Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2014, 10:57   #761
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał robo007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... i tam zaznaczasz "informacje nawigacji"
Zatem tą opcję mam zaznaczoną, jak na zdjęciu jeden. Uparty samochód jednak cały czas pokazuje animację auta z informacją o palących się światłach i bocznych liniach pasów drogi. Choć chcę to nie wiem o co chodzi.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0082.jpg (63.4 KB, 53 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0078.jpg (54.0 KB, 54 wyświetleń)

dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 13:49   #762
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał dubik77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zatem tą opcję mam zaznaczoną, jak na zdjęciu jeden. Uparty samochód jednak cały czas pokazuje animację auta z informacją o palących się światłach i bocznych liniach pasów drogi. Choć chcę to nie wiem o co chodzi.
ale informacje z nawigacji na komputerze masz tylko w momencie gdy nawigacja prowadzi cię do celu w innym przypadku widok jest normalny
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2014, 20:24   #763
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał robo007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... masz tylko w momencie gdy nawigacja prowadzi cię do celu ...
Tak się domyśliłem, próbowałem i mimo to nie pokazuje mi się strzałka na ekranie komputera. Niby to pierdoła, ale się w to wkręciłem. Będę w tygodniu w ASO to podpytam gdzie jeszcze trzeba coś pyknąć.

Ostatnio edytowane przez dubik77 ; 18-03-2014 o 08:29
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 08:26   #764
Qga
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2009
Model: Kuga 4x4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: był2009 jest2014
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał dubik77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... próbowałem i mimo to nie pokazuje mi się strzałka na ekranie komputera ...
tez probowalem i nic sie nie wyswietla zadna strzalka na ekranie komputera ale skad wiadomo ze jakas strzalka ma sie wyswietlac ?
jak ktos ma auto z navi to czy moze potwierdzic jakiekolwiek wyswietlanie informacji nawigacji na ekranie komputera
Qga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2014, 08:30   #765
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Udało się. Po wyłączenia animacji asystenta pasa ruchu pojawiła się w jego miejsce upragniona strzałka. Dzięki robo007 za pomoc.

Cytat:
tez probowalem i nic sie nie wyswietla zadna strzalka na ekranie komputera ale skad wiadomo ze jakas strzalka ma sie wyswietlac ?
jak ktos ma auto z navi to czy moze potwierdzic jakiekolwiek wyswietlanie informacji nawigacji na ekranie komputera
Wiedzieć to możemy z zycia albo z naszych rozmów. W moim przypadku widziałem to w aucie testowym które kiedyś miałem i względem niego miałem porównanie.
Dla mnie forum to miejsce gdzie nie piszę tylko gdy mam problem, lubię rozmawiać, podpatrywać co u innych, dzielić się swoimi spostrzeżeniami itp. ... wtedy można auto dobrze rozszyfrować.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0083.jpg (29.5 KB, 50 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez dubik77 ; 18-03-2014 o 19:25
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2014, 08:11   #766
grzefu
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-09-2013
Skąd: Gliwice
Model: Kuga Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

I się doczekałem mojej kugi :-)
Wiem, że temat braku automatycznego zamykania drzwi podczas jazdy się już pojawił, ale może ktoś z was rozwiązał już jakoś ten problem ? Wkurza mnie to mocno, i jest trochę niebezpieczne jak dla mnie, tym bardziej, że to mój pierwszy samochód z "dodatkowymi" drzwiami za fotelem kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzefu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2014, 08:20   #767
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

autoryglowanie centralnego zamka po ruszeniu mogę bez problemu aktywować - w wielu Fordach już to włączałem
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2014, 08:46   #768
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał grzefu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)to mój pierwszy samochód z "dodatkowymi" drzwiami za fotelem kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Długoterminowo wizyta u Mayaka, lub odruch ręcznego ryglowania guzikiem przy klamce.
A na szybko możesz zmienić działanie centralnego zamka, tak żeby odryglowywał tylko drzwi kierowcy po naciśnięciu guzika pilota. Dopiero podwójne wciśnięcie otworzy resztę drzwi.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2014, 11:14   #769
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Długoterminowo wizyta u Mayaka, lub odruch ręcznego ryglowania guzikiem przy klamce.
A na szybko możesz zmienić działanie centralnego zamka, tak żeby odryglowywał tylko drzwi kierowcy po naciśnięciu guzika pilota. Dopiero podwójne wciśnięcie otworzy resztę drzwi.
Ja właśnie tak to rozwiązałem, że otwieram tylko drzwi kierowcy i staram się pamiętać o zamykaniu drzwi jeśli ktoś ze mną jedzie. Nie jest dla mnie zrozumiałe, dlaczego ford nie wstawił tej opcji w ustawieniach, ale pewnie chce dać zarobić serwisom. W VW przestawienie świateł na tryb skandynawski kosztuje 500 zł, chociaż jest to podłączenie VAGa i wstawienie jednego rejestru. Najdziwniejsze jest to, że jak czytałem, taka funkcja była w poprzednim modelu i jej realizacja to pewnie czysty soft. Z tego co widziałem, to w Escape taka funkcja również jest w ustawieniach. Podobnie jak podwójny komputer pozwalający na mierzenie dystansu dziennego i np. całego wyjazdu.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2014, 17:36   #770
grzefu
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-09-2013
Skąd: Gliwice
Model: Kuga Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Dzięki za informacje. Nad wizytą u "Mayaka" się zastanowie, zobaczę jak bardzo często będę zapominał o ryglowaniu tych drzwi. Do Warszawy mam kawałek, więc muszę to przemyśleć.

Jeszcze jedna rzecz mi się nasunęła. Czy u was też dźwięk ostrzegawczy przy otwieraniu i zamykaniu tylnej klapy jest dosyć cichy ?

Znajomemu w Hondzie accord ostrzega dosyć głośno, u mnie przy ruchliwych trasach nawet nie słyszę czasem tego ostrzezenia
grzefu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.