Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Explorer
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2008, 19:23   #1
gaweł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2007
Postów: 37
Domyślnie słaba moc

witam.jak w temacie.nagle mi osłabł jakby nie miał siły wymieniłem przewody i świece.na benzynie jeszcze w miare ale też jest słabszy a na gazie to już tragedia jak wcisne troche gazu to mi na benzyne przeżuca.czy możliwe ze katalik jest zapchany? bo jak chcem przyspieszyć to mi w kolektor strzela i przezuca na benzyne.po prostu brak mocy ale oleju nie bierze.filtr powietrza calkiem wyjęty,co jeszcze wymienić albo wyczyścic? explo 96r 156KM gaz D.T system sekwencja.

gaweł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2008, 21:20   #2
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Re: słaba moc

gaweł,
Cytat:
.filtr powietrza calkiem wyjęty
A to niby dlaczego? Wkładaj ten filtr powietrza i nie kombinuj, jak łysy pod górkę, jak nie chcesz silnika remontować. Nie dziwota, że nawet na bence ledwo jedzie. Możliwe, że "katalik" zapchany, ale tego bez filtra powietrza, gdy masz zakłócony dolot - tak zaraz nie ustalisz. Od kiedy masz tę instalację? :fcp18
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2008, 21:19   #3
gaweł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2007
Postów: 37
Domyślnie Re: słaba moc

witam i dziękuje za odpowiedz.gaz mam ze 3 lata. a filtr wyjety tylko chwilowo bo chciałem wymienić ale nie moge go dostac bo jest duzy okragły.stawiam tez na katalik,albo zapchany tłumik trudno powiedziec,a co powiecie na to jak katalik całkiem wywale? czy będzie ok?
gaweł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2008, 20:25   #4
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Re: słaba moc

gaweł,
Cytat:
jak katalik całkiem wywale? czy będzie ok?
Będzie ok; do przeglądu. Chyba, że kata nie masz wpisanego w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli jeździsz dużo, to przez te trzy lata możesz mieć padnięty reduktor/parownik, a właściwie membrany, które są wewnątrz. One lubią sztywnieć, zwłaszcza, gdy odpala się od razu na gazie. Gdy są zesztywniałe, to nie domykają prawidłowo zaworków gazu w reduktorze i masz zjawisko zalewania. Jeśli można poprosić...uzupełnij profil, jak u innych widzisz.
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2008, 20:56   #5
fotomysz
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2007
Postów: 93
Domyślnie Re: słaba moc

filtr gazu wymieniałeś ?
szczelność w kolektorze dolotowym sprawdzałeś ?
a osłabł ci silnik czy może skrzynia biegów robi w trybie awaryjnym ?
napisz trochę więcej szczegółów odnośnie objawów.
Rozumiem że jest to Explo II z silnikiem OHV ?
__________________
Zapraszamy:[link=http://www.explorerclubpolska.com/forum:2guduxtp]forum EXPLORER Club Polska[/link:2guduxtp]
Dwa Explorery w stajni
'99 SOHC + LPG up+2 cale
'93 OHV + LPG up 8'' koła 33" i motamy dalej
fotomysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2008, 16:33   #6
gaweł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2007
Postów: 37
Domyślnie Re: słaba moc

witam.a wiec tak filtra gazu nie wymieniałem ,szczelności kolektora też nie sprawdzałem,ze skrzynią chyba wszystko ok,chociaz jest po kapitalce i nie rusza od razu z D chwile trzeba poczekac ale rusza potem biegi zmienia dobrze,więc skrzynie wykluczam.jest to explo II z 96roku,a o co chodzi skrzynia w trybie awaryjnym?a może faktycznie skrzynia?bo pod małą górke zmienia mi bieg na niższy,ale to jakby silnik nie miał mocy.
gaweł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2008, 19:02   #7
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Re: słaba moc

gaweł, Może jednak uzupełnisz Swój profil? Chyba, że PiSać Ci nie wolno...? :fcp14 No i filterk gazu wymień...groszowy temat.
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2008, 23:37   #8
fotomysz
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2007
Postów: 93
Domyślnie Re: słaba moc

jeśli nie rusza od razu to coś jest nie tak ze skrzynią, może być krótkie opóźnienie z włączeniem biegu ale jak zdejmiesz nogę z hamulca to musi ruszyć od razu. to już jest sygnał że skrzynia ma już dość.
kiedy był zmieniany olej w skrzyni biegów, jaki jest olej w skrzyni biegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaki jest poziom oleju w skrzyni biegów. jeśli nie znasz odpowiedzi na którekolwiek z tych pytań to sprawdzaj i to biegiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a filterek gazu to powinieneś razem ze świecami i kablami przynajmniej wymienić :fcp2
__________________
Zapraszamy:[link=http://www.explorerclubpolska.com/forum:2guduxtp]forum EXPLORER Club Polska[/link:2guduxtp]
Dwa Explorery w stajni
'99 SOHC + LPG up+2 cale
'93 OHV + LPG up 8'' koła 33" i motamy dalej
fotomysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.