Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2010, 21:06   #1
jawor13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2009
Skąd: Toruń
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Przewód z nadtopioną izolacją i stopiona puszka plastykowa.

Witam podczas grillowania na działce zacząłem przeglądać moje Galaxy i po otwarciu klapy i zdjęciu osłony akumulatora zauważyłem takie małe pudełko koloru czarnego w które wchodził gruby przewód "+" z "bateryjki". Po otworzeniu w/w pudełeczka ukazał się rozgałęźnik bieguna plusowego. Jeden z kabli przy którym jest bezpiecznik 110A wyraźnie widać, że jest przegrzany - izolacja popękała i pudełko część dolna oraz górna jest nadtopiona. Przewody przy bezpiecznikach 110A i pierwszy w puszce 150A (ten wygląda wizualnie dobrze - doprowadzony jest z alternatora ) nagrzewają się bardzo mocno. Z instrukcji wyczytałem, że ten przewód i bezpiecznik 110A odpowiadają za wnętrze pojazdu (czy aby na pewno??). Zadzwoniłem do znajomego elektryka i poinformował mnie, że jest to typowe w Galaxy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Odrazu odwiedziłem serwis forda i elektryk powiedział, że pierwszy raz się z tym spotkał.
Czy u Was także są takie awarie??
Co mam zrobić??
Pozdrawiam Jawor13

jawor13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 21:24   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Przewód z nadtopioną izolacją i stopiona puszka plastykowa.

Poszukaj na naszym forum w dziale Galaxy , opisywalismy ten mankament i jego rozwiazanie już wielokrotnie.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 21:55   #3
wascidar
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: kolberg
Model: Galaxy Ghia, S-Max 2.0
Silnik: AUY
Rocznik: 2004, 2016
Postów: 145
Domyślnie Odp: Przewód z nadtopioną izolacją i stopiona puszka plastykowa.

Ostatnio miałem to samo kabla od alternatora nie można było dotknąć.
To jest "typowa" usterka wystarczy dobrze zalutować kable w końcówkach i masz spokój.
wascidar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 22:03   #4
jawor13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2009
Skąd: Toruń
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Przewód z nadtopioną izolacją i stopiona puszka plastykowa.

"Stefano" Przejrzałem wszystkie tematy na forum galaxy i dopiero napisałem nowy temat, po Twojej odpowiedzi przejrzałem jeszcze raz całe dziewięć stron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. troszkę się zagotowałem. Następnie uruchomiłem szukajkę i znalazłem ten temat - ostatni post w październiku 2009r. Ja w tych dziewięciu stronach miałem tylko posty z 2010r. I w końcu znalazłem standrdowo przeglądanie forum miałem ustawioną opcję ostatni miesiąc. Też siedzę na kilku forach i jak widzę, że kolejna osoba zakłada temat już wałkowany to się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Domyślam że pomyślałeś kolejny lamer-leniuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po zaznaczeniu od początku wyskoczyło mi 279 stron tematówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Całe noce moje uwielbiam przeglądać takie fora.
Jeszcze raz dziękuję za zwrócenie uwagi, przepraszam za lamerstwo postaram się poprawić oraz serdecznie pozdrawiam wszystkich.
jawor13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 08:48   #5
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Przewód z nadtopioną izolacją i stopiona puszka plastykowa.

Miałem dokładnie to samo u siebie.A objawy były takie,ze w momencie kiedy włączyłem światła + w zimie dogrzewacz zauwazałem ze podnosza mi sie obroty do ok 1000 i czasem spadały na 903 i tak w kółko.Długo sie z tym meczyłem az w koncu poczułem smród z tej właśnie małej skrzynki bezpiecznikowej.Przewód idący od niej do alternatora [bezp.160 amper]był okropnie przegrzany i przepalony,powodował spadki napiecia i niedoładowanie akumulatora.Doprowadziłem wszystko do porządku i problem zniknął.I jest to dosyc czesta awaria w tych autach, ze względu na duzą ilosc urządzeń elektrycznych w nich zastosowanych.Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez falcon226 ; 09-06-2010 o 08:51
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 11:04   #6
hopp
ford::average
 
Avatar hopp
 
Zarejestrowany: 19-11-2006
Skąd: NRW
Model: Galaxy Trend
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2005
Postów: 65
Domyślnie Odp: Przewód z nadtopioną izolacją i stopiona puszka plastykowa.

U mnie bylo podobnie.Podniosly sie wolne obroty,zapalila sie na krotko lampka ABS i poduszek.Jak sie okazalo przwod z alternatora sie grzal(mozliwe ze byl zbyt slabo przykrecony)i nadtopila sie skrzynka i bezpiecznik.Koszt skrzynki ok.35 euro!!! wymiana samodzielna.Ale musi to byc czesta usterka bo Forda w magazynie mieli tego duzo na stanie.Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSCI0036.jpg (95.2 KB, 148 wyświetleń)
hopp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 11:35   #7
mcqra
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2008
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: Smax Titanium
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Przewód z nadtopioną izolacją i stopiona puszka plastykowa.

U mnie było to samo .. koszt skrzynki w ASO- 130 zł

Wymiana 2 godzinki z porządnym polutowaniem przewodów.

Efekt- nówka sztuka się nie grzeje, światła nie przygasają.
mcqra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 15:21   #8
fafolot
ford::beginner
 
Avatar fafolot
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Przewód z nadtopioną izolacją i stopiona puszka plastykowa.

też to miałem. Skrzynka to ok 135 zł, jest razem z czerwonym kablem na biegun akumulatora. Czarny kabel od alternatora do tej skrzynki kosztuje ok 175 zł. Ja kupiłem nowy, choć wystarczyło zregenerować stary.
Mogę za ok 50 zł sprzedać stary, zregenerowany kabel. Mam jego fotki. Jakby co, prosze o maila ....
fafolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 22:41   #9
jawor13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2009
Skąd: Toruń
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Przewód z nadtopioną izolacją i stopiona puszka plastykowa.

Dzięki bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Super fajne forum, będę się udzielał.
Pozdrawiam
jawor13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 20:51   #10
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Przewód z nadtopioną izolacją i stopiona puszka plastykowa.

Mam do Was koledzy pytanie,mianowicie zauważyłem ze pomimo mojej naprawy[zregenerowany kabel od alternatora do skrzynki bezpiecznikowej] i czyszczenie styków ,po dłuzszej jezdzie mimo wszystko grzeja sie wszytskie zaciski [są bardziej niż letnie]czy jest tak samo macie?zwłaszcza kiedy hula klima. Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.