Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2013, 14:38   #11
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zdjęcie listwy dachowej

Jednak potrzebuje znowu pomocy. Przy "mniejszych" deszczach szmata ktora wlozylem sucha, dzisiaj troche ostrzej i dluzej popadalo i znowu woda. Czy ktos mam pomysl gdzie(ktoredy) ta woda moze sie dostawac. Sprobuje jeszcze raz to uszczelnic silikonem(grubiej), ale jakby to nie pomoglo to gdzie moge jeszcze szukac "wejscia" wody???

jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 15:29   #12
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: Zdjęcie listwy dachowej

Cytat:
Napisał jumka03 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szukac "wejscia" wody???
Wnęki na zawiasy klapy oraz wszystkie miejsca gdzie może pękać masa uszczelniająca , czyli łączenia blach w pobliżu "otworu" tylnej klapy jest tam tego trochę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Filmy poglądowe:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez joe70 ; 09-09-2013 o 15:36
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 20:39   #13
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zdjęcie listwy dachowej

Dzieki joe70, tak wlasnie zrobilem te widoczne "rysy"(byly pod listwa i na zawiasach) uszczelnilem silikonem myslalem tez o lampach,ze tamtety woda moze plynac, ale tam bylo sucho(od tego zaczolem). Woda leje mi sie od strony kierowcy po tylnym slupku z gory. Zawsze mialem mokra ta "gabke" co jest w schowku w bagazniku dzisiaj ja wyciagnolem i napchalem szmat(zeby one wsiakaly wode). Podsufitowka jest sucha,druga strona tez, a w bagazniku mam mate na ktorej gromadzi sie nakapana woda,niestety pod nia tez co splynie bokiem.Tez mysle jak bede mial okazje wszystkie miejsca uszczelnic. Troche brzydko to wyglada,ale lepiej zeby laczenia byly czarne a sucho w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 22:05   #14
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: Zdjęcie listwy dachowej

Cytat:
Napisał jumka03 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Troche brzydko to wyglada,ale lepiej zeby laczenia byly czarne a sucho w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie muszą być czarne , kup bezbarwny silikon bezkwasowy do luster i ingerencję w kolor będziesz miał minimalną !
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2013, 20:16   #15
jumka03
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: De
Model: Focus II
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 28
Domyślnie Re: Zdjęcie listwy dachowej

Czy te "otwory"(nie wiem jak to nazwac)w miejscu kola zapasowego tez zabezpieczyc.????? Patrzylem do kola i bylo troszke wody-podejrzewam dostalo sie troche z dachu,ale generalnie bylo tak troszke rudawo. Pare kropek ktore reka mozna bylo zdrapac. Zaszkodzi jak je uszczelnie????

Bump:
jumka03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2014, 10:50   #16
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Zdjęcie listwy dachowej

Witam. Niedawno stałem się nieszczęśliwym posiadaczem focus mk2 kombi z 2007 roku. Podczas deszczu leje się do środka samochodu strumieniami woda. Do bagażnika leje jak z cebra i chyba wszędzie bo dywanik z przodu też jest mokry pod spodem i zakładam ze to samo będzie pod pasażerem.
Czy mógł by mnie ktoś utwierdzić w przekonaniu jak ściągnąć listwę dachowa żeby pod nią pokleić?? Moje listwy to takie korytka w które montuje się belki dachowe , cześć przednia i tylna trzyma się na kołku wkładanym od góry. Nie wiem co z resztą. Podobno trzyma sie na taśmie dwustronnej z tym że nie jestem pewny czy ludzi opisujący ściąganie tej listwy piszą o zwykłej zaślepce czy jak w moim kombi u tym korytku przez całą długość samochodu. Dodam od razu że z przodu obok szyby kawałek przedni który juz nie jest korytkiem można w miarę łatwo ściągnąć i pod spodem widać plastikowe mocowanie które tez by było fajnie wytargać i zerknąć jak uszczelnienie tam wygląda. Może ktoś wpadł na jakiś filmik lub sam to robił. Każda pomoc mile widziana. Dodam że woda widoczna jest na podsufitce po obu stronach przy słupkach pomiędzy przednimi a tylnymi drzwiami z tond moja potrzeba aby ściągnąć te listwy dachowe.
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2014, 07:42   #17
Okruch
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-09-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDci
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zdjęcie listwy dachowej

Witam.
Dołączę do tematu. Kilku forumowiczów pisało o "odklejaniu listew przyklejonych taśmą dwustronną". Z poprzedniego posta wynika jasno, że jest wiele rodzajów tych listew i mogą być różnie montowane. Prośba do osób które zdejmowały (np. odklejały) te listwy - wrzućcie zdjęcia listew na Waszych Fokach.
Pozdrawiam
Okruch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.