Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2007, 22:47   #11
arkus 101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Postów: 10
Domyślnie

tak silnik kręci, cewki były sprawdzane i są OK ale dla pewności założyłem drugie i nadal niema iskry. :fcp11 a impulsu na czujnik nadal niema. Prawdopodobnie na kole zamachowym jest taki magnesik czy wycięcie, czy coś takiego, że po kręceniu wałem ten punkcik prawie że się dotyka z czujnikiem położenia wału i wtedy jest impuls do komputera że wał się kręci a umnie tak nie jest, czyli czujnik też był sprawdzany a nawet wymieniony na drugi i nadal nic. Czujnik wałka rozrządu też jest sprawny,
POZDRAWIAM

arkus 101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2007, 09:16   #12
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie

Cytat:
Napisał arkus 101
tak silnik kręci, cewki były sprawdzane i są OK ale dla pewności założyłem drugie i nadal niema iskry.
Jeżeli impulsy pojawiają się na wyjściu kompa tzn. że procesor przyjął wszystkie pozytywne sygnały potrzebne do uruchomienia generatora taktującego.
W tym stanie pozostałe czujniki są mało znaczące (teoria) potrzebne do pojawienia się iskry.
Jeżeli pojawia się impuls na wyjściu to muszą być spełnione następujące warunki do pojawienia się iskry;
1. napięcie Vpp wyjściowe z generatora o odpowiedniej dużej amplitudzie.
2. dobre połączenie między wyjściem z kompa a wejściem cewki (pierwotna strona trafa zapłonowego). można sprawdzić omomierzem albo innym próbnikiem.
3. zwarcie po stronie wtórnej trafa i cała amplituda jest dławiona.
To może powodować kabel w/n, świeca itp.
Proponuję odłączyć wszystkie kable od strony wtórnej trafa i zobaczyć czy pojawi się w/n.
Ponieważ mam schemat blokowy trafa zapłonowego zauważyłem, że do trafa w momencie zapłonu powinno pojawić się 12V.
W tym układzie należy sprawdzić 12V oraz dobre połączenie masy z trafem.
Brak 12V oznacza uszkodzenie przełącznika zapłonu - styki brak kontaktu.
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2007, 15:12   #13
arkus 101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Postów: 10
Domyślnie

Wszystkie te czynności elektronik sprawdził, o czym wojtek60 napisał. dzieje się tak że z czujnika położenia wału wychodzi impuls do komputera i z komputera jest przesłany dalej czyli do cewki, i na kostce która jest podłączona do cewki jest impuls a cewka nie daje iskry, nadmienię że wymienione cewki na drugie i nic :fcp7. kabelki przy kostce były izolowane ponieważ jak wiadomo w tym modelu koszulki na kablach pod wpływem temperatury się pokruszyły no i autko ma już 10 lat. czy możliwe jest że właśnie przy tej kostce było zwarcie? i gdzieś dalej uszkodzilo instalację. Mój elektronik powiedział że trzeba przejrzeć całą instalację kabelek po kabelku. pomału już sam rezygnuje i myślę że trzeba będzie autko zacholować do SERWISU. trwa to już dwa tygodni
pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi
arkus 101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2007, 16:08   #14
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie

Cytat:
Napisał arkus 101
położenia wału wychodzi impuls do komputera i z komputera jest przesłany dalej czyli do cewki, i na kostce która jest podłączona do cewki jest impuls a cewka nie daje iskry, nadmienię że wymienione cewki na drugie i nic
Chyba nie do końca sprawdzone zgodnie z podpowiedzią.
czujnik z wału to kontrola obrotów silnika i jeżeli są impulsy na cewkę to należy zająć się cewką. Odłączyć wszystkie kable od cewki a zostawić dochodzące z kompa.
Podawane napięcie 12V do cewki jest znaczące i może być zasilanie układu elektronicznego w cewce.
Musi być w tym układzie iskra cudów nie ma.
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 21:18   #15
arkus 101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Postów: 10
Domyślnie

