Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2010, 20:27   #11
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

ja ci nie pomogę bo moje mondeo to historia już od 9.2009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 09:06   #12
matta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2010
Skąd: czestochowa
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2.0 tdci 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

uuuu a myslem ze po 2002 roku madre glowy z forda wprowadzily kilka zmian
w konstrukcji.....jak widac nie bardzo im to wychodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki za odpo - niestety musze dalej czekac na dobre rady od innych uzytkownikow.
matta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 10:42   #13
Ofaniel
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

a turbo matta robiles u kogos kto sie na tym zna? Podpowiedzcie mi panowie, czy tam jest pneumatyczna regulacja? w tym mondku 2002? Moze zle ciegno do kierownic ustawione?!
Ofaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 14:05   #14
matta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2010
Skąd: czestochowa
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2.0 tdci 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

Cytat:
Napisał Ofaniel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a turbo matta robiles u kogos kto sie na tym zna? Podpowiedzcie mi panowie, czy tam jest pneumatyczna regulacja? w tym mondku 2002? Moze zle ciegno do kierownic ustawione?!

dzieki za zainteresowanie, turbinke robil mi gosc, ktorego wiele osob o ktorych szukalem pomocy polecalo, nazywa sie Sprawka z Czestochowy. Zajmuje sie tylko turbinami. Mowil mi cos o zapieczonych lopatkach ale ponoc je rozruszali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ktos inny montowal po odbiorze z regeneracji. Wczoraj recznie sprawdizlem czy ten zaworek od turbo pracuje - palcami dawalem rade go podniesc, podpialem ten wezyk i tez go podnosil ale dosyc wolno. jak odpinalem wezyk to ciegno opadalo. Chyba pnematyczna regulacja bo nie widzialem zadnych kabli electr. ale nie jestem pewny. Niestety jestem lewy w mechanice i wiem tyle co sie dowiedzialem na forach czy podczas napraw. Jak mozna wyregulowac ciegno?

Ostatnio edytowane przez matta ; 18-05-2010 o 14:14
matta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 12:30   #15
matta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2010
Skąd: czestochowa
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2.0 tdci 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

Witam ponownie, prosze o pomoc - tyle uzytkownikow na forum a zadnej pomocnej podpowiedzi ;(( nie wierze, ze nikt nie potrafi doradzic laikowi. dodam ze slysze lekki stukot podczas jazdy jak dodaje gazu i mam wrazenie ze to moze byc ta cala kierownica od turbo.
matta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 13:14   #16
Ofaniel
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

matta kierownice w turbo nie stukaja. Dziala to na takiej zasadzie.
Podcisnienie wciaga sztange, ktora porusza pierwsza kierownica. Jest na niej pierscien, ktory powoduje jednoczesnie przesuniecie wszystkich kierownic, a te z kolei ustawiaja w odpowiedniej pozycji łopatki w czesci goracej trurbiny. Komputer steruje sobie polozeniem tych lopatek, by dawac optymalne obroty wirnika. Jesli kierownice sie zapiekaja, czyli masa nagaru powoduje ich unieruchomienie, to poprostu zatrzymuja sie w jednej pozycji co powoduje zazwyczaj przejscie samochodu w tryb serwisowy - notlauf. Komputer dostaje wtedy niewlasciwe pomiary i by turbina nie ulegla uszkodzeniu zmniejsza niektore parametry pracy (roznie z tym bywa).


TERAZ PO PIERWSZE i najwazniejsze. Nigdy nie katuj uturbionego silnika diesla na zimnym!!! To ze auto na zimnym powoduje skakanie obrotow nie jest wina turbiny. Jak bedziesz gazowal do 3,5 tys. po odpaleniu na zimnym to predzej czy pozniej cala turbine zarżniesz. Moze powodem wcale nie jest turbina? a problemy z ukladem paliwowym, jakis zator w ukladzie od baku do filtra paliwa?! Tylko na 1 biegu jest slabszy? Na biegu jalowym przeciez nie sprawdzisz poprawnego dzialania turbiny. Co najwyzej, czy ciegno sie rusza przy lekkim przygazowaniu.
Ofaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 14:21   #17
matta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2010
Skąd: czestochowa
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2.0 tdci 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

Cytat:
Napisał Ofaniel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
matta kierownice w turbo nie stukaja. Dziala to na takiej zasadzie.
Podcisnienie wciaga sztange, ktora porusza pierwsza kierownica. Jest na niej pierscien, ktory powoduje jednoczesnie przesuniecie wszystkich kierownic, a te z kolei ustawiaja w odpowiedniej pozycji łopatki w czesci goracej trurbiny. Komputer steruje sobie polozeniem tych lopatek, by dawac optymalne obroty wirnika. Jesli kierownice sie zapiekaja, czyli masa nagaru powoduje ich unieruchomienie, to poprostu zatrzymuja sie w jednej pozycji co powoduje zazwyczaj przejscie samochodu w tryb serwisowy - notlauf. Komputer dostaje wtedy niewlasciwe pomiary i by turbina nie ulegla uszkodzeniu zmniejsza niektore parametry pracy (roznie z tym bywa).


