Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2015, 06:36   #311
PrimoWwa
ford::average
 
Imię: P
Zarejestrowany: 03-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 52
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w 1.8TDCI

no przecież pisałem kilka postów wcześniej, żeby do kwot z faktury się nie przywiązywać, bo umawiałem się na kwotę i ona jest po prostu rozpisania na f-rze tak aby wyszło tyle na ile się umawialiśmy.
Jakbyś chciał tam kupić same części to pewnie zapłaciłbyś normalnie (pewnie i tak taniej niż w ASO)

PrimoWwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2015, 07:37   #312
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w 1.8TDCI

Cytat:
Napisał PrimoWwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozrząd dolny Kaseta 212 PLN
nierealne, idę kupować od nich części

Cytat:
Napisał PrimoWwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uszczelka pompy oleju 112 PLN
zamiennik

Cytat:
Napisał PrimoWwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napinacz kasety rozrządu 260 PLN
zamiennik
albo meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeega rabaty u Forda

Bump:
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To absolutnie niemożliwe - musiałyby masowo spadać z tira. Albo mają dojście do opcji sam pasek i tylko jego wymieniają (koła żadnego zużycia nie wykazują, a ślizg stary tez się znacznie nie wyciera), stąd tak tanio. Nie wiem - zgaduję.
tez tak uważam.

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli z robocizny odjąć z 250-300 zł i dołożyć do kasety, to wtedy całość ma "ręce i nogi".
no niby ma, ale to wtedy jest praktycznie praca charytatywna.

Bump:
Cytat:
Napisał PrimoWwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no przecież pisałem kilka postów wcześniej, żeby do kwot z faktury się nie przywiązywać, bo umawiałem się na kwotę i ona jest po prostu rozpisania na f-rze tak aby wyszło tyle na ile się umawialiśmy.
jasne ale to i tak wychodzi rewelacyjnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tanio jako całość.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2015, 02:25   #313
GregReg
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w 1.8TDCI

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z pompą też? To rewelacyjna cena!
weuek, dobrze wiesz że pompa nie jest napędzana bezpośrednio z rozrządu, więc jak dla mnie nie jest integralną częścią tego mechanizmu, więc wymieniać ... czy nie .... to zależy, w moim przypadku dokumenty od samochodu potwierdzały że wymiana pompy nie jest konieczna, co dodatkowo potwierdził mechanik ... a miał "zielone światło" żeby robić to co będzie konieczne.



Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zazwyczaj taka cena wychodzi jak albo tani warsztat, albo jeszcze tego nie robił i nie wie ile z tym roboty.
Rafał, wyciągasz pochopnie daleko idące wnioski, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to nie jakaś firma "KRZAK", opinię mają bardzo dobrą, a sporo o nich czytałem zanim wstawiłem tam moją foczkę


PPOZDRAWIAM
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GregReg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2015, 03:12   #314
Paw3l1
ford::advanced
 
Avatar Paw3l1
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-06-2013
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 267
Domyślnie

Ciekawe czy koledze primowwa zwrócili części wymontowane z samochodu. Jeśli tak to może stwierdzić czy jest to cała kaseta czy tylko pasek.

Wysłane za pomocą tapatalk.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane.
Paw3l1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2015, 08:16   #315
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w 1.8TDCI

Cytat:
Napisał GregReg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafał, wyciągasz pochopnie daleko idące wnioski, SOLID GARAGE to nie jakaś firma "KRZAK", opinię mają bardzo dobrą, a sporo o nich czytałem zanim wstawiłem tam moją foczkę
tzn to nie pochopny wniosek, ja po prostu może mam inne podejście ale nie podjął bym sie tej roboty za 200 czy 300 zł. Jak są warsztaty które to robią za tyle - ich sprawa, a radość klienta.

