Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2013, 08:55   #201
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał pbobek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy te ceramiczne nie działają tak jak sportowe, że piszczą niemiłosiernie na zimno? Faktycznie jest różnica?
Polecam zapoznać się z naszym artykułem nt Ate Ceramic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 09:26   #202
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Ceramiczne widze tylko na przod.
pytanie.
kombinacja:
cersmiczne na przod na tarcze fordowskie, zas redstaff plus tarcze zimmermann na tyl , to dobra kombinacja? Czy tyl nie bedzie zbyt mocny w stosunku do przodu? Pewnie lrpiej jakby i przod i tyl byl na redach.... meczy mnie to bo mam prawie nowe klocki z przodu, tylko denerwuje mnie to pylenie, a znowu 500 zl za klocki na przod.....w sumie jakos bym przezyl. Jeszcze jedno. Auto jest ciezkie, redy hamuja niby lepiej po rozgrzaniu, wiec czy waga auta nie niweluje tego problemu masa , ktoramusi zatrzymac? A moze po tych paru latach na rynku zostala zmieniona mieszanka i nie ma juz tego problemu. Pytam sie, bo często kobita jezdzi autem i nie chcialbym slyszec, ze auto dziwnie hamujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 09:39   #203
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam zapoznać się z naszym artykułem nt Ate Ceramic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przeczytane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 10:00   #204
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cersmiczne na przod na tarcze fordowskie, zas redstaff plus tarcze zimmermann na tyl , to dobra kombinacja?
Nie, klocki Ate Ceramic posiadają standardowe parametry natomiast klocki EBC Red Stuff mają wyższą maksymalną temperaturę pracy - w awaryjnych sytuacjach samochód może być nadsterowny gdy założy się lepsze klocki na tył niż na przód... Z naszej strony zalecamy zakładać takie same klocki na przednią i tylną oś

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto jest ciezkie, redy hamuja niby lepiej po rozgrzaniu, wiec czy waga auta nie niweluje tego problemu masa , ktoramusi zatrzymac? A moze po tych paru latach na rynku zostala zmieniona mieszanka i nie ma juz tego problemu. Pytam sie, bo często kobita jezdzi autem i nie chcialbym slyszec, ze auto dziwnie hamuje
"Redy" nie lubią niezdecydowanego hamowania - na tych klockach powinno hamować się mocno. Do takich zastosowań jak piszesz bardziej zalecamy stosować klocki EBC Green (chyba, że faktycznie tak bardzo zależy Ci na niskim pyleniu wtedy założyć Redy lub Ate Ceramic)
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 10:31   #205
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

A czy ate ceramic występują na tył z el hamulcem? Czy to jakiś błąd na stronie,ze ich nie ma?
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 10:57   #206
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy ate ceramic występują na tył z el hamulcem?
Występują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - na stronie pojawią się niedługo, przygotowujemy aktualizację oferty
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2013, 21:29   #207
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytam sie, bo często kobita jezdzi autem i nie chcialbym slyszec, ze auto dziwnie hamuje
Moja kobitka zawłaszczyła eŚka, jeździ codziennie. Nie narzeka na Redy
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 11:45   #208
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał pbobek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i u mnie trzeba będzie coś pomyśleć bo przy hamowaniu z większej prędkości czuję bicie na kierownicy... przebieg 57 000km. Z tyłu pierwsze klocki już dawno zmienione na EBE Green...
No i wykrakałem... Tarcze z przodu poniżej wartości granicznej, nie nadają się do przetoczenia a dodatkowo są jeszcze zwichrowanie. Klocki też się skończyłyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czeka mnie komplecik... Napiszę tylko, że przegląd był robiony przy 60 000!!!
Nie ma to jak cykl miejski.

Ostatnio edytowane przez pbobek ; 29-11-2013 o 14:29
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 16:09   #209
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

I u mnie tarcze biją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odczuwać to zacząłem tuż po wymianie tyłu, złożyłem na kark świeżości.
Ale ostatnio przy wymianie kół poprosiłem o pomiar bicia wszystkich czterech - od 0,02 do 0,04 max (przy montażu 0,01-0,02). Nie miały szans się przegrzać, czy doznać szoku. eŚkiem popędza żonka w mieście, łagodnie go traktując.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 16:16   #210
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

W serwisie wciskali kit, że pokrzywiły się od nieoryginalnych felg na których stoi S-max zimą!! A co ma piernik do wiatraka?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawe co by powiedzieli gdyby przegląd wypadł przez zmianą opon...
Jaki masz przebieg u siebie?
Chyba tu wyczytałem, że najlepszy komplet to Zimmermanny? Zgadza się?

Ostatnio edytowane przez pbobek ; 29-11-2013 o 16:20
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.