała.
Opiłem się ropy jak głupi,później znalazłem pompkę od Berlingo i dalej nie palił.(powtórzę próbę,a nóż widelec)

jednak jest jakieś odcięcie paliwa po stłuczce choć by na komputerze i trzeba to odblokować?

Dzięki,pozdrawiam!!

Ostatnio edytowane przez marcinoski12 ; 13-11-2013 o 11:29
marcinoski12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 11:47   #4
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Re: Odp: Po stłuczce nie odpala

Cytat:
Napisał marcinoski12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jednak jest jakieś odcięcie paliwa po stłuczce choć by na komputerze i trzeba to odblokować?

Dzięki,pozdrawiam!!

EDIT : OK ! już doczytałem , że sprawdziłeś !


A na dolnym słupku wewnątrz od strony kierowcy zaglądałeś , tam jest odcięcie pompy po uderzeniu ???

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez joe70 ; 13-11-2013 o 11:53
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 17:25   #5
paquito
ford::beginner
 
Avatar paquito
 
Imię: paquito
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: PL/UK
Model: Focus mk1
Silnik: Zetec 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: Re: Odp: Po stłuczce nie odpala

Cytat:
Napisał joe70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem ze nie ma żadnego przycisku po-uderzeniowego.(w okolicy kolana kierowcy jest dziura po tym przycisku,przycisku brak)
Ja co prawda kiedys w escorcie i to wersji benzynowej tez mialem cos jakby otwor po zaslepce zamiast wylacznika ale jak zdjalem ten plastik, ktory na fotce wskazal joe70 to wylacznik byl troche glebiej i troche ponizej tego otworu wiec moze po prostu zdemontuj ten plastik i sprawdz czy wylacznik gdzies tam sie jednak nie znajduje.
paquito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 12:52   #6
marcinoski12
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 09-11-2013
Model: FocusMK2 lift
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Re: Odp: Po stłuczce nie odpala

Cytat:
Napisał joe70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT : OK ! już doczytałem , że sprawdziłeś !


A na dolnym słupku wewnątrz od strony kierowcy zaglądałeś , tam jest odcięcie pompy po uderzeniu ???

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałem,dziura jest ale przycisku brak.

Bump:
Cytat:
Napisał paquito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja co prawda kiedys w escorcie i to wersji benzynowej tez mialem cos jakby otwor po zaslepce zamiast wylacznika ale jak zdjalem ten plastik, ktory na fotce wskazal joe70 to wylacznik byl troche glebiej i troche ponizej tego otworu wiec moze po prostu zdemontuj ten plastik i sprawdz czy wylacznik gdzies tam sie jednak nie znajduje.
Zdjęty został plastik ze słupka i nic tam nie znalazlem.

Ostatnio edytowane przez marcinoski12 ; 14-11-2013 o 16:28
marcinoski12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 21:10   #7
spawacz4
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 115
Domyślnie Odp: Po stłuczce nie odpala

Kolego ropa nie taka zła jak się wydaje co wymianę filtra też się opije jak głupi. Wracając do tematu nigdy nie słyszałem o komputerowym odcięciu. Nie wiem w domowych warunkach próbowałbym samostartu
spawacz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 13:19   #8
marcinoski12
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 09-11-2013
Model: FocusMK2 lift
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Po stłuczce nie odpala

Cytat:
Napisał spawacz4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego ropa nie taka zła jak się wydaje co wymianę filtra też się opije jak głupi. Wracając do tematu nigdy nie słyszałem o komputerowym odcięciu. Nie wiem w domowych warunkach próbowałbym samostartu
Ja tam benzynę lepiej przyswajam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiedziałem czy w focusie po liftowym jest jakaś blokada po wypadkowa,tak jak przed liftem był ten magiczny guziczek,może komputerowa.(to tylko było takie gdybanie,bo nie wiedziałem co mam jeszcze zrobić z tym fantem)

Wszystko się rozwiązało,autko odpaliło przyczyna była odkręcona nakrętka od metalowego wężyka która idzie od pompy to silnika.


Serdeczne podziękowania wszystkim forumowiczom którzy nasuneli jakiekolwiek rozwiązania.

Pozdrawiam!!!Dziękuję ponownie!!!
marcinoski12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.