Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2014, 05:15   #1
k4mil32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2014
Model: Ford fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Zmulony na 4/5 biegu, błąd ECU fall

Witam, ostatnio pisałem o liczniku i tam wspomniałem o katalizatorze. Katalizator w moim autku jest uszkodzony juz od... 8 lat. Jednak nikt nic z tym nie robił bo wszyscy uznali że zbyt drogi interes jak na tamte czasy a że nie jest to coś poważnego. Zaplanowalem jego naprawe, wymiane w kwietniu. Jednak od kilku dni autko jest nieco zamulone. Ostatnio ruszając spod sklepu obroty zaczęły falować w przedziale 0-2tys obrotów, światła, konsola, zegary zaczęły migać a na ekranie z godziną pojawił się napis ECU FALL. Wylaczylem wiec szybko samochód, odczekalem 10sek i uruchomiłem go ponownie. Tym razem już nic się nie działo. Mam jednak wrażenie ze auto jest nieco zmulone, szczególnie na 5 biegu gdzie praktycznie nie chce przyspieszać. Z tego co się zorientowałem to może być to cewka oraz filtr paliwa. Czytałem również ze pomaga czyszczenie przepustnicy jednak chcielm się pierwsze zapytać Was o poradę zanim zaczne cos działać lub oddam auto do serwisu.

Mam tez pytanie jak wygląda sprawa z zamiennikami katalizatorów? Jakie są mniej więcej ceny, jak to się sprawdza w praktyce? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto to Ford fusion 2003 benzyna 1.4 v16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowane przez k4mil32 ; 22-03-2014 o 05:17
k4mil32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 14:36   #2
Ketzer
ford::average
 
Avatar Ketzer
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Fusion//Vectra C
Silnik: 1.4 benz/1.9CDTi
Rocznik: 2004/2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Zmulony na 4/5 biegu, błąd ECU fall

to że jest zamulony na 5 biegu to normalne, ten typ tak ma

sam sobie już odpowiedziałeś co najpierw zrobić, wszystko to zrobisz w jedno popołudnie i z dwoma piwami , najbardziej skomplikowane jest dostanie się do przepustnicy a zajmuje to z 10 min na spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ECU FALL, moja żona jeździ z tym już 10 lat, raz na 8-9 m/c wyskakuje.......można z tym żyć lub podłącz do kompa, pewnie ci wyjdzie katalizator lub właśnie coś z cewką, świecami lub przepustnicą. W tym silniku nie ma co się więcej popsuć!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze sprawdź odpowietrznik skrzyni korbowej - odma, w tym silniku lubi się zapychać i powoduje szarpnięcia i skaczące obroty
Ketzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 23:27   #3
k4mil32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2014
Model: Ford fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie

Dzięki za odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Muszę dorwać więc kogoś kto ma interfejs diagnostyczny, zobaczyć jakie błędy wywali i za co się zabrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co może być przyczyną szybkiego wytrącania prędkości? Jadę sobie ze 100km/h, piąty bieg, puszczam gaz i auto na bardzo krótkim odcinku wytraca prędkość że konieczna staje się redukcja nawet do 3..

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
k4mil32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 06:24   #4
Ketzer
ford::average
 
Avatar Ketzer
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Fusion//Vectra C
Silnik: 1.4 benz/1.9CDTi
Rocznik: 2004/2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Zmulony na 4/5 biegu, błąd ECU fall

jak Ci tak szybko zwalnia to może masz zapieczone hamulce z tyłu, nie ściąga Ci w żadną stronę? wyjaśniłoby czemu taki zamulonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ketzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 21:17   #5
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Domyślnie Odp: Zmulony na 4/5 biegu, błąd ECU fall

Ogólnie fusion ma opór powietrza zbliżony do wartości charakterystycznych bardziej dla cegły niż samochodu, co zaczyna mieć znaczenie przy prędkości 100 i powyżej. Jednak moim zdanie Ketzer jest na dobrym tropie, może być też tak, że ręczny nie puszcza do końca. Najprościej można to sprawdzić podnosząc auto i sprawdzając czy aby pokręcić kołem trzeba użyć dużo siły.
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 22:12   #6
k4mil32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2014
Model: Ford fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie

Nie zauważyłem aby auto ściągało na którąś stronę. Z samym hamowaniem także nie ma problemów. Ale może być tak jak piszecie. Wiem ze fusion nie jest mistrzem aerodynamiki i nie został stworzony do latania po autostradach ale mam na bieżąco okazje jeździć Renault grand scenicem czy VW T4 i te auta tak szybko prędkości nie wytrącają a też są klockowate. Wczesniej prywatnie jeździłem seicentem i jak dla mnie to ono lepiej przyspieszało na 5 biegu niż fusion.. Także mimo wszystko coś chyba musi być nie tak. Jutro zobacze z tym kołem, jak się kręci. Jak będzie ciężko to oddam do znajomego mechanika, niech zrobi co konieczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
k4mil32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 22:21   #7
plucio
ford::beginner
 
Avatar plucio
 
Zarejestrowany: 10-06-2013
Model: fusion
Silnik: 1.6 ben
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Zmulony na 4/5 biegu, błąd ECU fall

Jeżdżę już ponad pół roku i muszę stwierdzić że bardzo lekko leci po wyłączeniu biegu , podnieś koła i sprawdź jak koła się obracają na luzie i ciśnienie w oponach.
Paliwo zmienić 98 na próbę.

Ostatnio edytowane przez plucio ; 25-03-2014 o 17:16
plucio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 22:10   #8
k4mil32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2014
Model: Ford fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie

Hmm pojeździłem trochę fusionem i tak:
Hamulce raczej nie są zapieczone, po przejechaniu dystansu ponad 20km żadna z felg nie była nawet ciepła. Po podniesieniu tyłu koła swobodnie się obracają. Cały czas jednak ewidentnie bardzo go zwalnia głównie na 5 biegu od 100-120 do ok. 60-50km/h później juz jest w miarę dobrze.
Auto na dwóch pierwszych biegach nie przyspiesza jednostajnie, szarpie (ale delikatnie), dławi się. Na biegu jałowym słychać taki delikatny "metaliczny świst" ale to juz może mnie się wydaje.
Nie udało mi się dorwać do lalka z interfejsem więc czeka mnie pierwsze wstępną wizyta u mechanika.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
k4mil32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.