Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2010, 23:12   #1
Ford Fiesta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Łodygowice
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 16v zetec
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Hydrauliczne sprzęgło nie wysprzęgla...

Witam.
Kupiłem Forda fieste 1.25 16v zetec i od początku miałem problem ze sprzęgłem. Zaczęło się od tego, że miałem kłopot z wrzucaniem i wyrzucaniem biegów. Pierwsze podejrzenie to nie odpowietrzone sprzęgło. Dlatego zaraz na drugi dzień zrobiłem to dokładnie i kilka razy, ale to nic nie pomagało. Z biegiem czasu problem prawie całkowicie zaniknął, lecz po miesiącu jazdy pojawił się znowu.

Postaram się dokładnie opisać objawy i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto miał taki sam problem i udało mu się go rozwiązać:

Przy wyłączonym silniku biegi wchodzą świetnie tak jak powinny. Przy zapalonym aucie jest już gorzej (nie zależnie od tego czy jest rozgrzane, czy zimne). Podczas jazdy gdy naciskam sprzęgło, ono nie jest wysprzęglane i ciężko jest zrzucić bieg, nie mówiąc o wrzuceniu z powrotem na ten sam lub na inny. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie auta, naciśnięcie sprzęgła, wrzucenie na jedynkę i zapalenie go już na biegu. Jednak to też nie jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ auto zaraz po przekręceniu kluczyka zaczyna ciągnąć, mimo tego że jest naciśnięte sprzęgło - to też dowód na to że nie wysprzęgla. Czuć szarpanie również wtedy, gdy puszczam sprzęgło by ruszyć z miejsca. Jak już sprzęgło jest puszczone do końca auto jedzie normalnie tak jak powinno, czyli to nie jest żadna nierówna praca silnika.
Na miejscu przy włączonym silniku i na luzie jest również ok. Przy próbie wrzucania biegu w tej pozycji, czuć że auto próbuje ciągnąć, mimo tego, że bieg nie wchodzi.

Tak wygląda mój problem. Może to być wysprzęglik, pompka, coś z dociskiem, nie wiem... dlatego proszę o wypowiedź kogoś kto poradził sobie z takim samym problemem, bo to nie możliwe, że tylko ja mam takie objawy... Z góry dziękuję

Ford Fiesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 08:51   #2
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Hydrauliczne sprzęgło nie wysprzęgla...

Sam sobie odpowiedziałeś,,, najpierw trzeba sprawdzić poziom płynu, potem po kolei pompę, wysprzęglik i samo sprzęgło (docisk),,, a może układ jest zwyczajnie zapowietrzony
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 09:42   #3
Jaro85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Hydrauliczne sprzęgło nie wysprzęgla...

Miałem bardzo podobny objaw wymieniłem wysprzęglik i już ok, wyszło mnie to około 200 złoty...
Jaro85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 10:22   #4
Ford Fiesta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Łodygowice
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 16v zetec
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Hydrauliczne sprzęgło nie wysprzęgla...

Ja również podejrzewam wysprzęglik, ale nie chcę kupować puki nie jestem pewien, że to on jest przyczyną.

Co trzeba sprawdzić wiem, dlatego już to zrobiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Płynu nie ubywa, odpowietrzałem układ kilka razy - bez skutku. Pompka też nie przecieka. O docisku też myślałem, ale bardziej skłaniałbym się do tego wysprzęglika, zwłaszcza że Jaro85 miał podobny problem i po wymianie wysprzęglika jest ok.

Jaro85 na pewno sam sobie wymieniłeś ten wysprzęglik, bo mechanik zrobiłby to za dużo większą opłatą. Dzięki za odpowiedź, jeżeli jeszcze ktoś miał podobne objawy, to proszę napiszcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford Fiesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 13:31   #5
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Hydrauliczne sprzęgło nie wysprzęgla...

To że komuś sprzęgło nie rozłączało bo popsuł się wysprzeglik, nie znaczy że u Ciebie będzie na 100% to samo,,, bo sypnięta pompka da podobny efekt,,, trzeb by odkręcić przewód od skrzyni i albo zaślepić albo podłączyć przyrząd i sprawdzić jakie się trzyma ciśnienie, jak to będzie OK, to nie ma rady trzeba zrzucać skrzynie, bo wysprzeglik jest w dzwoni i nie ma chyba do niego innego dojścia,,, a jak zrzucisz skrzynie to i wysprzeglik i sprzęgło będzie na wierzchu,,,
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 22:46   #6
Jaro85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Hydrauliczne sprzęgło nie wysprzęgla...

200 złoty to mnie kosztował sam wysprzęglik, przy okazji wymieniłem jeszcze tarcze sprzęgła, docisk wiec koszty tak czy siak nie sa małeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaro85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2010, 19:55   #7
Ford Fiesta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Łodygowice
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 16v zetec
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Hydrauliczne sprzęgło nie wysprzęgla...

No dobrze... Wyciągnąłem pompkę i co ? Jak wygląda zepsuta ? Ta w rękach chodzi luźno, spokojnie można przesuwać tłoczek i nie wiem, czy to dowód na to, że jest zepsuta, czy tak po prostu ma być. Płyn się z niej nie wylewał, nie ubywało go w zbiorniku.

Miałem okazję jechać taką samą fiestą tylko, że z silnikiem 1.3. Też w niej jest sprzęgło hydrauliczne i mam nadzieję, że dokładnie takie samo jak w mojej. Ale różnica była straszna... W mojej w porównaniu z tamtą sprzęgło chodziło bardzo miękko. Czyżby to ta pompka była skutkiem mojego problemu ??? Pomóżcie proszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford Fiesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2010, 08:44   #8
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Hydrauliczne sprzęgło nie wysprzęgla...

Pompka ma robić ciśnienie, czyli jak zalejesz ją płynem i odpowietrzysz, to po szczelnym zatkaniu wyjścia tłoczek nie powinien dać się wcisnąć i można się porządnie zaprzeć o fotek na takim sztywnym pedale,,,
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2010, 15:53   #9
Ford Fiesta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2010
Skąd: Łodygowice
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 16v zetec
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Hydrauliczne sprzęgło nie wysprzęgla...

Miałem wyciągniętą pompkę i przewody. Nalałem płynu, odpowietrzyłem, i zatkałem drugi koniec. Spróbowałem nacisnąć i okazało się że tłoczek pompki wchodzi prawie do końca. Prawie tzn. zostało kilka minimetrów do końca, przy których pompka stawiała silny opór. Ale naciskałem to rękami, a pewnie pedałem wszedłby cały. Końcówkę zatkałem tym czym mogłem i minimalnie ciekło (wylało się kilka kropel). Gdybym zatkał szczelnie, pewnie wiele by to nie zmieniło.

Czy to świadczy o tym, że pompka jest zepsuta ??? Aha, nie było żadnego wycieku przy samej pompce.
Ford Fiesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2010, 18:35   #10
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Hydrauliczne sprzęgło nie wysprzęgla...

pompka jest zepsuta,nie daje ciśnienia,wymień tłoczek na nowy ,ale jeśli wnętrze pompki jest porysowane itp.to trzeba wymienić całą pompke
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nie działa sprzęgło , sprzęgło , sprzęgło nie odbija , wysprzęglik , zgrzyty skrzyni biegów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.