Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2010, 11:08   #1
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie niskie ciśnienie na cylindrach-co robić?

Witam

Ostatnio byłem u mechanika w celu wyregulowania zaworów przed instalacją gazową (co się okazało, że mam hydrauliczne, mimo że silnik po '98 i czarna pokrywa co wcześniej na forum wyczytałem, że powinna być ręczna, ale w ASO też potwierdzili, że jest hydrauliczna). Mimo hydraulicznej regulacji trochę słychać stukanie. W celu określenia dokładniejszego stanu zmierzyłem ciśnienie na cylindrach wychodzi, że mam 0,9 na każdym cylindrze, a słyszałem, że powinno być powyżej 1,1. Jedyny plus to to, że jest to równomierny efekt zużycia się silnika, gdyż na wszystkich jest ta sama wartość. Silnik oleju nie bierze, nie wiem co dalej z tym robić. Czy jeździć jak jest czy można to jakoś poprawić, choć z drugiej strony boje się ingerować póki oleju nie bierze. Kończąc moje pytanie to co w takim przypadku naprawia się, żeby podnieść ciśnienie na cylindrach? Czy jest to duża inwestycja? Gdzie jest problem jeśli słychać drobne stukanie klawiaturowe na zaworach mimo, że są hydraulicznie regulowane?

lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 14:31   #2
czarekessi
ford::average
 
Avatar czarekessi
 
Imię: czarek
Zarejestrowany: 24-06-2008
Skąd: lodz-strykow
Model: mondeo mk2 ,mk3
Silnik: 1.8 zetec,1.8 duratec
Rocznik: 1996, 2000
Postów: 129
Domyślnie Odp: niskie ciśnienie na cylindrach-co robić?

tez mierzylem w swoim mk2 cisnienie i wyszlo po 11.5 na trzech na jednym 9 wlalem olej na tloki i znow zmierzylem i to samo chyba zawory sa do zrobienia zrob tak u siebie i bedziesz wiedzial czy pierscienie czy glowica
czarekessi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 14:32   #3
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: niskie ciśnienie na cylindrach-co robić?

jesli chodzi o stukanie to moze masz za rzadki olej lub juz wyeksploatowany. cisnienie musi ktoredys uciekac albo zle dokonales pomiaru. wykonaj go jeszcze raz, jesli stwierdzisz taki sam wynik, to zrob rpobe olejowa - przez otwory swiec wpusc troche oleju do cylindra i wykonaj pomiar. jesli wynik sie zwiekszy to masz padniete pierscienie, jesli pozostanie bez zmian to do wymiany uszczelniacze zaworowe. podaj jaki masz aktualny przebieg i info o oleju oraz ile od wymiany przejechales na nim.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 16:50   #4
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: niskie ciśnienie na cylindrach-co robić?

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli chodzi o stukanie to moze masz za rzadki olej lub juz wyeksploatowany. cisnienie musi ktoredys uciekac albo zle dokonales pomiaru. wykonaj go jeszcze raz, jesli stwierdzisz taki sam wynik, to zrob rpobe olejowa - przez otwory swiec wpusc troche oleju do cylindra i wykonaj pomiar. jesli wynik sie zwiekszy to masz padniete pierscienie, jesli pozostanie bez zmian to do wymiany uszczelniacze zaworowe. podaj jaki masz aktualny przebieg i info o oleju oraz ile od wymiany przejechales na nim.
mam juz przejechane 260tys i używam syntetyku (trzymam sie zasady jak dobrze to nie zmieniac, wiec czas na zmianęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Na tym oleju przejechałem 13tys wiec juz chyba wymienie na nowy nie wiem czy wlać półsyntetyk czy od razu mineralny. Mechanik też zwrócił uwagę, że mogą te stuki być od używanego rodzaju oleju i zalecił zmianę, nawet sugerował od razu mineralny. Pierścienie raczej odpadają, bo jak wspomniałem na razie nie bierze oleju. Jak taka zmiana rodzaju oleju wpłynie w tej sytuacji na mój silnik?
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 17:02   #5
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: niskie ciśnienie na cylindrach-co robić?

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
, to zrob rpobe olejowa - przez otwory swiec wpusc troche oleju do cylindra i wykonaj pomiar.
Być może jeszcze raz się przejadę do mechanika zrobić tą próbę olejową, więc
trochę oleju to ile to będzie? (wystarczy zakrętka oleju od butelki litrowej?)
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 18:00   #6
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: niskie ciśnienie na cylindrach-co robić?

