Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2011, 07:26   #1
mondeouser
ford::average
 
Avatar mondeouser
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 138
Domyślnie Co myślicie o przedłużeniu gwarancji?

Co myślicie o przedłużeniu gwarancji?

Mam focusa po fl i zastanawiam się nad przedłużeniem swojej gwarancji na kolejny okres. Jak myślicie czy można na przeglądy w ASO zabierać swoje części eksploatacyjne takie jak filtry oleju, powietrza, filtr kabinowy oraz swój olej? Oczywiście wszystko oryginalne ze sklepu internetowego i zalecane przez forda? Linka do gwarancji:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam

mondeouser jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2011, 21:40   #2
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Co myślicie o przedłużeniu gwarancji?

Ja korzystam z tej gwarancji w sumie nie duży koszt jak się serwisuje w Aso niestety nie możesz wielu z tych rzeczy, które wymieniłeś mieć swoich, aby ci przyznali gwarancje
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 16:28   #3
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Co myślicie o przedłużeniu gwarancji?

ja sobie dokupie przedluzenie gwarancji o kolejne 2 lata ,jestem na etapie wyboru opcji,bo jest wiele wariantow,trzeba dobrze sie wczytac co obejmuje konkretna oferta-jakie podzespoly ,jaki przebieg,takze do wyboru do koloru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
widelki cenowe konkretne od 2 do 4 tysi z tego co narazie mnie poinformowano
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 20:39   #4
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Co myślicie o przedłużeniu gwarancji?

Proponuję przed zakupem podjechać do kilku okolicznych ASO - niektóre dają spore zniżki za dodatkową "lojalkę" (deklarację, że wszelkie wizyty będzie się wykonywać w danym ASO). Tylko warto też sprawdzić, czy to nie jest przypadkiem w kwestii przeglądów właśnie najdroższe ASO. Zresztą uzyskanie lepszej ceny na gwarancję w którymś ASO z reguły daje możliwość uzyskania co najmniej podobnego rabatu w "Twoim" ASO.

BTW: robił ktoś rozeznanie, jak śląskie ASO wypadają cenowo w temacie planowych przeglądów?
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2011, 23:23   #5
jajko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2011
Skąd: Olsztyn
Model: Focus II FL
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Co myślicie o przedłużeniu gwarancji?

Cytat:
Napisał NIUTEK74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety nie możesz wielu z tych rzeczy, które wymieniłeś mieć swoich, aby ci przyznali gwarancje
Nie zawsze. Teoretycznie masz prawo przyjechać ze wszystkim co spełnia normy producenta i nie mogą Ci odmówić usługi, jednak to tylko teoria, a w rzeczywistości czasami odmawiają. Nie ma się co szarpać z nim, akurat Ty masz wybór w ASO, przejedź się po kilku zapytaj, najczęściej idzie się dogadać. Zawsze masz argument typu "Nie u was, to pojadę do innych" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jajko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2011, 12:58   #6
mondeouser
ford::average
 
Avatar mondeouser
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 138
Domyślnie Odp: Co myślicie o przedłużeniu gwarancji?

Byłem tydzień temu w serwisie i powiedzieli mi że bez problemu można przywieść własne części eksploatacyjne. Koszt przedłużenia gwarancji to 89zł na kolejny rok.

Pozdrawiam.
mondeouser jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 23:54   #7
mikeman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2010
Skąd: wgm
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 43
Domyślnie Odp: Co myślicie o przedłużeniu gwarancji?

A czy ktoś może przedłużał gwarancję w ramach programu Gwarancja 12? Kupiłem samochód z 2006r., 111k km i z tego co sie orientowałem, to musiałbym zrobić u nich przegląd (wymiana filtrów i płynów- około 1300zł), po przeglądze jeśli pozytywny test kwalifiikacyjny (m.in. sprawdzenie ciśnienia) i jeśli przejdzie to za rzeczone 89zł mam przedłużoną gwarancję.
Zastanawiam się tylko, gdyż w warunkach napisane jest że odpowiadają za awarię, a nie zużycie eksploatacyjne. Patrz np taka dwumasa- część droga, acz zużycie w ramach zwykłej eksploatacji.
Opłaca się im płacić, czy jeździć i jak coś będize szwankować to po prostu robić w jakimś sprawdzonym warsztacie? Jakie Wy macie podejście/ doświadczenia?


PS. Wydrukowałem sobie historię przeglądową auta ( w serwisie). Zawór i silniczek EGR był zmieniany dwukrotnie (35k i 65k - aż się zastanawiałem czy to nie część typowo eksploatacyjna) oraz wtryski przy 90k. Plus inne, mniejsze rzeczy - ale trochę tego było. Lista robi wrażenie. Zabawne, bo praktycznie przy każdym przeglądzie dosztukowywali chociaż jedną zaślepkę spryskiwaczy lamp przednich - to powinno kosztować chyba 2zł i być sprzedawane w kompletach po 10 szt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mikeman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 09:03   #8
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Co myślicie o przedłużeniu gwarancji?

Twoja kasa twoja decyzja ja się cieszę ze ma gwarancje 12 mój został sprowadzony w połowie 2010 wtedy za przegląd w Polsce policzyli im za całość około 900 zł i przez pierwszy rok wydawało się ze wywaliłem kasę, ale teraz po wyminie dwumasy jestem sporo do przodu i na pewno to była dobra decyzja
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 09:40   #9
mikeman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2010
Skąd: wgm
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 43
Domyślnie Odp: Co myślicie o przedłużeniu gwarancji?

Czyli w takim razie dwumase wymienili Ci w ramach gwarancji?
Zastanawialem jak to ejst z tym "zużyciem eksploatacyjnym", dwumasa jakby nie patrzec, jest czescia eksploatacyjna- wiec wg warunkow mogli nie wymieniac. Jeśli rzeczywiście ją robią w ramach gwarancji, to chyba się opłaca.
mikeman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 09:52   #10
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Co myślicie o przedłużeniu gwarancji?

Na pewno się opłaca, bo cokolwiek ci padnie a można to wymienić w ramach gwar. 12 o tyle jesteś do przodu na kasie dwumasa to wydatek w ASO koło 3 tyś
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.