Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2020, 17:28   #31
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał xardi321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze dodam dwa grosze od siebie odnośnie zamiennika standardowego rozmiaru. Czyli standard to jest (u mnie i ogólnie chyba bardzo często w RM 2020) 235/50/17. Inny rozmiar według naklejki (czyli oficjalny zamiennik) na felge 17 to 215/55/17.
Jako, że chciałem się upewnić czy rzeczywiście mogę kupować zamienniki (analogiczna opona kosztuje 130zł mniej więc różnica na 4 spora) to zasięgnąłem opinii w trzech miejscach i tak:
- Mail do osoby od której kupowałem auto (sprzedawca) - powiedział, że lepiej nie zmieniać bo można dostać mandat - tą opinie bym odrzucił bo chyba nie miał większego pojęcia o tym
- Telefon do ASO i w dziale części otrzymałem informacje, że jeśli jest na nalepce to ok, można kupować i będzie ok. Pan jakoś specjalnie nie sprawdzał (podszedł jedynie do Mondeo na salonie i zobaczył naklejke). Mówił też, że będzie pasować na tą felge
- Dzwoniłem też do Oponeo i tam informacja była taka, że owszem rozmiar 215/55/17 jest oficjalnym i niektóre Mondeo z tego rocznika wyjeżdżały na tej oponie, ale generalnie to te z oponom 215/55/17 miały minimalnie inną felge

To by też pasowało do informacji, że ten mniejszy rozmiar opon mniej wystaje o czym jedna osoba pisała wcześniej, ale równocześnie on będzie pasować najprawdopodobniej na tą felge (no bo realnie różnica jest minimalna).

Ja już kończę temat bo dziś zamówiłem opony, ale może komuś się to jeszcze przyda więc dopisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Robcio79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja natomiast dzwoniłem do serwisu Forda gdzie poinformowano mnie abym zachował rozmiar z opon letnich ( 235/50 R17 ). Problem może być po zmianie na 215/50 R17 w czujnikach które trzeba będzie przeprogramować oraz licznik może pokazywać inną prędkość.

Możecie śmiało odzwonić lub odpisać wszystkim z którymi się kontaktowaliście i powiedzieć im że są skończonymi debilami, aż ręce opadają jak się to czyta.

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 19:21   #32
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Marek, żeby nie było, ja też wysłałem maila do Ford Polska z zapytaniem czy mogę zastosować opony zimowe w rozmiarze 215/55R17 zamiast letnich 235/50R17, które aktualnie mam założone na samochodzie.
Odpowiedź dostałem taką samą jak kolega, który dzwonił do Forda.
Pytanie było formalne, ponieważ gdy zapytałem w ASO, powiedzieli mi, że powinienem potwierdzić sobie czy te opony maja homologację dla mondeo 2.0 Ecoblue 190 KM A8.

Wypowiedzi Forda na temat tego, że gdy zastosuje inny rozmiar to może być to powodem wypadku a nawet dachowania bardzo mnie ubawiły. Ponieważ odpowiedź mnie nie satysfakcjonowała (krótko mówiąc) przesłałem maila zwrotnego w wyciągiem z instrukcji (tabelka), która dopuszcza rozmiar 215/55R17 i konstruktywnej odpowiedzi już nie dostałem. Pan się chyba "zatkał". Natomiast skierował mnie z tym pytaniem do ASO lub (i tu uwaga) do lokalnego wulkanizatora.
Niestety poziom informacji ze strony Ford Polska jest tak niski jak ich cała obsługa. A wiedza na temat sprzedawanych samochodów jest niższa niż ta z instrukcji.

Prawdopodobnie kupię te węższe opony i już nikogo nie będę się pytał. Nurtują mnie natomiast 2 rzeczy: co z czujnikami ciśnienia (jak wspomniał jeden z kolegów) oraz to czy felgi dla tych rozmiarów nie są jednak o różnej szerokości.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 23:04   #33
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Hahahaha -Przemek,ubawiłem się,dobre niestety ludzie strasznie się uwsteczniają, to co się teraz dzieje zaczyna mnie przerażać,może kowid najtin coś upośledza w ich muskach.Co do czujników-one pokazują tylko i wyłącznie ciśnienie,nie ma to żadnego znaczenia,co do przekłamania wskazań prędkościomierza tak w tak niewielkim zakresie maks może 2%-wartość pomijalna.Moja felga standard Titanium 7,5 cala opona 235 bez problemu obsługuje rozmiar 215.nie słuchajcie debili.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 23:50   #34
Robcio79
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-08-2020
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1,5
Rocznik: 2015
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hahahaha -Przemek,ubawiłem się,dobre niestety ludzie strasznie się uwsteczniają, to co się teraz dzieje zaczyna mnie przerażać,może kowid najtin coś upośledza w ich muskach.Co do czujników-one pokazują tylko i wyłącznie ciśnienie,nie ma to żadnego znaczenia,co do przekłamania wskazań prędkościomierza tak w tak niewielkim zakresie maks może 2%-wartość pomijalna.Moja felga standard Titanium 7,5 cala opona 235 bez problemu obsługuje rozmiar 215.nie słuchajcie debili.

Troche kultury !!!
Robcio79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2020, 00:10   #35
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Panowie ja pije do tych co wam odpowiadali a nie do was.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2020, 07:18   #36
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Marek, ja to wszystko w zasadzie wiem. Chciałem formalnie zapytać Ford Polska i poznać ich odpowiedź. Widać, że nawet oni nie potrafią czytać instrukcji.
Co do felgi, to dzięki za potwierdzenie.

Kilka tygodni temu zmienił się dyrektor Ford Polska i może pozamiata. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2020, 18:26   #37
GENI
ford::beginner
 
Imię: eugeniusz
Zarejestrowany: 09-12-2019
Skąd: Wysocko Małe
Model: ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI WDc11
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

mondeo70235 najlepiej doradza. oryginalne kola i opony 16 cali . a na dzisiaj ja proponuje wielosezonowe .
GENI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 18:09   #38
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i może pozamiata. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... pod dywan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 17:31   #39
pablo1803a
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-08-2020
Skąd: Kielce
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 52
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

To jaki rozmiar polecacie na zimę? Mam felgę 17, więc lepiej kupić 235/50?
pablo1803a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 18:05   #40
kubaziemniak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2020
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jakie opony na zimę

Cytat:
Napisał pablo1803a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jaki rozmiar polecacie na zimę? Mam felgę 17, więc lepiej kupić 235/50?
Też długo się nad tym zastanawiałem i w końcu kupiłem:

Zeetex WH1000 235/50 R17 100 V XL

Jak kupowałem je na początku października to jeszcze kosztowały 1156 zł komplet. Wcześniej brałem pod uwagę inny rozmiar lub zakup opon w przedziale 2500-3000 zł. Po wysłuchaniu i wyczytaniu wielu opinii zdecydowałem się na Zeetex. Teraz czekają w garażu na zimę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubaziemniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.