witam
elektronik znalazł piny w komputerze odpowiedzialne za iskrę czyli te które dają iskrę i podłączył bezpośrednio z kompa do cewki. Normalnie powinna być iskra, ale w tym dziwnym moim przypadku jej niema.Czyżby wszystkie trzy cewki były felerne????
Wyczerpał się już zapas pomysłów w jaki sposób to sprawdzić żeby wywołać iskrę.
proszę o podpowiedzi, i z góry dziękuje
pozdrawiam
arkus 101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 22:44   #16
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie

Cytat:
Napisał arkus 101
podłączył bezpośrednio z kompa do cewki. Normalnie powinna być iskra, ale w tym dziwnym moim przypadku jej niema.Czyżby wszystkie trzy cewki były felerne????
Wcześniej proponowałem sprawdzić czy dochodzi 12V do cewki.
Sama cewka (trafo zapłonowe) zasilania nie potrzebuje.
Na podstawie schematu blokowego 12V dochodzi.
Uważam, że w obudowie cewki znajduje się przetwornica zasilana 12V, która wzmacnia częstotliwość podawaną z generatora.
Może być uszkodzona przetwornica w cewce.
Impuls może mieć kształt piły, sinusoidalny, jak i prostokątny o częstotliwości taktującej kilka Hz.
Jeżeli brak jest w/n to może jest pominięte zasilanie 12V przyłożone do cewki albo kolejna cewka jest uszkodzona. Nie wiem z jakiego źródła są kupowane.
Jeżeli z oficjalnego to gwarancja obowiązuje.
Można sprawdzić cewkę przy pomocy symulatora tzn;
dobrze by było sprawdzić oscyloskopem amplitudę, kształt i częstotliwość z kompa.
Ten sygnał można podać z generatora na wejście cewki.
Podać zasilanie 12V.
Musi mieć cewka wspólną masę.
Natomiast po stronie wtórnej przy dobrej cewce powinno się pokazać napięcie kilka kV takie
duże żeby uzyskać iskrę.
Jest to moja teoria zbliżona do prawdy oparta na opisie tematu i schemacie blokowym.
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 16:06   #17
arekczs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2006
Skąd: Łask
Postów: 31
Domyślnie

witam
heh miałem podobnie w moim 2.0 dohc
iskry nie było ...paliwo pompowało się, rozrusznik kręcił wsio działało i nie odpalał
3 dni szukałem usterki z miernikiem i wydrukami z autodaty... i koszt naprawy 15zł ,... przekaźnik nad bezpiecznikami się zwalił...teoretycznie działał /zaskakiwał/ ale gdy podłączyłem go po swojemu pod aku i miernik napięcie wahało sie od 5 do 8V. Po wymianie jak ręką odjął.
radzę to sprawdzić

Pozdrawiam
Arek
arekczs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 16:24   #18
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie

Cytat:
Napisał arekczs
napięcie wahało sie od 5 do 8V.
Jeżeli to się potwierdzi 12V przez autora to powinien śledzić uważnie podpowiedzi i od kilku dni gdzie wspomniałem pierwszy raz o napięciu 12V mógłby startować a temat by przeszedł do archiwum.
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 16:39   #19
arkus 101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2007
Postów: 10
Domyślnie

a jaki numer jest tego przekaznika nad bezpiecznikami??
pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedzi
arkus 101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 17:51   #20
arekczs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2006
Skąd: Łask
Postów: 31
Domyślnie

heh

gdybym je miał to bym powiedział....
niestety ale obecnie stoi u mechanika i nie mam pojęcia jaki ma numer
mogę tylko powiedzieć że znajduje się zaraz nad bezpiecznikami albo ciut wyżej i jest po środku listwy z bezpiecznikami
Pozdrawiam
Arek
arekczs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.