Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2022, 09:55   #1
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,658
Domyślnie 1.6 TDCI - Klimatyzacja nie startuje

Rzecz tyczy się FF3 z 2012 roku 1.6 TDCI.
Z dnia na dzień padla klima. Było podejrzenie że czynnik uciekł, ale nie: byliśmy na sprawdzeniu i układ jest nabity.
Ciśnienie odczytane w klimatyzacji Forscanem to 630 kPa - z tego co czytałem jest ok.
Przekaźnik sprawdzony, bezpieczniki też. Błędów DTC - brak.
Kompresor w ogóle nie startuje, wentylator od klimy również - całkowity brak reakcji na przycisk AC.

Gdzie szukać?

cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2022, 12:30   #2
tomzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 tdci 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI - Klimatyzacja nie startuje

Przerabiałem w tamtym tygodniu dokładnie to samo co prawda w FF2 FL 1.6 tdci.
U mnie padł moduł sterujący wentylatorem - z komputera dochodził sygnał sterujący wentylatorem, ale wentylator nie ruszał. Po podłączeniu wentylatora na krótko - wentylator startował normalnie.
Po wymianie modułu na nowy wszystko ruszyło, klima wróciła do życia.
Czasami w FF2 problemem jest sam przewód sterujący wentylatorem (cienki niebieski)

Sprawdź wentylator czy się załącza np. po nagrzaniu silnika - u mnie wtedy też nie działał

Sprzęgło kompresora sprawdzone? na krótko jak podłączysz to się załącza?
tomzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2022, 15:23   #3
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,658
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI - Klimatyzacja nie startuje

Już wiem gdzie jest przyczyna.
Padła cewka kompresora.
Problem polega na tym że nie idzie tego znaleźć.
Najbliższa temu co mam jest ta: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niestety ma średnicę wewnętrzna 63.6 a moje ma 64.5. z tego powodu nie wchodzi w koło pasowe bo znalazłem to w sklepie na miejscu.

Wychodzi że to tego kompresora nie ma części zamiennych i jedyna opcja to nowy kompresor...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2022, 20:59   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,658
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI - Klimatyzacja nie startuje

Wydaje się że historia z happy endem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprężarka w tym focusie ma numer av11-19d629-ba.

Cewka z linku prawie pasuje. Jej średnica wewnętrzna jest za mała o 0.9mm a średnica zewnętrzna za duża o jakieś 0.25mm.

Z tego powodu trafiliśmy do tokarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cewka została od wewnątrz zeszlifowana o 0.9mm (a więc o 0.45mm) na ściankę. Do tego koło pasowe zostało "zabielone" od wewnątrz o te 0.25mm (a więc poniżej 0.13mm na stronę).
Dodatkowo korzystając z obecności prasy hydraulicznej, koło pasowe otrzymało nowe łożysko.

Całość trafiła do auta. Sprężarka ruszyła, klimatyzacja chłodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. całość remontu zamknęła się w 150 PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 21-07-2022 o 21:06
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 09:11   #5
rafakow
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 10-10-2014
Skąd: Kutno
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI - Klimatyzacja nie startuje

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciśnienie odczytane w klimatyzacji Forscanem to 630 kPa
Możesz podać gdzie to znajdę w Forscanie?
rafakow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 09:14   #6
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,361
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI - Klimatyzacja nie startuje

W module PCM.


A tak przy okazji, walczę ze swoją jakiś czas i mam taki problem(raz grzeje, raz chłodzi ale nie o tym).
Jak zalapie, ciśnienie HP jest ok 12-16bar i to jest ok, natomiast ciśnienie LP jest w okolicach 3bar(wiem za wysokie, powinno być 2bar, ale też nie o tym) i jakoś tam chłodzi, w pewnym momencie słychać jakiś bardzo delikatny stuk(głowa przy silniku) i ciśnienie LP gwałtownie rośnie do 5-6bar, HP pozostaje w okolicach 10-12bar no i oczywiście przestaje chłodzić co jest zrozumiałe.
Chodzi mi o ten gwałtowny wzrost ciśnienia LP.
Zawór rozprężny czy sprężarka? Zawór sterujący w sprężarce wymieniony na nowy.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 25-07-2022 o 09:22
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2023, 22:51   #7
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,658
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI - Klimatyzacja nie startuje

No i po niecałym roku temat powrócił.
Zatarło się ROCZNE łożysko spreżarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzęgło uległo destrukcji i nie ma już możliwości jego reanimacji. Sprężarka zdaje się przeżyła. Sytuacja była widowsikowa, bo spod maski zaczęło się dymić... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ciekawe, na allegro obecnie widać zamennik sprzęgła do tego kompresora: bardzo porządnej firmy "Cool Parts Automotive"... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W fordzie za sprzęgło życzą sobie 2000 PLN - sporo.
Trochę nie wiadomo co z tym robić. Pomysł jest taki, żeby kupić tego "coola", wymienić w nim od razu łożysko (znalazłem że to powinno być 35x52x20 i da się kupić takie np NSK) i cóż. Może będzie działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2023, 08:06   #8
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,658
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI - Klimatyzacja nie startuje

Mały update (może komuś taka wiedza się przyda):
Zamówione sprzęgło cool parts - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wymienione w nim łożysko na NSK. Symbol 35BD219. Wymiary to 35x55x20.

Po złożeniu okazuje się, że tarcza sprzęgła jest za blisko koła - po wyłączeniu klimy słychać przeraźliwy pisk.
Udało się dorobić podkładkę dystansującą ze zwykłej (dość dużej) podkładki śrubowej. Szczelina ustawiona szczelinomierzem na 0,55mm.

Wszystko śmiga, klima działa.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2023, 08:19   #9
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,361
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI - Klimatyzacja nie startuje

w poprzedniej sprężarce podkładki dorabiałem z puszki po piwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.