Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2010, 12:52   #21
mario_p
ford::average
 
Avatar mario_p
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Bytom-9 "Oberschlesien"
Model: Mk3 Kombi TrendX+ESP
Silnik: 130PS TDCI
Rocznik: 2004'FL
Postów: 179
Domyślnie Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!

Mnie się wydaje że to będzie coś z paskiem, może faktycznie przestaje działać wspomaganie i opór powoduje odbijanie do jazdy na wprost.
Ja mam ESP i chyba jest tam jakiś czujnik co ustawia kierownicę zawsze prosto, nie wiem dokładnie.
Nie zauważyłem aby zaświecała się kontrolka, ale to jest krótki moment i raczej skupiałem się na "wyłapaniu" stuków i na kierownicy bo na niej najbardziej czuć te opory przy skręcie.

__________________
6 lat było Palio1.2 bez awarii, liczyłem na to samo z Mondkiem...ale nie ma tak źle!
mario_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 15:58   #22
Ofaniel
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!

Kolega poprostu zle to opisal jak wnioskuje. Chodzi o to, ze wjechal w kaluze. Po przejechaniu 100 m probowal skrecic i nagle kierownica twarda i mimo ze krecil to auto nie chcialo skrecic (tak jakbyscie kierowali 1,5 tonowym autem bez wspomagania). Czuc jest opor na kierownicy, ktory stopniowo "przeskakuje" - pasek czasem łapie przyczepnosc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie chodzi o to ze krecisz kierownica, a kola nie skrecaja. Jest poprostu na tyle duzy opor, ze nie idzie skrecic. Wtedy czuc jak masa pojazdu ustawia kola w kierunku poprzedniego toru jazdy.

Powodem jest zle zamontowanie napinaczy, wyslizgany pasek, zabrudzone rolki np. olejem. Ja stawialbym poprostu na zle napiecie paska - troche wody i sie slizga.

Ostatnio edytowane przez Ofaniel ; 17-05-2010 o 16:02
Ofaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 16:56   #23
Dawid849
ford::advanced
 
Avatar Dawid849
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Głogów
Model: S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140km Power Shift
Rocznik: 2012
Postów: 398
Domyślnie Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!

Moim zdaniem to pasek i dlatego tak przeskakuje, ja jak sam zakładałem pasek i za lekko naciągnąłem to miałem to samo ze tak dziwnie przeskakiwało , wiec najpierw zacznij od sprawdzania tego
__________________
Były: Vectra A 90r 115km, Mondeo mk II 99r 90km. Mondeo mk III 03r 115km , Fiat Stilo 06r 120km, Mondeo mkIV 2.0TDCI 140km
Jest: S-Max 2.0 TDCI 140km Power Shift 2012
Dawid849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 20:54   #24
mario_p
ford::average
 
Avatar mario_p
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Bytom-9 "Oberschlesien"
Model: Mk3 Kombi TrendX+ESP
Silnik: 130PS TDCI
Rocznik: 2004'FL
Postów: 179
Domyślnie Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!

Oki, na 99% stawiam na pasek, miałem wymieniane rolki napinacza ok 2 tyg temu i to chyba jest powód.
Ofaniel ma rację, dobrze opisał to co się dzieje u mnie w aucie.
Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem i od razu na gorąco na forum więc może trochę nie składnie.
Pozdr - dam znać jak to usuną.
__________________
6 lat było Palio1.2 bez awarii, liczyłem na to samo z Mondkiem...ale nie ma tak źle!
mario_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 21:21   #25
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!

Cytat:
Napisał Ofaniel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega poprostu zle to opisal jak wnioskuje. Chodzi o to, ze wjechal w kaluze. Po przejechaniu 100 m probowal skrecic i nagle kierownica twarda i mimo ze krecil to auto nie chcialo skrecic (tak jakbyscie kierowali 1,5 tonowym autem bez wspomagania). Czuc jest opor na kierownicy, ktory stopniowo "przeskakuje" - pasek czasem łapie przyczepnosc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie chodzi o to ze krecisz kierownica, a kola nie skrecaja. Jest poprostu na tyle duzy opor, ze nie idzie skrecic. Wtedy czuc jak masa pojazdu ustawia kola w kierunku poprzedniego toru jazdy.