Bump:
Cytat:
Napisał GregReg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
weuek, dobrze wiesz że pompa nie jest napędzana bezpośrednio z rozrządu, więc jak dla mnie nie jest integralną częścią tego mechanizmu, więc wymieniać ... czy nie .... to zależy, w moim przypadku dokumenty od samochodu potwierdzały że wymiana pompy nie jest konieczna, co dodatkowo potwierdził mechanik ... a miał "zielone światło" żeby robić to co będzie konieczne.
no więc juz jest troche taniej bo jak od 2300 odejmiesz pompę to zbliżasz się do twoich 1950, jeszcze jak któreś uszczelki w zamienniku to dojdziemy do twojej kwoty.

PS a jakie dokumenty potwierdzały że wymiana pompy nie jest konieczna? była wymieniana wcześniej? czy ryzyk fizyk bo nie jest na rozrządzie?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2015, 08:37   #316
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w 1.8TDCI

To jednak dochodzę do wniosku, że na oryginałach i z pompą (płynem chłodniczym i olejem) moje 2800 to nie było w wygórowanej cenie. Po analizie niższych kwot zazwyczaj się okazuje, że gdzieś poczyniono oszczędności. Albo nie oddano starych części. :-)

Ja jestem bardzo ciekawy jakie będą reakcje za kilka lat, gdy pojazdy z silnikami tdci z mokrym paskiem będą warte sporo poniżej 10 000, a właściciel usłyszy tę astronomiczną kwotę za wymianę rozrządu. pewnie bardziej się rozpiszą wtedy na internetach.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 10-12-2015 o 08:51
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2015, 09:42   #317
GregReg
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w 1.8TDCI

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump:
no więc juz jest troche taniej bo jak od 2300 odejmiesz pompę to zbliżasz się do twoich 1950, jeszcze jak któreś uszczelki w zamienniku to dojdziemy do twojej kwoty.

PS a jakie dokumenty potwierdzały że wymiana pompy nie jest konieczna? była wymieniana wcześniej? czy ryzyk fizyk bo nie jest na rozrządzie?
Wszystkie części w oryginale, potwierdzone szczegółową fakturą z wyliczeniem każdej części, stare części miałem do wglądu ... na zleceniu naprawy podpisałem że stare graty przechodzą na rzecz warsztatu celem utylizacji .. ale podczas oglądania Pan Grześ spytał czy coś chcę sobie zatrzymać na pamiątkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do dokumentów - auto kupiłem z pełną dokumentacją, poprzedni właściciel skrupulatnie wszystko trzymał w firmowej teczce Ford'a, potwierdziłem ją w ASO (niestety tylko telefonicznie bo serwis z Krakowa), .... ale ASO, i pompa była wymieniana o czym mechanik robiący rozrząd nie wiedział bo tych dokumentów mu nie dostarczyłem, tak jak wspomniałem mógł wymienić miał moją zgodę.... jak przyjdzie do wymiany .. to zrobię sobie sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GregReg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 17:30   #318
ostrykaka
ford::amateur
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 01-07-2014
Skąd: łowicz
Model: mondeo mk4
Silnik: 1,8 tdci 125km
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w 1.8TDCI

cześć

Jestem posiadaczem Mondeo z silnikiem 1,8 tdci wyprodukowanum w 03/10/2010r przebieg auta to 180000, powinienem zapewne zrobić już coś z rozrządem, czy mogę liczyć na pomoc w ustaleniu co mam wymienić, czy mam "pasek z kasetą" czy "łańcuch z kasetą", czy wymienić pompę i inne rzeczy??

muszę zaplanować to w budżecie domowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dziękuje za pomoc
darek
ostrykaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 17:53   #319
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w 1.8TDCI

Masz pasek i kasete z paskiem, do wymiany tez pompa wody. Ogolnie szykuj 2,5tys.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 20:15   #320
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w 1.8TDCI

Cytat:
Napisał ostrykaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy mogę liczyć na pomoc w ustaleniu co mam wymienić
Zadałeś podstawowe pytanie w 309. poście w tym temacie. W poprzednich postach jest naprawdę więcej informacji niż teraz potrzebujesz.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , mondeo mk4 , rozrząd



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.