Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2006, 07:58   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie zamek tylnej klapy mk1-combi

witam,po raz kolejny poruszam temat zamka tylnej klapy combi MK1

tzn tym razem chodzi mi o strone techniczna tego zamka-tzn jak to działa co za co ciagnie na co prze zeby sie otworzył bo:

wczoraj skopał mi sie zamek w mk1 combi taty-tzn od srodka jak ciagne to niby ten dinx otwierajacy sie przesuwa choc-nie tak daleko jak u mnie.
ponadto jak wkładam kluczyk do zamka to zamek zachowuje sia tak jak by tam w ogole wkładki nie było!zero jakiegos oparcia oporu itd czy tam sa jakies spręzynki cięgna itd które mogły spaść wypiąć sie itd ze tearz nic nei działa?dodam ze kiedys-w niemczech ktos chyba zapinajac przyczepe walnął dyszlem w okolice tamka kapkę and nim-i mzoe to było posrednia przyczyna tej usterki-dodam ze zakek w dolnej czesci bagaznik nie jest pogiety ten w klapie tez stoi w odpowiedniej pozycji.

i z tąd moje pytanie czy tam s ajakies sprezynki ciegna itd co mogło spaść-->w czesci która jest w klapie zamocowana???

bo ta czesc nad zderzakiem widze i moge porównac z praca mojego zamka wiec chyab róznice wyłapie-->ale napiszcie mi prosze co może byc przyczyna ze ta "dolna"czesc za krótko pcha ten dinx i odciaga??no oczywiscie prócz wyciagnietej linki

tam ponoc jakies mechanizmy do blokowania-ryglowani są itd

czy ktos ma jakies fotki rozebranego tego zamka-górnej i dolnej czesci?tak zebym widzial jakie połozenia i jaki zakres pracy tych dzwigienek i ciegien powinien być zeby zamek poprawnie działał???

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2006, 09:28   #2
maciek1968
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2005
Skąd: łódż
Model: fokus
Silnik: 1800
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie

cześć przesuneła się dzwigienka tak zwana hotelowa dlatego nieotwiera sie od srodka a co do zamka to moge ci go naprawic zebys mógł otwierać z klucza zadzwoń pogadamy 501072161
maciek1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.