Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2010, 19:51   #481
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam panowie powiedzcie mi na temat koła pasowego czy łatwo je odkrecic sa tam 3 śruby,ktoś to odkrecał proszę o wasze opinie,mam do wymiany,załamka wszystko wymieniłem a zostało to kółko pasowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 20:07   #482
seba7
ford::beginner
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 40
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
seba7 wiesz już coś na temat tego łożyska?
Byłem u swego mechanika i rozmiar łożyska jaki założył to: 55x30x23. Co do numeru katalogowego to nie wiem, bo to nie ja kupowałem to łożysko. Ale mam nadzieję, że pomogłem choć trochę.
seba7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 20:13   #483
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Dobre i toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 17:59   #484
Robert_J
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-09-2010
Skąd: Rzeszów
Model: MK-3 2,0 TDCI 130 KM
Silnik: 2,0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ostatnio przerabiałem ten temat na własnej skórze. Mechanik na początku wymienił w moim mondku pasek, rolkę napinacza, dwumasę i inne kółka posrednie, ale napinacz pozostawił bez zmian. Okazało się że efekt był jeszcze gorszy szcególnie po właczeniu klimy. Hałas taki na wolnych obrotach, że trudno było wytrzymać.
Po przestudiowaniu forum wymieniłem napinacz i dodatkowo koło alternatora (założono koło ze sprzęgłem). Wymagało to oczywiście ingerencji w alternator, ale póki co to się opłaciło. Obecnie mondek chodzi cicho i bez drgań na wolnych obrotach. Zobaczę jak długo stan ten będzie trwać. Na forum nie znalazłem bowiem informacji ile już jeżdżą w spokoju ci, któży wcześniej zdecydowali się na ten zabieg. Wg dostępnych mi informacji koło ze sprzęgłem montowane na alternator powinno wytrzymać 100 tyś km

Ostatnio edytowane przez Robert_J ; 11-10-2010 o 12:30
Robert_J jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 19:42   #485
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

jakie koło założyłeś na alternator? tzn. producent i numer
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 18:40   #486
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Kolego SEROL z całym szacunkiem ale zrobiłeś jakąś straszna głupotę. Po co kupować klucze za 600 zł to w ASO za wymianę zapłaciłbyś taniej !!! Jak miałeś alternator od benzynowego to trzeba było go zamienić z tym od diesla gdyż są takie same różnią się tylko rolką!!! Wszystko było opisane w tym temacie. Jak nie chce się przeczytać całego tematu to takie są widać skutki.
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 18:51   #487
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

a ten klucz do napinacza jest tak wysoce skomplikowany, ze nie wiem czy warty jest z 10 zł ;-).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 10:10   #488
Szymekmondeo
ford::average
 
Avatar Szymekmondeo
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Płock
Model: MondeoX sedan
Silnik: DuratorQ 2.0 TDCI 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co myslicie o tym kole pasowym jest to niby zamiennik DC ale.Gdy tam zadzwoniłem to dycao juz nie bd
Szymekmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 10:33   #489
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

w sumie wygląda inaczej niż to robione przez Dayco ale jeśli faktycznie prod. jest Bilstein to myślę, że warto tylko dopytaj jak z gwarancją i ewentualną reklamacją, poza tym patrząc na cenę jest to dobra oferta, bo po zniżkach za Dayco rok temu płaciłem 450pln
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 11:46   #490
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Szymekmondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co myslicie o tym kole pasowym jest to niby zamiennik DC ale.Gdy tam zadzwoniłem to dycao juz nie bd
Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w sumie wygląda inaczej niż to robione przez Dayco ale jeśli faktycznie prod. jest Bilstein to myślę, że warto tylko dopytaj jak z gwarancją i ewentualną reklamacją, poza tym patrząc na cenę jest to dobra oferta, bo po zniżkach za Dayco rok temu płaciłem 450pln
Panowie też się nad tym kołem zastanawiałem. Zaskoczyła mnie jedna rzecz w opisie: "Identyczne z oryginałem od producenta dla FORDA" - czyżby FORD zmienił producenta?? Tzn. zrezygnował z DAYCO na rzecz FEBI-BILSTEIN?? Być może to wynika stąd, ze Dayco były zbyt awaryjne lub F-B zaczął produkować koła pas. bez dotychczasowych wad, po prostu lepsze??
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.