Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2010, 08:32   #11
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,155
Domyślnie Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

Cytat:
Napisał focusmk2uk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam zwracam sie z prozba o pomoc w sprawie dostawania sie plynu chlodniczego do komory swiec!? auto to FF MK2 2005 rok 1.6 benzyna...auto przerywa szarpie zapalila sie lampka silnika i nie gasnie... jakis czas temu zauwazylem ze ubylo delikatnie plynu chlodniczego ale postanowilem sie tym nie przejmowac dolalem i jezdzilem dalej az do teraz.
auto ma w miare symboliczny przebiek bo ok 80 tys km 48 tys mil.. spotkal sie juz ktos z takim czyms? pomozcie z gory dzieki
p.s znajomy mechanik ze mogla peknac glowica?! czy to mozliwe w aucie z takim przebiegiem?
wygląda na problem z brokami, poczytaj tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 10:03   #12
marford
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: w-wa
Model: s-max/galaxy
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

wkleić na silikon sprawdzać od czasu do czasu czy silikon nie puścił. Wiekszość ma ten problem z silnikiem 1.4 i 1.6 benzyna. Reszta focusów ma wygłuszenie na masce i nie ma problemu z przeciekaniem przez otwory spryskiwaczy w masce.

P.S. najgorzej jak samochód jest nie garażowany i stoi na deszczu, wtedy na świecach stoi duży wody i zaczyna korodować,a po uruchomieniu silnika rosnąca temperatura przyspiesza korodowanie.
marford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 16:01   #13
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

Po lekturze forum zajrzałem na dekiel klawiatury w Duratec'u TiVCT.
Nie mogło być inaczej.Stała woda,a rurki idące do dysz miały ślady kropli.
mniej niż 10 min załatwia sprawę. Od strony wnętrza pod maską wypychamy spryskiwacze,nakładamy pod nie czarny silikon,po 2-3 min(jak zaczyna tężeć powierzchniowo) wciskamy z wierzchu dysze w blachę maski.Ogarniamy szmatką w około dysz to co nadmiernie się wydostało i jest spoko.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 21:40   #14
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

Silikon to kiepski pomysł!!!!! Może odparzyć lakier!!!!

Natomiast za ten problem z przeciekającymi spryskiwaczami...FORDA POWINNI SPALIĆ NA STOSIE. To jest totalna porażka... i jeszcze nie przynają się do problemu.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2010, 11:34   #15
easyxv
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Lublin/Tarnobrzeg
Model: Focus II
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Exclamation Re: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

Witam, puki co mam ten sam problem.
Ale od razu przychodzę z rozwiązaniem, tak się składa, że w domu mamy dwa modele FF, jedno to kombi z 2005 benzyna a drugi to FF HB z 2009 Diesel.

Oprócz tego że w Dieslu zastosowana jest osłona klawiatury to jeszcze na masce ładnie wkomponowana jest mata wygłuszająca czego w benzyniakach nie ma, choć w starym poczciwym Mondeo 2.0 była.

Ale do sedna, jedyne rozwiązanie na przeciekające spryskiwacze to ich wymiana na nowszy typ, wyposażonych już w uszczelkę. Wymontowałem takowy z FF 2009 i sprawdziłem czy pasuje do mojego 2005, pasuje idealnie.
Otwory w maskach są takie same, jedyna różnica jest w wysokości spryskiwaczy z powodu zastosowania w nowym modelu uszczelki.

A jako, że jeden obraz to 1000 słów proszę się zapoznać z dokumentacją poniżej.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam tylko, że przez tę akcje z wodą stojącą na świecach, jestem już oczywiście po wymianie broków i uszczelki pod głowicą.
Ponieważ broki przegniły, wydostał się płyn i o mały włos nie dojechałem całkiem głowicy, na "szczęście", zbyt szybko świece (i jak się okazało po naprawie głowicy) jeden z przewodów zapłonowych miał przebicie. Więc ni jak nie dało się jechać autkiem.