Nie wiem czy przejście na mineralny rozwiąże problem. Silniki mondka dostosowane są do syntetyku i popychacze na mineralnym niezbyt pracują. Mój mondek był zalewany mineralnym przez poprzedniego właściciela i później przeze mnie (niewiedza na temat silnika) i było słychać klawiaturę. Teraz silnik został zalany drugi raz syntetykiem i popychacze słychać tylko po zimnej nocy zaraz po odpaleniu. Jak tylko lekko się rozgrzeje to następuje cisza. Z tym, że po mineralnym był półsyntetyk, później płukanie silnika i syntetyk. Przelatane mam 260 tyś. wg licznika.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 19:02   #7
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: niskie ciśnienie na cylindrach-co robić?

Spokojnie będzie śmigał na półsyntetyku.Jeżeli próba olejowa wykaże zużycie pierścieni to masz dwie opcje:
1. Tulejowanie bloku,szlif,wymiana pierścieni,(czasami również tłoków),szlif głowicy z docieraniem zaworów,wymiana panewek,komplet uszczelniaczy...słowem kompletny remont,czyli harmonia pieniędzy,ale silnik jak nówka.
2. Można to zrobić trochę oszczędniej, tzn. kupić pierścienie nadwymiarowe (a najlepiej jakby udało się dostać również grubsze,przetoczyć rowki w cylindrach na szersze), splanować głowicę+uszczelka.Koszt sporo niższy,na pewno poprawi kompresję ale nie będzie to nówka.
W obu przypadkach jeżeli rozbiórki i montażu nie zrobisz sam to musisz doliczyć robociznę. Niektórzy będą za chwilę doradzać jakiegoś moto-doktora lub ceramizer ale w takie cuda to ja nie wierzę.Podejrzewam, że po zmianie oleju na półsyntetyk już będziesz zadowolony.Na pewno będzie klekotał trochę mniej.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 19:35   #8
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: niskie ciśnienie na cylindrach-co robić?

jesli nie szkoda Ci pieniedzy to wymien olej na syntetyk i wtedy zmierz kompresje + proba olejowa, ja jak robilem probe olejowa to wlewalem szczykawka 10ml oleju na cylinder. nie przestrasz sie jak pozniej po odpaleniu zadymi na niebiesko i to dosc konkretnie (musi spalic olej, ktory podales do cylindrow). jesli wynik bedzie taki sam jak przy pierwszym pomierze, o ktorym pisales to zmien na polsyntetyk, to juz na pewno pomoze na klekot popychaczy i zwiekszy kompresje lecz nie traktuj tego jako zabieg rozwiazujacy cala sytuacje, bo silnik juz wykazuje zurzycie. mam nadzieje, ze jednak sie okaze winny przepracowany olej. mineralu na pewno nie lej - nie ma to sensu. druga opcja przy probie olejowej jesli nie zwiekszy sie kompresja po zalaniu cylindorw olejem sa uszczelniacze zaworow, koszt wymiany nie wielki.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 19:36   #9
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie Odp: niskie ciśnienie na cylindrach-co robić?

Witam !
Na tym oleju przejechałem 13tys. !!!
Czyli zrobiłeś podwójny przebieg na oleju. Sprawdź normy np. amerykańskie o czestotliwości wymiany oleju. Warunki normalne 5 tys. mil (lądowych, nie morskich), ciężkie - 3 tys mil. Tylko u nas są jakieś chore przebiegi na oleju - ASO się cieszy. Zmień olej na półsyntetyk, zrób jeszcze jeden pomiar - innym przyrządem i napisz co wyszło. Olej do sprawdzenia chcesz to nalej, nie chcesz nie lej. Nalejesz za mało nic nie uszczelni, za dużo wywali uszczelkę pod głowicą lub zegniesz korbowód. Wlewanie oleju zawsze było dla mnie tajemnicą. Skoro jest za niskie sprężanie to i tak trzeba silnik rozebrać. Chyba, że ktoś potrafi wymienić pierścienie bez ściągania głowicy. Mając rozebrany silnik i tak trzeba sprawdzić zawory. Robi się to najlepiej oglądając je, a nie smarując je olejem.
pozdro
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 20:00   #10
czarekessi
ford::average
 
Avatar czarekessi
 
Imię: czarek
Zarejestrowany: 24-06-2008
Skąd: lodz-strykow
Model: mondeo mk2 ,mk3
Silnik: 1.8 zetec,1.8 duratec
Rocznik: 1996, 2000
Postów: 129
Domyślnie Odp: niskie ciśnienie na cylindrach-co robić?

oleju sie wlewa od 10 do 20 ml niewiecej
czarekessi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.