Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2006, 13:05   #11
matzone
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: świętokrzyskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: tdci 130
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie

Ja dziś zalałem silnik Formułą S (5W-40). Zobaczymy jak się bedzie sprawował (mam przejechane 35 000 km). Miałem nie kombinować (myśle sobie-pozostane przy Formule E) ale muszę przejśc na syntetyk ponieważ może jeszcze w tym roku zajrzy mi pod maskę poważniejszy wirus. A przy wysilonym silniku to już 5W-30 by nie wyrobiła i dodatkowo mam mały przebieg to przejscie na syntetyk jest bezpieczne. Po zmianie softu to może jakiś Motul zapodam a na razie będę badał zachowanie S-ki :fcp3 . Jak byłem w tamtym tygodniu w Serwisie na wymianie płynu hamulcowego to mechanik który grzebał przy moim mondku powiedział że rozbierali silnik mondka TDCI zalaneg olejem Formuła E (z przebiegiem coś koło 240 000 km i był czysciutki bez nagarów i innych świństw. Tak więc powtórzę za kolegami, Formuła E to dobry olej.

matzone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2006, 13:18   #12
TREBOR75
ford::advanced
 
Avatar TREBOR75
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-05-2005
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1995
Postów: 327
Domyślnie

Ja śmigam na 5W40 i jestem zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Robert
TREBOR75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2006, 14:35   #13
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

ok dzięki za opinie. kupuję w takim razie fordowski formula s 5w40.
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2006, 14:42   #14
TREBOR75
ford::advanced
 
Avatar TREBOR75
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-05-2005
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1995
Postów: 327
Domyślnie

Proszę bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Słyszałem że Polskie też są dobre. Normy są takie same jak inne tylko za markę płacimy więcej i reklamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Robert
TREBOR75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2007, 22:27   #15
thered
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 202
Domyślnie

Cytat:
Napisał TREBOR75
Proszę bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Słyszałem że Polskie też są dobre. Normy są takie same jak inne tylko za markę płacimy więcej i reklamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W końcu Mobila rozlewają w lotosie...
Ja zalałem Texaco Havoline Extra 10W40 silnik sie wyciszył zawór przestał głośno klepać. �#�
thered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2007, 09:31   #16
TREBOR75
ford::advanced
 
Avatar TREBOR75
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-05-2005
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1995
Postów: 327
Domyślnie

5 L Texaco 120 zł, a olej Lotos mówisz że bryndza?
__________________
Pozdrawiam

Robert
TREBOR75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2007, 20:45   #17
thered
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 202
Domyślnie

Cena nie zawsze świadczy świadczy o jakości...
Texaco nie jest znany na polskim rynku wiec i ceny nie ma za wysokiej.
Wiem jedno zalałem Magnateca 10W40 i silnik pracował dość głośno, pomimo świerzego oleju. Teraz po wymianie na texaco jest ciszej a temperatura silnika minimalnie spadła :fcp19 .
A że tańszy... to i olej od Forda musi być wg. Ciebie do duszy bo skoro za 10W40 płaci sie 19 zl/litr
Poza tym wysokie ceny są dobrym kąskiem dla wszystkich ludzi którzy podrabiają.
W polskich olejach zawsze brakowało dobrych dodatków a i baza olejowa produkowana jest z bardzo zasiarczonej ropy rosyjskiej, chociaż podobno podkreślam podobno oleje z serii platinum są już troszkę lepsze. Wiec proszę Olejów Texaco nie porównuj z Lotosem. Cena to nie wszystko... Castrol pewnie musi pokryć z czegoś koszty reklam... :fcp4
Zapamiętaj - siarka twoim wrogiem .... zarówno w paliwie, oleju czy winie :fcp12
Pozdrawiam Thered :fcp27 Szczecin
thered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2007, 09:55   #18
TREBOR75
ford::advanced
 
Avatar TREBOR75
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-05-2005
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1995
Postów: 327
Domyślnie

amen

co byście kupili 10W40:
Texaco cena 110 zł za 5L
Lotos cena 75 zł za 4L
Orlen cena 55 zł za 4L
:fcp20
__________________
Pozdrawiam

Robert
TREBOR75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2007, 15:26   #19
Peter04
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2007
Postów: 3
Domyślnie

Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich użytkowników forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niedawno zakupiłem sobie mondeo 1,8 Td.I mam mały problem.Kiedy sprawdzam poziom oleju na bagnecie to raz jest ponad max a innym razem jest poniżej minimum.O co tu moze chodzic?Czy zmiana oleju może pomóc cokolwiek?
Peter04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2007, 19:13   #20
Procek
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2005
Skąd: Lublin
Postów: 132
Domyślnie

Cytat:
Napisał Peter04
...raz jest ponad max a innym razem jest poniżej minimum.O co tu moze chodzic?
Poziom oleju sprawdzaj tylko wtedy, kiedy samochód stoi na równej powierzchni. Jeśli już sprawdzasz to odczekaj kilka minut od wyłączenia silnika, aby olej w całości zdążył spłynąć do michy.
__________________
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Ale co do tego pierwszego nie mam pewnośći." Albert Einstein
Procek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.