Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2014, 16:41   #1
terex78
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Kuga II
Silnik: 1,6T 180km 4X4 aut.
Rocznik: 2014
Postów: 16
Exclamation Czy kupił(a) byś nastepnym razem Forda KUGA

Jak w temacie. Piszcie swoje opinie czy jesteście zadowoleni lub NIE z swojej KUGI i czy jeszcze kiedyś w przyszłości zdecydował/a byś się na zakup tego auta.
Wpisujcie swoje dobre i złe doznania z waszymi Kuga-mi

terex78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 18:18   #2
androzek49
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2013
Skąd: okolice Bydgoszczy
Model: Kuga II 2.0 TDCI 163 KM Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Czy kupił byś/aś nastepnym razem Forda KUGA

Naprawdę lubię ten samochód. Za komfort,wyciszenie,cicho mruczący silnik,zużycie paliwa,cenę za dodatkowe wyposażenie,możliwość przemieszczania się autostradą 170 km/h bez bólu głowy.Jeśli za 4,5 roku żaden inny samochód nie powali mnie na kolana następna będzie nowa Kuga. To tak ogólnie.Jeździłem dotychczas Fiat 126p,Ford Fiesta 1,1 ,Fiat Punto 3d,Fiat Punto 5d,Ford Focus MkI,Ford Focus Mk II,Mitsubishi Outalnder Mk II.
androzek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 12:30   #3
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Czy kupił byś/aś nastepnym razem Forda KUGA

Naprawdę nie lubię tego samochodu. Za zużycie paliwa, głośny silnik, zmęczenie każdą podróżą i tragiczne osiągi, które powodują, że jazda z prędkością przekraczającą 140 km/h to walka o przetrwanie. Jeżeli samochód dokona swego żywota to będę bardzo szczęśliwy i kupię coś co daje przyjemność z jazdy.

Jeździłem focusem 1,6, mondeo 2.0 tdci, passatem 2.0 tdi, santa fe 2,7 v6, infiniti fx35, meganką, i wieloma innymi samochodami. Takiego zawodu jaki dała mi kuga 1,6 182 KM nie spodziewałem się i po roku wciąż zastanawiam się jak pójść na piechotę lub pojechać taksówką. Myśl o przejechaniu 1500 km w jeden dzień, co w passacie było przyjemnością napawa mnie strachem. Przejechanie 400 km to ból głowy i przykre wspomnienia dla kręgosłupa. Pasażer, który nie ma nawet regulacji wysokości siedziska mówi jeszcze gorsze rzeczy.

To nie jest dobry samochód. Dużo lepiej jeździ focus, który jest w końcu bratem Kugi. Przejażdżka Tiguanem powoduje, że nie chce się do kugi wracać.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 13:32   #4
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Czy kupił byś/aś nastepnym razem Forda KUGA

A ja uwielbiam ten samochódGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździ się świetnie, na razie żadnych awarii. Sporo miejsca w środku, cichy silnik, małe zużycie paliwa. Po prostu super!!!
Moim zdaniem jest to najlepszy wybór w tej klasie za podobne pieniądze.
Zdecydowanie kupiłbym ponownie.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 00:17   #5
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Czy kupił byś/aś nastepnym razem Forda KUGA

Bardzo prowokacyjne pytanie na tym forum.

Moja odpowiedź: Nie.

Plusy:
+ prowadzenie (zwinna, dobra widoczność)
+ przyzwoita dynamika
+ ciekawe opcje

Minusy:
- wykończenie (auto podobno w jednym kolorze, jednak malowane elementy "plasikowe" - zderzaki, nadkola, karoseria - każdy w innym odcieniu ...)
- wygłuszenie (w nad i z podwozia wydobywają się dziwne dźwięki)
- ergonomia (dla mnie w kokpicie wszechobecny folklor i brak intuicności, fotele - to dramat)

Na pytanie dla czego tak jest, otrzymuję odpowiedź, że to jest przecież ford, a jak chcę mieć wszystko super to są marki premium.

Ostatnio edytowane przez Audi'ofil ; 15-09-2014 o 16:09
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 00:46   #6
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Czy kupił byś/aś nastepnym razem Forda KUGA

Ad premium: Mercedes-Benz CLS 350 w lakierze palety Designo (najdroższej)...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lub Audi RS7 Sportback:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 14-09-2014 o 00:50
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 08:58   #7
androzek49
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2013
Skąd: okolice Bydgoszczy
Model: Kuga II 2.0 TDCI 163 KM Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Czy kupił byś/aś nastepnym razem Forda KUGA

Odnośnie oceny samochodów i jakości tworzyw.Dla mnie optymalna ocena np.jakości plastików w samochodach to ocena przez zupełnego laika ,którego wpuszczamy do samochodu z zawiązanymi oczami .Niech maca i ocenia nie widząc i nie znając marek premium. Chodzi o wstępną ocenę samochodów - kiedy widzimy ZNACZEK - już wiemy,że w przypadku niektórych będzie przewspaniale niezależnie od jakości.To samo , oczywiście na fotelu pasażera aby ocenić komfort,wyciszenie...Ciekawe jak gość oceniłby drzwi od połowy w dół i całą resztę w BMW X3? Jak oceniłby poziom hałasu w wyżej wymienionym? Czy też piałby z zachwytu?Następna sprawa jeśli jesteśmy przy "plastikach". Jakieś dziwne czasy,że za coś bardziej miękkiego w klasie premium jesteśmy w stanie dać 50-100% pieniędzy więcej - kto w czasie jazdy maca i gładzi te plastiki? Ja osobiście nie.Dla mnie najważniejsze jest spasowanie i brak trzasków,stukań itd
W grach komputerowych było określenie "miodność" - gra mogła nie mieć super grafiki,wyuzdanej fabuły ale miała to "coś" niezależnie od ceny i jakości.Nie ma aktualnie obiektywnej oceny samochodów.Gazety motoryzacyjne robią nam wodę z mózgów.Ale świadomość zbiorowa już pewne schematy przyswoiła i nie tak trudno je zmienić.
Na marginesie - aktualnie stać mnie na jakiegoś średniaka marki premium niekoniecznie Audi RS6 ale nie lubię przepłacać za tzw prestiż.Dla mnie prestiż to np.Bentley,Maserati. Nie lubię słuchać wciskanej ciemnoty przez sprzedawców,że elementy ze Skody w Audi A4 są o niebo lepsze niż te same w Skodzie Octavii.
Lubię jeździć Kugą...

Bump:

Bump:

Bump:

Ostatnio edytowane przez androzek49 ; 14-09-2014 o 12:48
androzek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 16:37   #8
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Czy kupił byś/aś nastepnym razem Forda KUGA

Czy tak ma być?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zadawane mam pytania, czy to auto powypadkowe?
Nie tak ma być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....?
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 16:56   #9
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Czy kupił byś/aś nastepnym razem Forda KUGA

Zdjęcia wyżej widzisz? Teraz to standard.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 17:31   #10
androzek49
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2013
Skąd: okolice Bydgoszczy
Model: Kuga II 2.0 TDCI 163 KM Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Czy kupił byś/aś nastepnym razem Forda KUGA

Wyjdę na fanatycznego obrońcę Kugi ale tak nie jest. Przeglądając jakiś czas temu forum BMW znalazłem podobny wątek z BMW 3 i spasowaniem plastików przy konsoli centralnej -szpara gruba na palec - można zadać podobne pytanie jak w poście poprzednim.
androzek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.