TERAZ PO PIERWSZE i najwazniejsze. Nigdy nie katuj uturbionego silnika diesla na zimnym!!! To ze auto na zimnym powoduje skakanie obrotow nie jest wina turbiny. Jak bedziesz gazowal do 3,5 tys. po odpaleniu na zimnym to predzej czy pozniej cala turbine zarżniesz. Moze powodem wcale nie jest turbina? a problemy z ukladem paliwowym, jakis zator w ukladzie od baku do filtra paliwa?! Tylko na 1 biegu jest slabszy? Na biegu jalowym przeciez nie sprawdzisz poprawnego dzialania turbiny. Co najwyzej, czy ciegno sie rusza przy lekkim przygazowaniu.
czekam zawsze az pochodzi okolo 1min zanim pozwole sobie na dotkniecie gazu wiec tu bez obaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czuje tez oslabienia na innych biegach ale jak pisalem wczesniej jak czuje ze go muli puszczam gaz i zanim zejdzie poniej 2000 obr wciskam ponownie i jakby problem znikal.... na 1 jest to najbardziej odczuwalne. na pozostalych biegach zadko sie zdaza. filtry paliwowe mam wymienione na nowe, pompa paliwowa w normie (a serwisie sprawdzali). Hmmm jade w sobote do mechanika zobaczymy co jego komp powie, moze pogrzebie tam gosc i cos znajdzie....ale chce uniknac sytuacji gdzie bedize mi kazal wymienic caly zestaw gdy moge tylko "dokrecic srubke".
matta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 09:33   #18
matta
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2010
Skąd: czestochowa
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2.0 tdci 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

Witam ponownie, pomecze Was jeszcze troszke proszac o wskazowki na
co zwrocic uwage bedac u mechanika - jak dobrze wiecie malo kto, a szczegolnie servis - ma pojecie o tym felernym motorze forda ( bez urazy ale do tej pory szukalem pomocy u kilku znawcow, jak widac bezskutecznie)
Wydalem juz ponam 10 kpln w ciagu 15 miesiecy i nie chce juz chce dokladac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kolosolnych sum z powodu zlych lub niedokladanych diagnoz, podejrzen.
Opierajac sie na Waszym doswiadczeniu i radach - a nie wierze ze jestem jedyny z takim klopotem - bede wiedzial jak naprowadzic w razie koniecznosci
owego mechanika.
Dzieki z gory.
matta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 10:42   #19
wilbert
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Poznań
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

Cytat:
Napisał frencci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i sprawa sie rozwiazala. Pojechalem do doswiadczonego mechanika, ktory ma komputer serwisowy Forda. Siedzialem chyba u Niego z dwie godziny. Diagnostyka wskazywala problem z doladowaniem turbosprezarki czy czyms takim. Facet zaczal sprawdzanie od malego wezyka, ktory wychodzi z turbiny w strone silnika. Dotykal palcem, ustami az w koncu i jezykiem ;-]. Ku mojemu przerazeniu przecial go w polowie, odcial jeszcze kawalek i polaczyl przez kawalek rurki od ukladu hamulcowego. Mowi- gotowe, ja na to- moze sie przejade, On- nie trzeba...ale i tak pojechalem i zbladlem- auto ma ponownie niesamowitego kopa i jakby mniej dymi. Calosc- 150zl. Ot- przetarty czy pekniety wezyk gumowy a juz mialem w planach wydanie 3 tys.zl. na wtryski ;-] Zycze Wam tylko takich usterek! ;-] lub przynajmniej uczciwych mechanikow bo przeciez mogl mi wszystko wymienic na nowe i nie wiedzialbym, ze mnie oszukal. Pzdr,Jacek
Podaj namiary na tego "speca" - może i innym się przyda.
wilbert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 10:47   #20
Ofaniel
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

matta zrob zdjecie komory silnika z uwzglednieniem przewodow podcisnienia, gdzie ida i w jaki sposob sa podlaczone.
Ofaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.