Powodem jest zle zamontowanie napinaczy, wyslizgany pasek, zabrudzone rolki np. olejem. Ja stawialbym poprostu na zle napiecie paska - troche wody i sie slizga.
nooo, taka mała różnica... tak prawie sie to udało zobrazować problem. nie mam żalu, każdemu sie zdarzy, tylko jak tu doradzać jak pisze co innego a problem jest jeszcze inny, no to sorki że zła podpowiedz...
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 11:14   #26
Ofaniel
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!

Ja w ibizie mialem jeszcze lepsza jazde. Tam pasek szedl tez przez rolke na pompie wody. Kolo pasowe na pompie bylo walniete i rozwalalo lozysko pompy, przez co nie dosc ze pompa do wymiany, to lozysko tak chodzilo ze pasek sie slizgal, a w dodatku wspomaganie tez przestawalo dzialac. Pozniej musialem napinacz hydrauliczny wymienic, bo juz nie domagal i stad tez uslizg byl.

To wyzej takie OT.

Wracajac do mondeo. Sam mam uslizgi na pasku jak wjade w duza kaluze, ale poki co na tyle male, ze nie idzie tego odczuc. U mnie akurat pasek wyslizgany juz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ofaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 11:34   #27
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!

Cytat:
Napisał mario_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam ESP i chyba jest tam jakiś czujnik co ustawia kierownicę zawsze prosto
jest czujnik położenia kierownicy ale on tylko odczytuje położenie a nie ustawia kierownicy. jest potrzebny tylko i wyłącznie do odczytania pozycji kierownicy dla potrzeb esp, do abs-u już np. nie jest potrzebny. żeby esp dokładnie działało najpierw ustawia się geometrię zawieszenia a dopiero później programuje wszystkie czujniki włącznie z tym w kierownicy.
Cytat:
Napisał mario_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oki, na 99% stawiam na pasek
ale czy pasek od hydrauliki nie jest przy pompie wody na wysokości głowicy, od strony rozrządu jest tylko alternator (jeśli długi pasek wymieniałeś)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 18-05-2010 o 13:13
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 14:17   #28
Ofaniel
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest czujnik położenia kierownicy ale on tylko odczytuje położenie a nie ustawia kierownicy. jest potrzebny tylko i wyłącznie do odczytania pozycji kierownicy dla potrzeb esp, do abs-u już np. nie jest potrzebny. żeby esp dokładnie działało najpierw ustawia się geometrię zawieszenia a dopiero później programuje wszystkie czujniki włącznie z tym w kierownicy.

ale czy pasek od hydrauliki nie jest przy pompie wody na wysokości głowicy, od strony rozrządu jest tylko alternator (jeśli długi pasek wymieniałeś)
Mam nadzieje, ze nie napisalem lub nie dalem do zrozumienia ze to ten sam pasek na ktorym chodzi alternator. Nie rozgladalem sie jeszcze jak to w mondeo jest rozwiazane. Chodzi mi o pasek, ktory napedza pompe wspomagania, czy to ten sam? nie wiem...ale ten sie slizga.
Ofaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 15:43   #29
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!

kolega jedrekmak ma racje,żeby zalało ten pasek od wspomagania musiało by byc wody po kolana w samochodzie, tak wiec to raczej nie problem z paskiem
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 15:51   #30
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Nie skreca po wjechaniu w głeboką kałużę!!!

tzn może być problem jeśli pasek działa na granicy przyczepności i po kałuży w której układ kierowniczy jest bardziej obciążony przy byle jakim skręcie zaczyna się ślizgać i przez chwilę są kłopoty ze wspomaganiem. poślizg może być wynikiem większych sił w układzie hydraulicznym ale woda nie jest bezpośrednią przyczyną
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.