Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2014, 17:50   #41
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: Jaki olej silnikowy zastosować ?

Na opakowaniu każdego oleju silnikowego można znaleźć oznaczenie lepkości według SAE (Society of Automotive Engineers). Klasyfikacja SAE dzieli oleje na podstawie parametrów użytkowych. SAE wyróżnia 11 klas lepkości:

6 klas zimowych oznaczonych liczbą i literą W: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W
5 klas letnich: 20, 30, 40, 50, 60

Klasy zimowe ustalone są według następujących czynników:

maksymalna lepkość, jaką osiągnąć może olej w danej ujemnej temperaturze
graniczna temperatura pompowalności
minimalna lepkość w temperaturze 100 °C

Klasy letnie natomiast wg:

minimalna lepkość w temperaturze 100 °C
maksymalna lepkość w temperaturze 100 °C
minimalna lepkość w temperaturze 150 °C i obciążeniu ścinającym równym 106 1/s (HTHS)

W przypadku olejów całorocznych muszą być spełnione kryteria dotyczące części letniej i zimowej. Symbole liczbowe nie mają żadnego związku z rodzajem oleju. W przypadku olejów syntetycznych z bazami grupy IV i V występują oleje zarówno 0W20, jak i 25W50, tak samo w przypadku olejów mineralnych występują w zakresie lepkości takim samym jak syntetyczny. Potoczne odczytywanie olejów np. 5W40 jako syntetyczny, 20W50 jako mineralny jest błędem, gdyż lepkość nie mówi nic o jakości oleju i informacji z jakiej grupy pochodzi.

Skopiowałem z Wikipedii...


Odpowiadając na pytanie ja bym wlał olej o specyfikacji, którą zaleca producent.
Jak mechanik nie wie jaki olej wlać to go olaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez sarachen ; 08-06-2014 o 17:54 Powód: Uzupełnienie treści
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2014, 15:28   #42
PinHead
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 Duratec 80KM
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Ford Fusion 1.4 benzyna jaki olej będzie najlepszy?

Witam!

Jestem świeżo po zakupie Fusiona 1.4 Duratec 80Km benzyna 2007r ,chciałem wymienić olej i tu moje pytanko jaki najlepiej olej lać?

Drugie pytanie to rozrząd łańcuszek czy pasek?

Na drugie pytanie szukałem odpowiedzi ,ale zdania są podzielone stąd też trafiłem na forum forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli temat już był i źle trafiłem to poproszę o jaki kierunek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

za wszystkie sugestie i odpowiedzi z góry dziekuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pzdr

Ostatnio edytowane przez PinHead ; 15-07-2014 o 10:31
PinHead jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2014, 15:53   #43
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Fusion olej+rozrząd?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozrząd jest na pasku - wymiana co 160000 km lub co 10 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 11:40   #44
PinHead
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 Duratec 80KM
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fusion olej+rozrząd?

Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obszukałem sie tego oleju i nigdzie go nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wszędzie polecają castrol i taki też kupiłe ,a dokładnie Castrol Edge 5w30 Full Synthetic i teraz pytanie czy taki może być? bo już zgłupiałem... aha no i 4L czy wystarczy?

Notabene w serwisie forda powiedzieli mi że ten olej ford formula juz został wycofany i teraz jest ford castrol coś takiego.

Na stronie castrola zasugerowało mi MAGNATEC PROFESSIONAL A5 5W-30
no i castrol edge 5w30 ,ale wole sie upewnić

pzdr
PinHead jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 12:17   #45
andreoz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 benz
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Fusion olej+rozrząd?

Tak, to olej ze specyfikacją Forda 913-D. Można laćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja zalałem taki sam, tani nie jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdro
Andreoz
Ford Fiesta MK1=>Ford Fiesta MK2=>Ford Capri MK3=>Ford Fusion 2
andreoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 20:37   #46
Ketzer
ford::average
 
Avatar Ketzer
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Fusion//Vectra C
Silnik: 1.4 benz/1.9CDTi
Rocznik: 2004/2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Fusion olej+rozrząd?

Cytat:
Napisał PinHead Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obszukałem sie tego oleju i nigdzie go nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wszędzie polecają castrol i taki też kupiłe ,a dokładnie Castrol Edge 5w30 Full Synthetic i teraz pytanie czy taki może być? bo już zgłupiałem... aha no i 4L czy wystarczy?