Ostatnio edytowane przez easyxv ; 26-09-2010 o 11:47
easyxv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 17:20   #16
cezaryh
ford::amateur
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 27-09-2010
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

Witam ja mam ten sam problem. Jakiś czas temu wymieniłem świece i przewody z oryginalnych motokraftów na świece NGK i przewody BOSH-a. po paru mieśiącach. silnik zaczął mi szarpać w czasie przyspieszania. Zajżałem w przewody i wszystko było zaśniedziałe od komory po świece i przewody. Wyczyściłem to wszystko i po przejechaniu 1 km. sprawdziłem przewody i woda znajdowała się na fajce gdzie styka się z komorą, i nie wiem co mam dalej z tym począć. proszę o jakąś rade.
cezaryh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 19:24   #17
easyxv
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Lublin/Tarnobrzeg
Model: Focus II
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Re: Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

Cytat:
Napisał cezaryh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja mam ten sam problem. Jakiś czas temu wymieniłem świece i przewody z oryginalnych motokraftów na świece NGK i przewody BOSH-a. po paru mieśiącach. silnik zaczął mi szarpać w czasie przyspieszania. Zajżałem w przewody i wszystko było zaśniedziałe od komory po świece i przewody. Wyczyściłem to wszystko i po przejechaniu 1 km. sprawdziłem przewody i woda znajdowała się na fajce gdzie styka się z komorą, i nie wiem co mam dalej z tym począć. proszę o jakąś rade.
Jesli masz spryskiwacze bez uszczelki jak na niebieskim FF to masz rozwiązanie swojego problemu, na twoim miejscu dokładnie obejrzał bym wnętrze głowicy.
A mianowicie po zdjęciu wszystkich przewodów przyjrzałbym się czy nie masz tam rdzy, zwłaszcza na brokach pomiędzy 1-2 i 3-4 cylindrem (świecą). Temat opisywany na forum, wątki znajdziesz bez problemu.
Tematu nie należy bagatelizować bo może już masz na tyle skorodowane zaślepki (broki), że zaczyna się sączyć płyn chłodniczy, co w niedługim czasie objawi się okazale w różowo rdzawych barwach. Ale wcale tak być nie musi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
easyxv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 21:14   #18
suchoj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2010
Model: Ford Focus II sedan
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

Ponad rok temu też foczka zaczeła mi szarpać przy przyśpieszaniu,wymieniłen swiece pomogło niewiele,wymieniłem cewkę zapłonową i szarpanie znikneło.
Co do wody przy świecach nie zauważyłem żeby była jak wymieniałem ale rdza w okolicy świec była.Pamiętam jak przy przegladzie po 30tyś w ASO w Wawie na Popularnej powiedzieli że broki trzeba wymienić bo rdzewieją i zawolali 1400zł za wymianę.Pytałem się o co chodzi z tymi brokami i dlaczego rdzewieją ale nie dostałem konkretnej odpowiedzi.Więc zrezygnowałem z wymiany.Było to w czerwcu 2008 roku.Teraz mam ponad 57tyś przebiegu i narazie wszystko jest ok.Woda prawdopodobnie dostaje się tam przez te nieszczelne spryskiwacze ale ponieważ foczka jest garażowana nie gości tam zbyt często.Ale po lekturze na forum chyba wymienie spryskiwacze na te z uszczelką.Odnośnie kosztow za wymianę broków ciekaw jestem czy nadal ASO wołaja taka abstrakcyjna cenę?
suchoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 20:13   #19
iPit
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

ale

Ostatnio edytowane przez iPit ; 27-07-2011 o 21:09
iPit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 14:41   #20
adamzak32
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2013
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

Witam!

Mam ten sam problem.
Mam pytanko , ponieważ jestem młodym użytkownikiem Ford'a C-Max i zabardzo nie mam pojęcia jak zdjąć tą "Mate wygłuszającą" na maskach w dieselku. Czy może ktos pomóc? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamzak32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.