Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2014, 18:03   #1
fryzjer19822
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-02-2014
Model: Fusion1.4tdi
Silnik: 1.4tdi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Brak mocy w mojej fuzji

Witam i prosze o pomoc moja fuzja 1.4tdi wogule nie ma mocy,bylem na koputerze i wyskoczyl blad P0102 P0113 oraz P0119 powiedzieli ze to przeplywomierz,wymienilem i dalej to samo wymienilem takze czujnik temperatury i dalej barak mocy,prosze o cenne rady

fryzjer19822 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 21:03   #2
Ketzer
ford::average
 
Avatar Ketzer
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Fusion//Vectra C
Silnik: 1.4 benz/1.9CDTi
Rocznik: 2004/2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Brak mocy w mojej fuzji

możliwe że katalizator padł, sprawdź jeszcze przewód od turbo, może masz uszkodzony.
Ketzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 17:17   #3
jawor1,4
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Brak mocy w mojej fuzji

Cytat:
Napisał fryzjer19822 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam i prosze o pomoc moja fuzja 1.4tdi wogule nie ma mocy,bylem na koputerze i wyskoczyl blad P0102 P0113 oraz P0119 powiedzieli ze to przeplywomierz,wymienilem i dalej to samo wymienilem takze czujnik temperatury i dalej barak mocy,prosze o cenne rady
Co masz na myśli nie ma mocy? Ford z tym silnikiem to porażka. Samochód tak zrobiony że jak nie masz 2-2,5 tys.obrotów/min.to nie przyspiesza. To samochód dla matki, aby dziecko podwiozła do szkoły lub przedszkola. Nie ma co liczyć na zrywy, bo tego po prostu nie ma. Można tylko jechać.
Mnie mechanik proponował przedmuchać wydech; na 2-ce 3km 4tys obr/min.
jawor1,4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 20:05   #4
fryzjer19822
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-02-2014
Model: Fusion1.4tdi
Silnik: 1.4tdi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy w mojej fuzji

Ja bardzo dobrze rozumiem ze to auto nie nalezy do wyscigowych ale jak na autostradzie ledwo do 100km/h moge go rozpedzic i pod kazda gorke(podrozujac samemu)redukowac to raczej nie jest normalne.Wracajac do tematu to wymienilem czujnik temperatury cieczy i tak jakby moc powrocila,mam jednak wrazenie ze jak wcisne gaz na maxa to sie lekko dlawi ale nie ma tragedi
fryzjer19822 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 18:59   #5
PacMan
ford::beginner
 
Imię: PacMan
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy w mojej fuzji

Witam. Powodów może być kilka...
1) czy sprawdzałeś filtry powietrza, paliwa..
2) Sprawdź dolot pod kątem szczelności
Test: otwierasz maskę sadzasz kogoś za kierownicą i gazuje- jeśli gdzieś świszczy dmucha to jest nieszczelność i turbo nie pompuje jak powinno.
Test 2 sadzasz kogoś za kierownicą, gazuje sprawdź wąż gumowy za turbiną przy gazowaniu powinien być coraz twardszy (napompowany).
Przy słabym doładowaniu powinien dymić na czarno z komina
3) sprawdzałeś EGR? może jest przycięty i jest cały czas otwarty...
4) od kumpla z forum VW wiem że czasem Katalizator może być przytkany i auto zamula..
*5) jeśli zmieniałeś rozrząd to może coś mechanicy sknocili..... (z własnego doświadczenia)

ja na początek obstawiam punkt 2 i 3

Przy okazji odłącz akumulator na noc i błędy się skasują... (pamiętasz kod do radia- jeśli nie to Ci go podam w oparciu o nr seryjny radia)

Ostatnio edytowane przez PacMan ; 07-03-2014 o 19:08
PacMan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 09:37   #6
fryzjer19822
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-02-2014
Model: Fusion1.4tdi
Silnik: 1.4tdi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy w mojej fuzji

Dziekuje za porady bede musial sie troche poglowic.Wczoraj pod duza gorke musialem zejsc do jedynki i tez zacza slabnac,na trasie trudno do rozpedzic.Podlaczalem do kompa jeszcze raz i kodow bledu nie ma,jutro zabiore sie za egr moze tam jest pies pogrzebany.

