Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2014, 11:46   #11
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Jestem świeżo po wizycie u elektro-mechanika. Otóż opisałem mu dokładnie sytuację co i jak nie działa (samochód po wyłączeniu pobiera 0,3- 0,4 A, zdarza się, że komputer się nie wyłącza i w tym samym czasie nie działa w ogóle radio z wbudowaną nawigacją). Pan mechanik po płatnej diagnozie "wyczyścił" lub "osuszył" (nawet dokładnie nie powiedział co zrobił) miejsce na dachu gdzie jest podłączona antena do radia i nawigacji (podobno było to zalane i pordzewiałe) i to miało rozwiązać problemy. Nawigacja nie chciała dodatkowo wyświetlać mi daty i godziny. W tej chwili to ruszyło. Poza tym nadal nie pobiera mi aktualnych danych z GPS'u (gps nie wyznacza też prawidłowo trasy) co zgłosiłem tuż po naprawie. Pan mechanik powiedział, że trzeba wymienić antenę i to powinno pomóc. Sam oczywiście tego nie zrobił. Nie wiem dlaczego. Moje spostrzeżenia: komputer na chwilę obecną działa prawidłowo (nie wiem jak będzie za kilka dni, czy sytuacja nie będzie się powtarzać). Podobno samochód pobiera teraz 0,04A (nie wiem, nie mam jak sprawdzić). Powiem szczerze nie jestem zadowolony z serwisu auta. Nadal nie działa mi do końca nawigacja. Nie mam pewności, że za kilka dni komputer nie zacznie mi świecić 24/7 (serwisant nie daje mi gwarancji, prosi, żeby jeździć i obserwować). Czy znacie dobrego elektronika, który będzie w stanie zbadać mi nawigację plus wymienić do niej antenę, która obstawiam jest uszkodzona lub rozpięta ?

badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 20:58   #12
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Cytat:
Napisał badyl64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda to tak, jakby gdzieś jeszcze świeciła się mała żarówka 3-4W (tak porównał to elektryk).
Chyba 30-40W jeśli jest o jakieś 3A za dużo.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 21:33   #13
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba 30-40W jeśli jest o jakieś 3A za dużo.
Pomału, pomału. Kol. badyl pisał o poborze 0,3 A (zamiast zwyczajowych 0,03-0,04) - czyli o około 260 mA za dużo - do 3 A jeszcze droga daleka.
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2014, 06:50   #14
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

@Robekk Zgadza się. W tej chwili samochód pobiera 0,3 - 0,4A. W momencie gdy świeci mu się wyświetlacz komputera jest to 3,4A. Przy 0,3 - 0,4A wystarczą 2-3 dni i akumulator pada.
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.