Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2009, 21:39   #1
max74
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 26
Domyślnie ON w oleju silnikowym

[mk2] ford mondeo 1,8 td z 1997r, ostatnio musiałem trochę zainwestować w swojego szerszenia: kupno zaworu wyprzedzania kąta wtrysku (gościu zakładał mi ten zawór i po założeniu nie podpinał do kompa), później niespodzianka na postoju, na światłach bez mojego udziału silnik wchodził na wysokie obroty ( 4 tys z hakiem ), mechanik "pompiarz" robił membrany w boosterze (on sam na to mówił moduł turbo), ostatnio jak jechałem autostradą jazda 140 km/h (do 160 km/h) błysła mi na chwilkę kontrolka od ciśnienia oleju. Rano sprawdzam poziom oleju jest na maksa (od wymianiy zrobiłem 2000 km), użyłem czystej szmatki i później wyczułem od tej szmatki zapach ON. Czy możliwe jest, że do układu smarowania dostało się paliwo ( z tą awarią boostera zrobiłem około 100 km i kilkakrotnie wchodził na te wysokie obroty z klekotaniem jakby miało się coś rozwalić ). Pytanie czy faktycznie mogłoby dostać się paliwo do układu smarowania i jakie ewentualnie byłyby objawy takiego nieszczęścia. Z góry dziękuje i pozdrawiam max74

max74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2009, 00:18   #2
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Odp: ON w oleju silnikowym

Coś kiepski ten ''pompiarz'' , że tak szybko strzeliły membrany boostera - jak zdejmiesz wężyk łączący booster z turbiną i będzie w nim paliwo to Masz odpowiedz skąd ON w ukladzie smarowania. Wymień membrany w boosterze i najlepiej olej w silniku - o bosterze znajdziesz sporo na forum tylko wpisz w szukajkę.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.