Notabene w serwisie forda powiedzieli mi że ten olej ford formula juz został wycofany i teraz jest ford castrol coś takiego.

Na stronie castrola zasugerowało mi MAGNATEC PROFESSIONAL A5 5W-30
no i castrol edge 5w30 ,ale wole sie upewnić

pzdr

Kolego, witamy na forum.
4 litry Ci wystarczy, co do dostępności, to prawda że Formula F już jest zastąpiony przez XR Synth, ale nadal pełno tego bądź co bądź dobrego oleju w hurtowniach. Na jednym z portali aukcyjnych masz kilkunastu sprzedawców z ceną z wysyłką poniżej 100 zł za 5 litrów!!! jak wejdziesz na stronkę Mobil to ci polecą Mobila więc argument że Castrol poleca Castrol to nie tu kolegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Formula F i nowy XR Synth są produkowane przez Castrola i są to bardzo dobre oleje do naszych Fusionów, nie ma sensu kupować nic droższego.
Ja od 9 lat leje co roku Formule F i w tym też go kupię.
Ketzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 18:17   #47
paweldm
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: GST
Model: Fiusion służbowy
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jaki olej silnikowy zastosować ?

Ponieważ silniki 1.4 i 1.6 tdci to konstrukcje PSA (Citroen-Peugot) to najlepiej wybrać oleje zalecane przez PSA czyli Total 5w30 np. ineo ecs (zwłaszcza dla silników z filtrem cząstek stałych) , który jest prawdziwym syntetykiem a nie olejem hydrokrakingowym. Ja do swojego służbowego fusiona 1.4 tdci ze względu na brak fap-a i przebieg zbliżający się do 240 000km będę teraz wlewał valvoline maxlife 5w30.
paweldm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2015, 21:45   #48
mefiu95
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 02-02-2015
Skąd: LTM / RZ
Model: Fusion
Silnik: 1.4 b+g
Rocznik: 2003
Postów: 30
Domyślnie Jaki wybrać olej?

Witam!
Wiem, że ten temat był juz poruszany na forum, ale chciałbym abyście się podzielili uwagami na temat olejów.
Posiadam Forda 1.4 b+g (80 KM) i przyszedł czas na wymianę. Aktualny przebieg wynosi 210 000 km. Leje Elf 10w40 lecz poczytałem trochę na temat oleju Valvoline. Co prawda kosztuje trochę więcej (około 120 zł) ale samochód ma 15 lat i chciałbym aby serduszko było w jak najlepszej formie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby nie było wątpliwości, olej zmieniam co 10-15 tys km.
Olej o który mi chodzi nosi nazwę All Climate Extra 10W-40 Valvoline i wygląda tak :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moje pytania:
1. Czy można zastosować ten olej do instalacji gazowej ?
2. Czy moje osiągi mogą się się polepszyć?
3. Czy ten olej może wydłużyć kondycje silnika ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
mefiu95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2015, 03:42   #49
lantan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1.4 80KM FXJA Pb+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jaki olej do Fusiona ?

Zalej olej który spełnia normę A5/B5 lub też normę fordowską (WSS-M2C913C/D chociaż może być i wcześniejsza z końcówką B) - ten niestety tego nie robi. Swoją drogą to dawno przeszedłeś na półsyntetyk i tak dużą gęstość? Bo nie wiem w sumie po co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lantan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2015, 07:52   #50
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 91
Exclamation Odp: Jaki olej do Fusiona ?

Cytat:
Napisał lantan
Zalej olej który spełnia normę A5/B5 lub też normę fordowską (WSS-M2C913C/D chociaż może być i wcześniejsza z końcówką B)...
A producent nie zaleca czasem olej ze specyfikacją WSS-M2C913-B/A (5W-30) oraz normą ACEA A1/B1 (5W-30) lub ACEA A3/B3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiesz doskonale, że zalanie nieodpowiedniego oleju może grozić uszkodzeniem silnika.
__________________
2008 FordFusion Ambiente Silver X 1.4 80 KM (Salon Polska [Po FL]) | Czas jest niesłychanie ważny, więc nie trać go na jakieś pierdoły, tylko zacznij działać.
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , olej , olej silnikowy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.