Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2009, 20:48   #1
wieczor116
ford::beginner
 
Avatar wieczor116
 
Zarejestrowany: 06-09-2009
Skąd: poznan
Model: mondeo mkll
Silnik: 1.8zetec
Rocznik: 1997
Postów: 17
Domyślnie Auto gaz do mkll

Witam wszystkich!
Jestem szczęśliwym posiadaczem mkll 1.8zetec, auto spisuje się rewelacyjnie ale ponieważ chciałbym zamontować instalacje gazową prosze o pomoc jak te auta spisują sie "na gazie"?
Po za tym jesli ktoś potrzebuje fachowej porady dotyczącej Forda śmiało pytać-od lat przy nich pracuję!!!
Pozdrawiam

wieczor116 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 20:51   #2
white999
ford::advanced
 
Avatar white999
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo 1
Silnik: 1.8 16V benzynka + podtlenek :)
Rocznik: 1996
Postów: 222
Domyślnie Odp: Auto gaz do mkll

Sekwencja, dobry gazownik i różnice zauważysz tylko w portfelu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
white999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 21:08   #3
wieczor116
ford::beginner
 
Avatar wieczor116
 
Zarejestrowany: 06-09-2009
Skąd: poznan
Model: mondeo mkll
Silnik: 1.8zetec
Rocznik: 1997
Postów: 17
Domyślnie Odp: Auto gaz do mkll

mam zamiar zainwestowac w dobra instalacje znasz moze firmy ktore warto polecic?
wieczor116 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 21:20   #4
white999
ford::advanced
 
Avatar white999
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo 1
Silnik: 1.8 16V benzynka + podtlenek :)
Rocznik: 1996
Postów: 222
Domyślnie Odp: Auto gaz do mkll

silnik mamy praktycznie taki sam. Ja jeżdżę na STAG300. I to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Mnie koszt instalacji wyniósł 2600zł. A jak nie stag to BRC też jest dobry tylko droższy.
white999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 21:23   #5
wieczor116
ford::beginner
 
Avatar wieczor116
 
Zarejestrowany: 06-09-2009
Skąd: poznan
Model: mondeo mkll
Silnik: 1.8zetec
Rocznik: 1997
Postów: 17
Domyślnie Odp: Auto gaz do mkll

na jakich swiecach zapłonowych jezdzisz bo zastanawiam się czy do gazu są jakies dedykowane czy oryginały dadzą rade?
wieczor116 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 21:29   #6
white999
ford::advanced
 
Avatar white999
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo 1
Silnik: 1.8 16V benzynka + podtlenek :)
Rocznik: 1996
Postów: 222
Domyślnie Odp: Auto gaz do mkll

niby są jakieś do lpg, ale ja mam platynki oryginalne i bez problemu chodzi wszystko
white999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2009, 21:30   #7
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Auto gaz do mkll

Ja mam Staga 200, do tego listwa wtryskowa Valteka (czerwona) i reduktor Tomasetto. Instalacja u mnie chodzi całkiem dobrze, nie narzekam (praktycznie najtańsza sekwencja).

Gdybym miał zakładać na dzien dzisiejszy instalacje to jako sterownik kupiłbym Staga 200 lub Staga 300 (to są naprawdę dobre sterowniki z dużymi możliwosciami), do tego listwę wtryskową Magic Jet (jakos tak to sie pisze, bardzo dobra jakość w stosunku do ceny ), oraz jakiś dobry reduktor z odpowiednim zapasem mocy (nie warto kupować reduktora na styk).

Przy obu zestawach zauważysz znaczny spadek kosztów paliwa, róznica w spalaniu między moja instalacja a tą druga to pewnie gdzieś 0,5-1l gazu /100km. Listwa Magic Jeta jest bardziej dokładna we wtryskiwaniu mieszanki przez co jest bardziej oszczędna w pracy.

No i żeby nie było... moja instalacja chodzi bardzo dobrze, autko ma pełną moc, zbiera się szybko, silnik bardzo fajnie wkręca się na obroty. Spalanie przy jezdzie po miescie 12-13,5l/100km.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 07:34   #8
cobrad
ford::beginner
 
Avatar cobrad
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Auto gaz do mkll

Cytat:
Napisał wieczor116 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam zamiar zainwestowac w dobra instalacje znasz moze firmy ktore warto polecic?
Nie, przede wszystkim zainwestować w okulary
Tyle razy z TRIAMEM prosiliśmy o niezaśmiecanie strefy sprawami technicznymi, ale jak widzę bez echa, każdy wchodzi, wpisuje, ma w nosie to , że istnieje duuuuży specjalnie do takich spraw stworzony dział gdzie więcej pomocy otrzymacie bo i więcej osób zagląda.
A jeśli już potrzebni są ludzie ze strefy wielkopolskiej to zapraszamy na spota - na żywo też wiele się można dowiedzieć.
I zanim mi ktoś napisze , że mam się zamknąć i nie czepiać , niech spojrzy dokładnie na całe forum i sprawdzi, czy istnieje ten osławiony dział techniczny i czy przez przypadek tak już temat nie był poruszany.
Ewentualnie załatwiać sprawę na pw.
Pozdrawiam
__________________
________________

jeszcze niedawno baba na Roverze
fordzisław wspaniały

cobrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 20:49   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Auto gaz do mkll

przeniesione do działu LPG.

Cytat:
Napisał mascom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybym miał zakładać na dzien dzisiejszy instalacje to jako sterownik kupiłbym Staga 200 lub Staga 300 (to są naprawdę dobre sterowniki z dużymi możliwosciami), do tego listwę wtryskową Magic Jet (jakos tak to sie pisze, bardzo dobra jakość w stosunku do ceny ), oraz jakiś dobry reduktor z odpowiednim zapasem mocy (nie warto kupować reduktora na styk).
potwierdzam w 100%, z tym, ze co najmniej Staga 300 i magicjety nie listwe tylko pojedyńcze.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2009, 23:57   #10
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Auto gaz do mkll

No ja mam II generacje i 11-12l lpg w cyklu tylko miejskim.
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.