Bump: Jeszcze jedno samochod odpala jak powinien i nie kopci wcale(a kod do radia mam)
fryzjer19822 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 14:00   #7
Ketzer
ford::average
 
Avatar Ketzer
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Fusion//Vectra C
Silnik: 1.4 benz/1.9CDTi
Rocznik: 2004/2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Brak mocy w mojej fuzji

tak jak Ci Pacman pisał, nie ma co się głowić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko sprawdzać najprostsze rzeczy

1. filtr powietrza
2. przejrzyj przepustnicę, egr
3. sprawdź turbo, jesteś pewnie że kręci? sprawdź dolot pod wzgędem nieszczelnośći
4. jak nic Ci nie pomoże podjedź do kumatego mechanika, tylko nie diagnosty czy elektryka, ale takiego od turbo, wtrysków,diesli
Ketzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 19:37   #8
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Brak mocy w mojej fuzji

Witam kody błędów znalezine tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
P0102 "Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza - niski sygnał wejściowy"
P0113 "Czujnik temp. powietrza wlotowego - wysoki sygnał wejściowy"
P0119 "Czujnik temp. czynnika chłodzącego silnik - przerwa"
U mnie uszkodzony był czujnik tempratury płynu jednak jedyny objaw to była mrugająca kontrolka temp. Nie było spadku mocy. Potwierdzam ze auto to nie ma dużej mocy jednak te 68 koni pozwala przyśpieszać w zakresie 2000-2500 obr i wyjechać pod górkę 110km/h przy dobrym rozbiegu, na prostej rozpędza mi się do 160 przy tej pędkości nie reaguje już na pedał gazu i obrotomierz nie idzie już w górę jakby była jakaś blokada
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2014, 17:43   #9
fryzjer19822
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-02-2014
Model: Fusion1.4tdi
Silnik: 1.4tdi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy w mojej fuzji

Wracam do tematu,dalej moja fuzja jezdzi jakby chciala a nie mogla,filtry nowe egr wyczyscilem.Po miescie jest w miare ok ciezko ruszyc pod gorke musze ostro gazowac bo inaczej zgasnie,na zimnym silniku gdy cofam i nacisne sprzeglo to zgasnie,natomiast na trasie to jest meczarnia kompletny brak mocy na 5-tym biegu prawie wcale nie reaguje na pedal gazu pod mala gorke musze redukowac do 4-ki czyzby to byla turbina?Odpala normalnie nie kopci spalanie w miare POMOCY bo mnie sz..trafi
fryzjer19822 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 19:26   #10
PacMan
ford::beginner
 
Imię: PacMan
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy w mojej fuzji

Reasumując auto słabe a na kompie 0 błędów?...

Czy ktoś ostatnio coś robił przy aucie? rozrząd, elektronika itp

Po czyszczeniu EGR chodzi płynnie i w stanie spoczynku jest zamknięty?
Po roczniku Twojej Fuzji domyślam się, że masz podciśnieniowy EGR. Rozłącz jego przewód i zaślep go kołkiem(u mnie ma on połączenie na wysokości akumulatora, wyjąłem łącznik i zastąpiłem go metalowym kołeczkiem meblowym- łącząc przewód ale blokując przepływ powietrza w nim).
Co do turbiny czy sprawdzałeś przewód gumowy. Czy robi sie twardy gdy się gazuje silnik? Można też sprawdzić jej ciśnienie za pomocą manometru.
W tym celu należy odłączyć przewód od gruszki i podłączyć do niego manometr za pomocą trójnika.
Według FORD TIS ciśnienie powinno wynosić 0,5bar'a przy 3 tys obr.

Ostatnio edytowane przez PacMan ; 23-03-2014 o 19:28
PacMan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.