Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2014, 15:52   #701
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

W dniu dzisiejszym sprawdzałem na stronie ETIS i okazało sie że mam wykonana akcje serwisową distance empty (komunikat brak zaległych akcji). Wyszło na to że akcja została wykonana a w etisi-e odnotowano ja z paro dniowym opóźnieniem. Ważne że jest. Po zatankowaniu do pełna dystans do przejechania ponad 600 km wiec chyba wykonana została. pozdrawiam wszystkich

__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 19:14   #702
ampal
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-02-2013
Model: kuga
Silnik: 2,0 TDI
Rocznik: 2012
Postów: 20
Domyślnie Odp: nowa kuga

Esp ? Mylisz pojęcia ! Napęd na cztery koła to napęd na 4 koła a asp to asp - każde działa oddzielnie!

Bump: NAPĘD NA 4 KOŁA JEST SYSTEMEM NIE ZALEŻNYM OD ASP.... SIŁA NAPĘDU 4X4 JEST ROZDZIELANA PRZEZ KOMPUTER A ASP TO STSTEM STABILIZACJI TORU JAZDY
ampal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 21:32   #703
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: nowa kuga

Cytat:
Napisał ampal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Esp ? Mylisz pojęcia ! Napęd na cztery koła to napęd na 4 koła a asp to asp - każde działa oddzielnie!

Bump: NAPĘD NA 4 KOŁA JEST SYSTEMEM NIE ZALEŻNYM OD ASP.... SIŁA NAPĘDU 4X4 JEST ROZDZIELANA PRZEZ KOMPUTER A ASP TO STSTEM STABILIZACJI TORU JAZDY
Nie masz racji. Nasz naped przy ruszaniu blokuje poszczególne kola podczas poslizgu, jezeliu wyłączysz esp, który jest powiązany z TC kola nie bedą blokowały hamulce . Tak ja to rozumuje.
Inaczej , jachałem 80km/h drogą szybkiego ruchu, asfalt pokryty błotem pośniegowym , kola co chwile sie blokowały pod wpływem śliskiego podłoża, czym bardziej próbowałem dodać gazu , tym bardziej blokowało kola. Natomiast podczas jazdy z wyłączonym esp i tc kola będą pracować w trybie 4x4, ale system nie bedzie ich blokował.

To samo podczas ruszania ze swiateł , z wyłączonym esp, tc bedą piszczały, z włączonym nie bedą piszczały ponieważ system wyhamowuje koła ,które maja uslizg

Nie pisze tego z teorii, tylko doświadczenia jeżdżąc juz ponad 90000 kkm tym autem
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 21:54   #704
agmas
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: mazury
Model: Kuga 2013, fiesta 2010
Silnik: tdci
Rocznik: 2013
Postów: 61
Wink Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Tomaszu nie wiem co ty łykasz, ale ja też bym chciał spróbować.Pozdrawiam serdecznie.
agmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 22:19   #705
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Nie powiem Tobie kolego co, bo bedziesz tez chciał,
Nadmienię, ze kolega ampal pisał o kudze 1 kilka stron wczesniej
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2014, 17:05   #706
Remus1
ford::average
 
Avatar Remus1
 
Zarejestrowany: 29-05-2010
Skąd: Wałcz
Model: Kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Jeżeli tomaszjan31 coś bierze, to chyba sie to udziela.
Ma facet całkowitą rację.

Z autopsji: spróbuj gwałtownie dodać gazu na śliskim zakręcie. Momentalnie słychać hamowanie poszczególnych kół, i nieważne czy napęd to FWD, czy tez AWD; silnik zostaje zduszony przez ESP.
Zaś napęd AWD dołączany jest w przypadku uślizgu kół przedniej osi, jednak priorytet ma ESP. No chyba, że go wyłączysz.

pozdr.
__________________
Jestem piękna, jestem śliczna, a czasami diaboliczna
Remus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 20:56   #707
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

mam pytanie czy u was po zaparkowaniu samochodu wyłączeniu silnika i wyjsciu z samochodu pali się w bagazniku lampka oświetlenia tak przez ok 5-10 sek i później gaśnie (wszystkie swiatła w środku samochodu gasna a lampka oświetlenia bagażnika jeszcze pali sie przez 5-10 sek dłużej i gaśnie potem)
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 19:16   #708
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Audi'ofil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamówiłem z piecem (nagrzewnica postojowa z zasilaniem paliwem), lecz nikt nie potrafi mi powiedzieć czy jest to piec ze sterowaniem pilotem.
Sam korzystam z tego wynalazku od ładnych paru lat, ale w audi i nie widzę innej opcji jak z pilotem. Tam pilot jest w standardzie, a tutaj wg opisów podobno jest tylko sterowanie ręczne z kokpitu.

Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tym modelem proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
To się nazywa ogrzewanie postojowe/dogrzewacz. Zasilane jest oczywiście paliwem. Mam również zamówione.
Pilota brak, ale za tę cenę nie zamówisz w żadnej marce postojowego z pilotem. System pochodzi podobno od niemieckiej firmy Eberspächer. Ford montuje to w Hiszpani, ale czy bezpośrednio na lini produkcyjnej, czy już po zjechaniu z taśmy, tego nie wiem. W każdym razie w niemieckich akcesoriach pilot do tego ogrzewania wystepuje i kosztuje z programowaniem całości w ASO około 550euro, czyli około 2300zł, ale samo ogrzewanie kosztuje w Niemczech 975euro.
Ja mam stałe godziny pracy, więc mi brak pilota nie przeszkadzał, ale podobno brak jest nawet przycisku w kokpicie i, żeby włączyć dogrzewacz przed albo w trakcie jazdy, trzeba gmerać w komputerze pokładowym, a to mi się już nie podoba.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2014, 20:43   #709
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Jak oceniacie komfort jazdy w prównaniu ze współczesnymi samochodami klasy kompakt/średniej?
Odgłosy toczenia/hamowania, szumy wiatru, silnik, itd..
Miało być lepiej niż w pierwszej generacji, a podobno nie jest pod tym względem zbyt różowo...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2014, 18:56   #710
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam pytanie czy u was po zaparkowaniu samochodu wyłączeniu silnika i wyjsciu z samochodu pali się w bagazniku lampka oświetlenia tak przez ok 5-10 sek i później gaśnie (wszystkie swiatła w środku samochodu gasna a lampka oświetlenia bagażnika jeszcze pali sie przez 5-10 sek dłużej i gaśnie potem)
U mnie gasną wszystkie razem po 10-15 sek. Wydaje mi się że chyba jest możliwość ustawienia czasu oświetlenia w kompie.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.