Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2005, 21:14   #1
HUCUŁ
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: WROCŁAW
Model: mondeo mk1
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 1993
Postów: 44
Domyślnie wzmacniacz fabryczy w mondeo mk i

Czy ktoś ma w swoim pędzidlle ( mondeo mk i) fabryczny wzmacniacz i czy mógłby podzielić się ze mna jakimiś jego danymi?

[ Dodano: 2005-03-24, 15:44 ]
Chodzi głównie o opis złącz w tym wzmazniaczu.
Mój problem polega natym iż chcę podłaczyć do niego radio 2x 7w z wyjściem liniowym na dwóch chinch, a wejście wzmacniacza posiada 4 pary końcówek. czyli w sumie osiem przewodów. Wzmacniacz z tego co sie dowiedziałem jest czterokanałowy.
Czy ktoś wie jak to podłączyć aby hulało?

HUCUŁ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2005, 16:25   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Prosze bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1-2 ----- lewy przód LF
3-4 ----- lewy tył RF
5-6 ----- prawy przód LR
7-8 ----- prawy tył RR

Parzyste plusy przód, minusy tył
Nieparzyste minusy przód, plusy tył


Poniżej schemacik podłaczeń radia z i bez wzmacniacza.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2005, 18:49   #3
HUCUŁ
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: WROCŁAW
Model: mondeo mk1
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 1993
Postów: 44
Domyślnie

Sławko! Dzięki wielkie za te schemaciki. Na pewno sie przydadzą. Ale problem w tym ,że nie mam oryginalnego radia. Do połaczenia ze wzmacniaczem jest wyprowadzony sygnał stereo z radia za pomocą chinch( jedna para)typowy kabel RCA,a jak sam widzisz na wejściu wzmacniacza w złaczu jest aż osiem końcówek.
Nie wiem jak to ugryść

[ Dodano: 2005-03-24, 19:51 ]
A tak w ogóle to bardzo przypadł mi do gustu twój galopujący hors.
Pozdro.

[ Dodano: 2005-03-24, 19:55 ]
Aha! Ten opis dotyczy wyjśc na głosniki rozumiem?!....
HUCUŁ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2005, 19:07   #4
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Wzmacniacz jest podłączony w ten sposób, że wyjścia głosnikowe z radia są podłaczone do wzmacniacza , tzw wejścia wysokopoziomowe. Cinch'ami nic nie zdziałasz, bo tam jest sygnał niskonapieciowy. Krótko mówiąc, oryginalny wzmacniacz jest podłaczony do radia zamiast głośników, a głosniki dopiero do wzmacniacza.
Pytanie jakie wyjścia ma radio fordowskie zakładane w tym czasie w mondeo. Symetryczne (układ mostkowy wzmacniacza-głosnik nie ma prawa być gdziekolwiek podłączony do masy, bo inaczej wielki dym ze wzmacniacza), czy asymetryczne (minus głośnika podłączony do masy). Jak bedziemy wiedzieli to , to bedzie łatwiej coś dalej skonfigurować.

Ten wzmacniacz, to cztery niezależne końcówki mocy. Mając dwa wyjścia wykorzystasz tylko dwa kanały.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2005, 22:44   #5
HUCUŁ
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: WROCŁAW
Model: mondeo mk1
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 1993
Postów: 44
Domyślnie

No. to mnie oświeciłeś, A już myślałem ,że nikt nie korzysta już z takich muzealnych urzadzeń. Wielkie dzieki jeszcze raz i pozostaje mi tylko w wolnej chwili sprawdzić czy jest sprawny. Będę to robił po świętach.
Co do wyjść z fordowskiego radia to po podłączeniu oryginalnych kostek we wzmacniaczu sądzę,że są raczej symetryczne. Jak sprawdzę to dam znać.
pozdrawiam.

[ Dodano: 2005-03-25, 00:10 ]
Aha! Czy tam nie ma możliwości podpiecia sie z tym sygnałem z RCA???
Gdzieś czytałem ,ze podpiecie sie pod wejścia wysokopoziomowe wprowadza dośc duże zniekształcenia co odbija sie na jakości odbioru dźwieku?....dlatego wolałbym wykorzystać to wyjscie liniowe z radia.
HUCUŁ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2005, 08:02   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Gdzieś czytałem ,ze podpiecie sie pod wejścia wysokopoziomowe wprowadza dośc duże zniekształcenia co odbija sie na jakości odbioru dźwieku?....dlatego wolałbym wykorzystać to wyjscie liniowe z radia.
Mniejwięcej tak, ale Ty nie masz wejść niskopoziomowych.
Cytat:
Co do wyjść z fordowskiego radia to po podłączeniu oryginalnych kostek we wzmacniaczu sądzę,że są raczej symetryczne
Niekoniecznie. Ja mam radio ford 3000 i tam są wyjscia symetryczne, ale już radio nastepne wzwyż(te które posiada wyjscie na cztery głosniki) ma wyjścia asymetryczne. Dlatego ze wzmacniacz jest ten sam (cztery końcówki), ale już nie podłaczony w mostek (na mostek wchodzą dwie końcówki). Wyjaśnienie max skrótowe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2006, 08:20   #7
thered
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 202
Domyślnie

a czy koledzy może wiecie gdzie w mondeo MK1 poprawnie mogę zamocować oryginalny wzmacniacz forda audio 2000?
I jeszcze jedno pytanie: mam wzmacniacz ford do kostki wychodzącej na głośniki musiałem podłączyć napięcie 2x 12v i oczywiście masę, i dopiero wtedy zagrał spotkaliście się z takim czymś czy zaraz mi wzmacniacz wysadzi w powietrze?
a gdzie mogę zamontować w kombi zmieniarkę bo pod fotelem pasażera ma schowek i nie chciałbym z niego rezygnować, dodam że przy zmieniarce mam stopki tak by zmieniarka mogła stać pionowo, szukam przygotowanych otworów tak aby nie dziurawić podłogi... proszę o pomoc, :fcp11
thered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.