Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2006, 11:59   #1
Skurek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2004
Skąd: Piotrkow
Postów: 53
Domyślnie Zrobiłem drzwi...

Cz\esc.
Wreszcie zrobiłem skorodowane drzwi (korozja z dołu).
Użeranie się z serwisami odpuściłem, bo dziadostwo panuje tam straszne.
Malowany był spód 3 drzwi, jedny były zeżarte solidnie, teraz wszystko solidnie zabezpieczone, koszt całości razem z materiałem 250 zeta. Czyli rozsądnie :fcp1
Pozdrawiam.

__________________
the truth is out there...
Skurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2006, 15:26   #2
Apejron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 10
Domyślnie

Możesz dorzucić kilka szczegółów?
- 250 PLN - rozumiem, że prywatnie a nie w ASO
- poprawka była tylko na dole od wewnątrz, czy coś więcej
- do środka było wpuszczane coś antykorozyjnego? co?
- itd
Apejron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2006, 20:02   #3
kreml
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2005
Postów: 40
Domyślnie

i ja chętnie poczytam...Właśnie dziś z tym jeździłem.W porządnym serwisie lakierniczym za jedne drzwi chcieli minimum 550zeta,o ile nie będzie dziur i potrzeby wymiany całych drzwi...W serwisie forda dowiedziałem się że można odzyskać gwarancję na perforację i lakier jeśli nie były robione przeglądy-wystarczy w ASO wykonać odpłatnie wszystkie naprawy lakieru jakie oni znajdą i od tego momentu gwarancja znów jest,trzeba ją co rok przedłużać potem...Tak że i za naprawę drzwi musiałbym zapłacić by odzyskać gwarancję na drzwi...A odpłatnie zaśpiewali ok 300 tylko wewnątrz,ok 400 jeśli trzeba by malowac panel zewnętrzny i to tylko do dolnego przegięcia...Tak że postaw pifko swoim lakiernikom i daj namiary:-)
kreml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2006, 21:13   #4
wadziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2005
Skąd: Tychy
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał kreml
i ja chętnie poczytam...Właśnie dziś z tym jeździłem.W porządnym serwisie lakierniczym za jedne drzwi chcieli minimum 550zeta,o ile nie będzie dziur i potrzeby wymiany całych drzwi...W serwisie forda dowiedziałem się że można odzyskać gwarancję na perforację i lakier jeśli nie były robione przeglądy-wystarczy w ASO wykonać odpłatnie wszystkie naprawy lakieru jakie oni znajdą i od tego momentu gwarancja znów jest,trzeba ją co rok przedłużać potem...Tak że i za naprawę drzwi musiałbym zapłacić by odzyskać gwarancję na drzwi...A odpłatnie zaśpiewali ok 300 tylko wewnątrz,ok 400 jeśli trzeba by malowac panel zewnętrzny i to tylko do dolnego przegięcia...Tak że postaw pifko swoim lakiernikom i daj namiary:-)

Witam,
Wlasnie tez sie dowiedziałem o programie przyracania gwarancji Forda,
chce u nich zrobic wlasnie drzwi i pozniej jezdzic co rok na przeglad, tylko musze sie dowiedziec:
- czy to obejume auto sprowadzone z zagranicy ?
- czy co rok wystarczy jezdzic na przeglady blachy a nie pelny serwis i ile to kosztuje
moze ktos wie?
pzdr
wadziu
wadziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2006, 22:51   #5
Skurek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2004
Skąd: Piotrkow
Postów: 53
Domyślnie

- 250 PLN - rozumiem, że prywatnie a nie w ASO

Tak,prywatnie...
- poprawka była tylko na dole od wewnątrz, czy coś więcej

Robione było od wewnątrz, ale również na zewnątrz bo rdza wylazła również tam.

- do środka było wpuszczane coś antykorozyjnego? co?

Hmmm, tego to nie wiem :fcp1 Muszę dopytać, na zewątrz co widziałem to jest zabezpieczenie jakaś pasta/guma :fcp2 , nie znam się, ważne że zrobione ładnie.

A program forda owszem, brat chciał to w fokusie zrobić, to palanty KAŻDĄ ryskę/odprysk chcielu mu malować, więc wyszło do malowania całe (prawie) auto. Znajomków w fordzie nie mam, a łapówki żadnemu skubańcowi nie dam.
Wolę wydać parę zł i mieć spokój.
__________________
the truth is out there...
Skurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2006, 07:07   #6
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Cytat:
Napisał wadziu
- czy co rok wystarczy jezdzic na przeglady blachy a nie pelny serwis i ile to kosztuje
moze ktos wie?
Wiesz - nie wiem ile to kosztuje, ale z całą pewnością mogę ci powiedzieć w ciemno, że się nie opłaca. Tak naprawdę to jedyne neprawy jakie się opłacają w ASO to naprawy z czyjegoś OC i to też nie zawsze, bo jak masz już trochę starsze autko to przy byle czym wychodzi ci szkoda całkowita.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2006, 18:51   #7
wadziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2005
Skąd: Tychy
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Cytat:
Napisał wadziu
- czy co rok wystarczy jezdzic na przeglady blachy a nie pelny serwis i ile to kosztuje
moze ktos wie?
Wiesz - nie wiem ile to kosztuje, ale z całą pewnością mogę ci powiedzieć w ciemno, że się nie opłaca. Tak naprawdę to jedyne neprawy jakie się opłacają w ASO to naprawy z czyjegoś OC i to też nie zawsze, bo jak masz już trochę starsze autko to przy byle czym wychodzi ci szkoda całkowita.
Czemu tak twierdzisz?
Jesli chodzi tylko o gwarancje na korozje, wyglada to interesujaco.
Powiedzmy ze płacisz 30 - 50 zł rocznie za przglada blachy i masz z korozja spokoj na pare lat....
Czyz nie jest tak?
wadziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2006, 20:03   #8
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie

Cytat:
Napisał wadziu
Powiedzmy ze płacisz 30 - 50 zł rocznie za przglada blachy i masz z korozja spokoj na pare lat....
A masz pewność że tak jest :fcp13 Bo ja nie jestem taki pewien :fcp5
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2006, 20:57   #9
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Cytat:
Napisał wadziu
Jesli chodzi tylko o gwarancje na korozje, wyglada to interesujaco.
Powiedzmy ze płacisz 30 - 50 zł rocznie za przglada blachy i masz z korozja spokoj na pare lat....
Czyz nie jest tak?
Zadzwoń do ASO i zapytaj o cenę. Wg mnie będzie to pewnie bliżej 500-1000zł na rok niż 30-50. Jeśli jesteś bliższy prawdy, stawiam kratę browaru. Za 30-50zł to nie wiem co można w ASO - może pióro do wycieraczki kupić, albo jakąś żarówkę i to bez wymiany, a nie wykonać przegląd.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.