Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2011, 16:03   #1681
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Post Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Witam serdecznie. Panowie podłączam się pod temat.
Na wiosnę chcę "rozmnożyć" swoje skromne stadko 115 kucy do ok. 145 - 150 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chociaż wydaje mi się, że fabryka dała mi ich ciut więcej niż 115 - mam takie wrażenie, bo mimo 1,6 tony Mondek dosyć nieźle rwie spod świateł do przodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zastanawiam się nad RedBox'em od nadwornego tunera FKP kolegi HEKO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jednak pewną watpliwość - mam 5cio biegową automatyczną skrzynię biegów TIP-TRONIC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1) W poprzednich postach natknąłem się na informację, że sa problemy z "hamowanie" i pomiarem mocy aut w automacie. Czy rozwiązano już ten problem? Czy w aucie z automatem można dokładnie zmierzyć moc na hamowni?

2) Czy skrzynia zniesie wyższą o ok. 30-35% siłę skręająca? Wydaje mi się że moment z obecnych 280 nm /115 hp wzrośnie zapewne do ok. 360 nm / 150 hp ? Czy ma któryś z kolegów chipa w automacie i ma jakieś doświadcznie?
Z góry dziękuję za info! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO
MaroX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 16:32   #1682
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

...zacznę od tyłu...RedBox w Fordach nie daje tak dużych przyrostów...max to + 15KM 40Nm...a w serii Twój będzie miał ok. 115..120KM i 300Nm..
...automaty można mierzyc w miare dokładnie (jak się potrafi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
...co do wytrzymałości, zadbany, serwisowany jest bardzo wytrzymały i daję radę ze znacznie większymi przyrostami
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 08:13   #1683
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Smile Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zacznę od tyłu...RedBox w Fordach nie daje tak dużych przyrostów...max to + 15KM 40Nm...a w serii Twój będzie miał ok. 115..120KM i 300Nm..
...automaty można mierzyc w miare dokładnie (jak się potrafi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
...co do wytrzymałości, zadbany, serwisowany jest bardzo wytrzymały i daję radę ze znacznie większymi przyrostami
Heko bardzo dziękuję za informację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. +15 źrebaków to dla mnie trochę za mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Także widzę, że zostaje tylko podmiana softu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto oczywiście zadbane, zanim podjadę na tunning robię przegląd rozszerzony, wymienię olej, płyny, filtry, olej w skrzyni i wykonam diagnostykę układu wtryskowego oraz turbo.

Heko, czy poziom 145-150 hp jest w tym silniku do osiągnięcia bez większego uszczerbku na trwałosci? Auto po lifcie z 08/2003 w tej chwili już prawie 180 tys. przebiegu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przebieg na 99,9% oryginalny, jeszcze nawet oryginalne wtryski, pompa i turbo - wiem, bo znałem pierwszego właściciela.
__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO
MaroX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 11:46   #1684
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

...tu masz parę przykładów ze 115-tek...jak widać różnie wychodzą...dużo zależy od wyników w serii

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 11:48   #1685
wilhelm
ford::advanced
 
Avatar wilhelm
 
Zarejestrowany: 25-01-2010
Skąd: Katowice
Model: FOKA
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 296
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał MaroX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze nawet oryginalne wtryski, pompa i turbo - wiem, bo znałem pierwszego właściciela.
niektóre podzespoły mogą nie dawać rady, ale myślę że wyciśniesz z niego co się da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wilhelm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 12:05   #1686
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samym Decatem i IC zyskam może z 5KM a gdzie reszta?
To nie tak. Po pierwsze zysk ze stosowania IC jest zwykle dużo większy niż wynika to z tego co pokazuje hamownia. Po prostu za mały IC często poradzi sobie przy pierwszym, czy drugim mocnym wciśnięciu gazu, ale szybko zaczyna się rozgrzewać i przestaje działać efektywnie. W efekcie po chwili dynamicznej jazdy auto zaczyna tracić moc i jedzie dużo gorzej. Po za tym przy kiepsko działającym IC rośnie temperatura spalania co nie jest zbyt zdrowe dla silnika.

Najważniejsze jest jednak to, że ten sam IC da dużo więcej po chiptuningu, kiedy to seryjny, mały IC już zupełnie nie będzie sobie radził. Zadaniem IC jest obniżenie temperatury powietrza w dolocie która wzrasta na skutek jego sprężania przez turbinę. Po chiptuningu zwiększa się ciśnienie doladowania, większa jest więc także temperatura tego powietrza więc także IC powinien być odpowiednio bardziej efektywny.

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Duży moment przty wysokich obrotach - trochę kaszana.
Wręcz przeciwnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...tu się nie zgodzę...1800...2500 to najczęściej używany zakres obrotów do jazdy codziennej...
Chyba przez emerytów... a efektem jest wielkie dziwienie, dlaczego sprzęgło i dwumasa padły po tak małym przebiegu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 24-01-2011 o 12:10
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 12:46   #1687
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba przez emerytów...
a ja mam największego kopa mniej więcej od 2000 do 2500 to znaczy że jak mnie wgina w fotel na tą chwilę to jeżdżę jak emeryt ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 13:21   #1688
MaroX
ford::average
 
Avatar MaroX
 
Zarejestrowany: 22-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 zombi
Silnik: 2.0 TDCI 141hp/330Nm
Rocznik: 2003 FL
Postów: 107
Smile Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał wilhelm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niektóre podzespoły mogą nie dawać rady, ale myślę że wyciśniesz z niego co się da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dadzą radę, a jak nie to się zregeneruje/wymieni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

HEKO, po raz wtóry dzięki za zainteresowanie! Muszę przyznać, że trochę ostudziłeś moje oczekiwania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale będę bardzo szczęśliwy "nawet" z wyniku w granicach 140 hp / 340 nm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji chciałbym usunąć katalizator i dać Mondeuszowi wolny "wyzior". Powinno dodać z 1-3 dodatkowych źrebaczków.

I tu pojawia się moja kolejna wątpliwość, czy po usunięciu katalizatora nie będzie problemu z "podbiciem" przeglądu i nikt nie będzie sie tego czepiał? Jakie macie doświadczenia z tym związane?
__________________
MK3 GHIA 2.0 TDCi 141 KM i 330 Nm by HEKO
MaroX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 14:07   #1689
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
a ja mam największego kopa mniej więcej od 2000 do 2500 to znaczy że jak mnie wgina w fotel na tą chwilę to jeżdżę jak emeryt ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety, ale może śmiesznie to brzmi, niektórzy emeryci tak jeżdżą. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 15:23   #1690
zabut
ford::average
 
Avatar zabut
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 94
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał MaroX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji chciałbym usunąć katalizator i dać Mondeuszowi wolny "wyzior". Powinno dodać z 1-3 dodatkowych źrebaczków.
Tam gdzie jeżdżą moi znajomi na przeglądy bez katalizatorów nie było nigdy problemów.
Tam gdzie ja jeżdżę mimo, że jeszcze mam, nikt nigdy tego nie sprawdzał.
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109654
moje srebrne szczęście!
zabut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chip , chiptuning , hamownia , tuning



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.