Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2023, 15:36   #1
stevenpp
ford::beginner
 
Imię: stevenpp
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: lubelskie
Model: Smax
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: Do 2015
Postów: 27
Domyślnie Włącza się wentylator po zgaszeniu , 2.0 TDCI 163km

Czy Ktoś przerabiał często włączający się wentylator chlodnicy?
Dzisiaj 17 stopni na dworze i po przejechaniu 2km, i wyłączeniu silnika - wentylator uruchomił się na jakieś 30 sekund.
Oczywiście przy wyższych temperaturach włączenie wentylatora po zgaszeniu silnika, a także w trakcie pracy ( od okolo 25 stopniu Celsjusza) to norma.



Wysłane z mojego moto g(100) przy użyciu Tapatalka

stevenpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2024, 18:20   #2
Barcik
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Lublin
Model: S MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Włącza się wentylator po zgaszeniu , 2.0 TDCI 163km

Czy udało Ci się temat rozwiązać? Obecnie mam to samo. Czasem wiatrak się włącza przy temperaturze płynu 85 stopni i usilnie próbuje zbić poniżej 80. Wcześniej sporo jeździłem z niesprawnym termostatem to były sytuacje że wiatrak włączał przy 75 stopniach płynu i schładzał do 68. Myślałem że może czujnik temperatury jest walnięty ale po zmianie termostatu z czujnikiem nic się nie zmieniło jeśli chodzi o pracę wiatraka.
Zobaczyłem też że żaluzje chłodnicy są uszkodzone. Działały 10 lat, nawet po delikatnej stłuczce, ale zostały wymienione przy naprawie i działały raptem miesiąc lub dwa jak wynika z przebiegu przy którym pokazał się błąd w żaluzji. Teraz są ustawione minimalnie w dół... Być może ta praca wiatraka ma uzmysłowić kierowcy że coś jest nie tak z układem chłodzenia?
Barcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.