Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2007, 18:49   #1
jarkoos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie MKIII - montaż głośników w tylnych drzwiach - jak rozebrać?

Cześć!

Ogólnie: jak rozebrać tylne drzwi z korbkami żeby się dostać do głośników?

Auto to Ford Mondeo MKIII, kombi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylne drzwi mam bez szyb elektrycznych - są korbki.
Mój cel - zamontować głośniki w tylnych dzwiach. Głośniki mam przygotowane, oryginalne, wymontowane z innego Mondeo, łącznie z wkrętami - tutaj nie powinno być niespodzianek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Parę dni temu próbowałem zdjąć boczki, ale mi się nie udało ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wszystko robię delikatnie i jeśli nie wiem jak, to wolę nie szarpać, bo coś wyrwać czy ułamać to prosto, a później to klekocze, stuka i puka podczas jazdy i przyprawia o mega nerwy.
Oto co robiłem:
- odkręciłem 4 wkręty które znajdują się na dolnym obwodzie drzwi - zero problemu.
- zacząłem kombinować jak zdjąc ten boczek, ale nic z tego - wiadomo - korbka od szyby. Pytanie - jak zdjąć korbkę? Czy po prostu ciagnąć "na chama", czy jest tam jakis zatrzask, zamek, śrubka itp? (czy z wierzchu korbki jest jakis kapsel na przedluzeniu trzpienia, czy to tylko tak uformowany plastik?) Jak mówiłem - nie chcę nic poniszczyć.
- kolejsna sprawa to klamka. Wyglada na to, że żeby się dostać do głośników to też bedę musial ją jakoś odczepić - a to mi się wydaje jeszcze trudniejsze. Jak to zrobić?
- zasadnicze pytanko - czy taki boczek to jeden monolityczny kawałek plastiku, czy może da się go jakoś fragmentami zdejmować i przez to uniknąć zdejmowania całości (w szczególności kłopotliwe wydaje mi się zdjemowanie górnej części boczka która styka się z szybą i jest w niej klamka).

Koledzy, pomocy! Wydaje się prosta sprawa a tyle kłopotów :fcp3 (w moim poprzednim aucie, Renault 19 to ciach rozkładałem całe drzwi w 3 minutki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale telepały potem też ładnie).

__________________
Pozdrawiam

Jarek

Ford Mondeo 2.0 TDCI 2003/04
jarkoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 19:10   #2
szczureczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2006
Skąd: łódź
Postów: 37
Domyślnie

pod klamka jest zaslepka i jest sruba :fcp2 a klamke od szyb trzyma taka sprezynka... musisz ja wydlubac plaskim srubokretem :fcp14 ja mam przyzad do tego, szkoda ze nie jestes z lodzi to bym pomogl
szczureczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 19:37   #3
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie

Cytat:
Napisał jarkoos
kolejsna sprawa to klamka. Wyglada na to, że żeby się dostać do głośników to też bedę musial ją jakoś odczepić - a to mi się wydaje jeszcze trudniejsze. Jak to zrobić?
Są one mocowane na sworzniach za pomocą zawleczki w kształcie omegi . Oby zdjąć korbkę należy delikatnie włożyć płaski śrubokręt między korbkę a poszycie drzwi a następnie rozgiąć zawleczkę, tak aby zeskoczyła z podtoczenia na sworzniu i jednocześnie pociągając za korbkę do siebie. Lokalizację końca zawleczki, który należy odgiąć można sobie ułatwić za pomocą latarki. Należy bardzo uważać, aby nie zgubić tej zawleczki.
Cytat:
Napisał jarkoos
czy taki boczek to jeden monolityczny kawałek plastiku, c
Niestety ale tak
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 20:18   #4
Teo
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: MKIII - montaż głośników w tylnych drzwiach - jak rozebr

Cytat:
Napisał jarkoos
- odkręciłem 4 wkręty które znajdują się na dolnym obwodzie drzwi - zero problemu.
Jeżeli drzwi tylne zbudowane są jak przednie, to oprócz korbki i klamki (to już Ci wyjaśniono) masz jeszcze dwa wkręty pod uchwytem, za który łapie pasażer zamykając drzwi. Podważ plastik od strony wnętrza samochodu, i wyciągnij do góry.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 20:45   #5
jarkoos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 9
Domyślnie

Dzięki za pomoc!

Zapowiada się niezła operacja - niestety nie mam zbytnio nawet miejsca gdzie to robić, więc pewnie pojadę jak zwykle do garażu podziemnego w hipermarkecie - sprawdzona miejscówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bogatszy o Wasze rady, mam nadzieję że mi się w końcu uda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz dzięki, zaraportuje jak się sprawy mają po próbie :fcp26

Pozdrawiam!

Jarek.
__________________
Pozdrawiam

Jarek

Ford Mondeo 2.0 TDCI 2003/04
jarkoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 22:43   #6
goorall
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 120
Domyślnie

Jeśli poczekasz do wtorku to w wolnej chwili - powinno to zająć ok 5 min- zdejme boczki i zainstaluje głośniki..ot tak. Pisz na priv jakby co, bo szkoda żebyś poorał sobie boczki a tak naprawde demontaż to nic trudnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
goorall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2007, 09:16   #7
kiceksc
ford::advanced
 
Imię: Bony
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 322
Domyślnie

Boczki trzymają się na 6 śrubach po 2 na stronie, pod uchwytem 2 śruby krzyżakowe, pod klamką dość duży trox, to chyba wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MkIII 2002 2.0 TDCI 130KM
Uniden 520xl + Hustler 1C-100

Saab 900NG B204L 304KM/431Nm
kiceksc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.