Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2011, 18:54   #1
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie syczenie i nierówne obroty

Nadszedł czas na pytanie natury technicznej z mojej strony...
No więc tak, mam niepokojące zachowanie silnika, zaobserwowane już od dłuższego czasu jeśli chodzi o syczenie i dopiero dzisiaj jeśli chodzi i falujące obroty...

syczenie występuje podczas jazdy, podczas normalnego przyspieszania w zakresie obrotów od 1600 do 2000 tys obrotów na min. tylko w tym zakresie, dźwięk jest taki jakbym jechał na zbyt niskich obrotach, plastiki drżą i generalnie mało przyjemne dla ucha... dźwięk ten staje się mniej uciążliwy gdy bardziej energicznie wciskam pedał gazu np jak do wyprzedzania, ale nadal występuje, czy to jakiś zawór podciśnienia? co to może być i to w tym zakresie obrotów?

nierówne obroty występują na biegu jałowym, dzisiaj po powrocie do domu siedzialem troche w aucie grzebiac w nawigacji i silnik pracowal przez jakies 15 minut na biegu jalowym, po chwili uslyszalem falowanie obrotow, obrotomierz pokazywal skoki z 900 do 1000 obrotow na minute w ciągu sekundy. Nie mam pojęcia co to moze byc... jakies sugestie?

do tego wszystkiego muszę dorzucić jeszcze stuki podczas jazdy, po odpaleniu na zimnym silniku po nocy lub po dłuższym postoju, na każdym biegu zwłaszcza teraz jak są niższe temperatury, stukot brzmi jak zbyt luźne zawory w maluchu i pojawia sie tylko powyżej 2000 tys. obrotow na min. dopóki silnik się nie rozgrzeje... kompletnie się nie znam na tych nowych dieslach a nie chce czegoś popsuć bardziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Syntetyzerowy FORD TRANSIT CONNECT 1.8 TDCI 90KM 2004 r.

Ostatnio edytowane przez Syntetyzer ; 12-12-2011 o 20:23
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 10:50   #2
Miras.
ford::average
 
Avatar Miras.
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: ze wsi
Model: Van
Silnik: Etylina
Rocznik: Automat
Postów: 138
Domyślnie Odp: syczenie i nierówne obroty

Jeśli chodzi o syczenie to dobrze by było jakbyś sprawdził dokładnie skąd syczy. Możliwe że uszkodzona jest jedna z rur intercoolera, te które łączą silnik z chłodnicą. Cobretti, Darnel i ja już je wymienialiśmy.
Jeśli chodzi o stuki - także dobrze by było jakbyś je zlokalizował, z której cześci silnika dokładnie pochodzą.
Miras. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2011, 12:01   #3
Hasiorr
ford::amateur
 
Avatar Hasiorr
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-12-2011
Skąd: Szczecin
Model: Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: syczenie i nierówne obroty

Witam, co do falujących obrotów to miałem podobny problem i kończył się zawór EGR. W przypadku 1.8 TDCI jest on razem z kolektorem i cena serwisowa po rabatach 1650 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na chwilę pomógł Wynny's Diesel EGR 3, ale mój zawór ma usterkę elektryczną i niestety jest w dalszym ciągu do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W tej chwili pali się żółta kontrolka silnika, ale zawór jest odłączony i nie ma problemu falujących obrotów. Pozdr

Ostatnio edytowane przez Hasiorr ; 15-12-2011 o 12:17
Hasiorr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2011, 09:44   #4
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: syczenie i nierówne obroty

przewody sprawdzone, wszystko szczelne, na dodatek syczenie i stuki nie występują na wolnych obrotach, tylko podczas jazdy... kwestia falujących obrotów to chyba coś na zasadzie ssania bo obroty falują tylko jak temperatura silnika wynosi coś koło 60-70 stopni...
__________________
Syntetyzerowy FORD TRANSIT CONNECT 1.8 TDCI 90KM 2004 r.
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2011, 07:44   #5
Miras.
ford::average
 
Avatar Miras.
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: ze wsi
Model: Van
Silnik: Etylina
Rocznik: Automat
Postów: 138
Domyślnie Odp: syczenie i nierówne obroty

Cytat:
Napisał Syntetyzer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kwestia falujących obrotów to chyba coś na zasadzie ssania bo obroty falują tylko jak temperatura silnika wynosi coś koło 60-70 stopni...
Ja mam w swoim concu identycznie od nowości. Dokładnie w tym samym zakresie temperatur. Nigdy się tym objawem nie przejmowałem, a zrobiłem już tak 60tyś km.

Cytat:
Napisał Syntetyzer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na dodatek syczenie i stuki nie występują na wolnych obrotach, tylko podczas jazdy.
wyłącznie podczas jazdy ? czy na postoju i wysokich obrotach też ?
Miras. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2011, 12:56   #6
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: syczenie i nierówne obroty

źle się wyraziłem, sorry, syczenie i stuki występują tylko podczas jazdy, syczenie od 1600 do 2000 tys. obrotów na min. na zimnym jak i ciepłym silniku, natomiast stuki - od 2000 tys w góre obrotów na min. tylko na zimnym silniku, po rozgrzaniu objaw zanika. na postoju na luzie moge sobie dodawac gazu ile wlezie i na zimny czy ciepłym silniku ani syczenie ani stuki nie występują.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, na wolnych obrotach na postoju slyszę tak jakby jakąś pompke, elektryczną czy coś w ten deseń, jakby przetłaczała płyn jakiś i ona też faluje podczas pracy, mam wrażenie że im wyższe obroty tym mniej ta pompka pracuje, ale to może być mylne bo może zagłusza ją praca silnika, ktoś wie co to może być?
__________________
Syntetyzerowy FORD TRANSIT CONNECT 1.8 TDCI 90KM 2004 r.
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.