Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2012, 10:40   #1
Tapir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Wymiana bocznej poduszki powietrznej - co i jak?

Witam,

mój ford (Ka MK2 03.2009) miał mały wypadek na parkingu, mianowicie mojej kobiecie druga kobieta przemodelowała drzwi. Jak widać na fotkach wgniecenie jest małe, drzwi zamykają się normalnie, szyby opuszczają się normalnie itp. Problem w tym, że wybiła boczna poduszka (nie wiem po kiego dziada) i chciałem ją wymienić. W fordzie chcą za nią 720zł, na allegro -+ 200zł. Niejedno auto sam rozebrałem/naprawiłem, ale nigdy nie robiłem poduszek a jak czytam tematy na elektrodzie i odpowiedzi tamtejszych "speców" ("Użyj Google", "O boże jakie to proste każdy to wie", "Nie wiesz tego?!") to mnie czyści; dlatego piszę tutaj. I tak, szukałem na Google (również ang.) i nic nie znalazłem.

Moje pytania:
- kontrolka poduszki (ta bez x2) czasem świeci ciągle, czasem wcale (gdy jest upał), czym to może być spowodowane?
- czy sterownik poduszek jest jeden dla całego auta? Muszę go wymienić?
- gdzie są akcelerometry w drzwiach? Muszę je wymienić?
- czy wsadzenie nowej poduszki to wszystko co muszę zrobić, żeby auto "znów działało"?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi!

Tapir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2012, 13:09   #2
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: Wymiana bocznej poduszki powietrznej - co i jak?

przede wszystkim odepnij aku, bo skok napięcia i będziesz miał knockout.

po podpięciu nowej poduszki ( handel używanymi jest nielegalny) i aku, błędy powinny zniknąć. Ewentualnie kasowanie błędów i powinno być ok.

Nie wiem, gdzie w tym modelu będą czujniki, w sklepie z częściami mógłbyś zdobyć widok "eksplodujący" całego układu SRS lub jakiś manual/ Ford TIS.
Jest też sposób, żeby sprawdzić, czy sama poduszka powoduje błędy, ale nie będę tego opisywać, bo handlarze ucieszyliby się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 22:01   #3
MichuW
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-01-2010
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wymiana bocznej poduszki powietrznej - co i jak?

Mam podobny problem ale od strony pasażera.
Rozumiem że montuję nową poduszkę, czujnik uderzenia bocznego, podpinam wszystko i będzie grało ? Czy kontrolka poduszek zgaśnie sama ? Czy trzeba podpiąć pod kompa i wykasować błąd ?
MichuW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 13:20   #4
Yamal
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 23-03-2015
Skąd: Końskie
Model: KA
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana bocznej poduszki powietrznej - co i jak?

Witam,

Czujnik kolego wymieniasz na nowy znajduje się między słupkiem a tylnym nadkolem i kasujesz błąd.- da się go wykasować przez złącze Obd, bez prucia modułu.
Yamal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2015, 19:58   #5
MichuW
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-01-2010
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wymiana bocznej poduszki powietrznej - co i jak?

Zamontowałem nowy czujnik i poduszkę. Po podłączeniu kontrolka poduszek sama zgasła.
MichuW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
airbag



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.