Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2014, 15:20   #1
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Reklamacja tylnej piasty SKF

Dzisiaj zorientowałem się, że hałasuje mi tylne łożysko, które miałem wymieniane w listopadzie 2012 r. Przelatałem od tamtego czasu około 15-20 tys. km. Warsztat, który wymieniał piastę potwierdził moje podejrzenia, ale chce żebym mu zapłacił za piastę. Oni zwrócą mi kasę jak SKF uzna reklamację, a jeśli producent nie uzna reklamacji to koszt zakupu piasty ponoszę ja. Oni nie wezmą ode mnie za robociznę.
Co wy na to? Co na ten temat mówią przepisy i jakie są wasze doświadczenia z tego typu reklamacjami?

Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 15:30   #2
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF

Jeśli płaciłeś za usługę wymiany i samo łożysko serwisowi, to do serwisu zgłaszasz niezgodność towaru z umową.
To oni mają sprawę załatwić zgodnie z polskim prawem. Zatem powinni dać Ci nową piastę i sami dochodzić roszczeń w SKF. Nie mają prawa przenosić na Ciebie ryzyka.
Oczywiście w przyszłości jeśli SKF odrzuci reklamację, mają prawo Cię wg mnie obciążyć.
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 16:50   #3
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF

Czyli rozumiem, że wszystko jest jak być powinno, tyle że odwrócona jest sekwencja ewentualnych rozliczeń. Firma po prostu próbuje się zabezpieczyć przed ewentualnym moim uchylaniem się przed ich słusznymi roszczeniami.
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 17:32   #4
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF

Biperek - j a mam pytanie jakie były objawy tej huczącej piasty. Bo ja mam od 2 miesięcy problem że powyżej 60km/h zaczyna mi strasznie tył huczeć. Myślałem że to zimówki się wy ząbkowały,ale zmieniłem na letni e i dalej to samo...
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 17:47   #5
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF

Jest dokładnie tak jak piszesz. Po prostu jest hałas, u mnie to było wręcz delikatne terkotanie tak jakby opon. Tam gdzie ja to robiłem podnoszą lekko auto, rozpędzają koło silnikiem elektrycznym i słychać pięknie jak się kręci.
Dodatkowo możesz sobie sprawdzić, która strona hałasuje skręcając kierownicę w czasie jazdy. Jak cichnie przy skręcie w prawo to masz walniętą prawą stronę i analogicznie przeciwna strona.
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 23:05   #6
Greg-c-max
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2012
Skąd: W-wa
Model: C-max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Re: Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF

Cytat:
Napisał Aaronik25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli płaciłeś za usługę wymiany i samo łożysko serwisowi, to do serwisu zgłaszasz niezgodność towaru z umową.
To oni mają sprawę załatwić zgodnie z polskim prawem. Zatem powinni dać Ci nową piastę i sami dochodzić roszczeń w SKF. Nie mają prawa przenosić na Ciebie ryzyka.
Oczywiście w przyszłości jeśli SKF odrzuci reklamację, mają prawo Cię wg mnie obciążyć.
To nie jest takie oczywiste. Zależy to między innymi od tego jakie warunki gwarancji daje producent.
Taka procedura jak napisał autor wątku jest powszechnie praktykowana, dobrze świadczy o serwisie fakt, że chcą wymienić część za darmo. Nie muszą. Ale o koszt wymiany można się upomnieć u gwaranta części, oczywiście trzeba spełnić odpowiednie warunki ( np. przedstawić faktury za montaż).
W praktyce sporo zależy od wielkości warsztatu i jak duże zakupy robi w danej hurtowni. Trzeba też pamiętać, że gwarant na rozpatrzenie reklamacji i powiadomienie o tym jaką decyzję podjęto ma 14 dni. Natomiast jest luka i nie ma określonego czasu na jej realizację. Gwarant może np. w ciągu 14 dni dać odpowiedź, że uznał reklamację i klient otrzyma nową piastę jak tylko ją wyprodukują i dostarczą małe rączki. np. za rok.
To jest oczywiście ekstremalny przypadek, ale niestety zgodny z prawem.
Na korzyść zakładającego wątek świadczy fakt, że firma SKF raczej stara się dbać swój wizerunek, szczególnie teraz jak wprowadzają tak dużo nowych produktów na rynek.
Greg-c-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 08:52   #7
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF

Dzięki koledzy za odpowiedzi. Przystanę chyba na warunki warsztatu. Jestem stałym klientem i z dotychczasowej współpracy jestem zadowolony, więc nie warto kruszyć kopii. Zawsze szli mi na rękę, więc nie warto w tej konkretnej sytuacji psuć dobrej relacji.
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 07:50   #8
Peet_peet
ford::beginner
 
Avatar Peet_peet
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Śląsk
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 136 KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie

Troszkę odkopię. Mam problem z hałasem z tylnej osi. Ponad 60 km/h zaczyns buczeć, przy 120 km/h osiąga max. a potem lekko przycicha ale dalej jest głośno. Opony mam stare i już na ostatnim mm, więc może to być przyczyna, ale biorę pod uwagę także łożyska. Za kilka dni wymieniam opony na nowe więc się okaże... Co do piast tylnych mam natomiast dwa pytania:
1. Na aukcjach podawane są piasty, które pasują do Forda i Volvo, producenci zaś podają różne numery dla tych marek. To jak w końcu to jest?
2. Czy ktoś miał doświadczenia z tańszymi zamiennikami ? (tylko proszę bez odpowiedzi nie mających pokrycia w doświadczeniach w stylu "jak tanie to musi byc g...."

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2
__________________
C-MAX 2.0 TDCi Ghia 136 KM.... jeździło się też C-MAX 1.6 TDCi 109 KM, Focus MK2 FL 1.8 TDCi 115 KM, Mondeo MK4 2.0 TDCi 163 KM... ale to historia
Peet_peet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 21:19   #9
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Reklamacja tylnej piasty SKF

Markowe bez czujnika ABS nie są takie drogie - około 350PLN (czujnik można przełożyć ze starej). W C-Maxie nie miałem styczności z tanimi zamiennikami - założyłem SKFa 4 lata i jakieś 100kkm temu i nadal działa, ale w Polo poprzednim mi włożyli jakąś taniochę i ... pół roku później wkładali następną, tym razem markową.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 06:02   #10
Peet_peet
ford::beginner
 
Avatar Peet_peet
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Śląsk
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 136 KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie

Opony wymienione...efektu brak...czyli łożyska do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak długo można jeździć z takimi głośnymi łożyskami zanim nie odpadną koła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2
__________________
C-MAX 2.0 TDCi Ghia 136 KM.... jeździło się też C-MAX 1.6 TDCi 109 KM, Focus MK2 FL 1.8 TDCi 115 KM, Mondeo MK4 2.0 TDCi 163 KM... ale to historia
Peet_peet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.