Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2012, 05:58   #1
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie Bardzo wysokie spalanie LPG

Witam, od momentu założenia instalki, tj. BRC sequent24, mondek bardzo dużo pali i nie wiem czy tak ma być czy gazownik coś schrzanił. Do rzeczy - ostatnio w mieście 330km spalił 36l lpg, do tego jeszcze ok 12l benzyny. Po moim wyliczeniu na gazie wychodzi 10,90l ale nie liczę benzyny. Po odliczeniu benzyny zużytej na odpalanie wychodzi, że gazu spalił w mieście 15,6l. Do tego dochodzą jeszcze problemy z ciężkim odpalaniem auta, rano odpala bez problemu ale po zgaszeniu i ponownej próbie odpalenia jest już gorzej, trzeba dłużej albo dwa razy zakręcić silnikiem. Proszę o opinię na ten temat. Dzisiaj po raz już chyba 7 czy 8 jadę do gazownika , mam zostawić mondka i mają sprawdzić czy układ jest szczelny bo poprzednie regulacje nic nie dały.

__________________
Pozdro. Janusz
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2012, 06:08   #2
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

po mieście tzn jak ? krótkie odcinki, korki ?
bo jeśli jeździsz po 10km to takie spalanie jest realne
mnie po Krk na odcinkach 25km wychodzi teraz ok 1L/100km i ok 10L LPG
co ciekawe pali mniej gazu niż latem, z tym że ja w korkach prawie nie stoję
i auto garażowane

ciężkie odpalanie na ciepłym, może sugerować że gaz dostaje się do kolektora - palisz na noPB i LPG
miałem coś takiego, źle podłączyli zasilanie i po zgaszeniu auta przez chwilę było jeszcze napięcie na centralce LPG,
po zmianie podłączeń wszystko wróciło do normy
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 08:54   #3
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Witam, odebrałem wczoraj mondka od gazownika, powiedział, że ustawienia są OK, a że pali 15-16 gazu na krótkich odcinkach to tak ma być /spalanie PB+20-30%/, logicznie myśląc to niby ma rację. Wcześniej sugerowałem się spalaniem aut innych użytkowników na różnych forach, najczęściej pisali, że takie mondki palą im 11 max 12 lpg w cyklu miejskim. Gazownik stwierdził, że nie ma takiej możliwości bo mieszanka będzie za uboga i w niedługim czasie może się to skończyć remontem silnika. A że źle odpala ?, to na pewno nie wina instalki tylko może filtra paliwa albo świec itp.- dodał. Nie wiem już co o tym myśleć. Jechać do innego gazownika ?
__________________
Pozdro. Janusz
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 12:44   #4
morus
Zablokowany
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Puszczykowo
Model: Fiesta
Silnik: 1300i
Rocznik: 1995
Postów: 254
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Twój gazownik ma absolutną rację, chyba, że masz nadmiar kasy. Co do odpalania: możliwe, że puszcza elektrozawór i gaz sączy się do kolektora ssącego...
morus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2012, 13:03   #5
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,075
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Cytat:
Napisał morus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możliwe, że puszcza elektrozawór i gaz sączy się do kolektora ssącego...
No to dlaczego zimny odpala bez problemu?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2012, 15:58   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to dlaczego zimny odpala bez problemu?
bo zimny potrzebuje duzo paliwa, a ciepły mało
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2012, 16:06   #7
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,075
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

To prawda, ale skoro gaz sączyłby się cały czas do kolektora, ty nazbierałoby się go tyle, że i zimny by nie chciał zapalić.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2012, 16:08   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

zimny zapali, co innego, gdyby ten gaz sie skroplił i byłby w nadmiarze tak jak benzyna
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2012, 16:12   #9
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,075
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Można to w prosty sposób sprawdzić, zakręcając zawór na butli, co zapobiegnie przedostawaniu się gazu do kolektora.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2012, 16:17   #10
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie LPG

Może, ale to bez sensu.
Autor ma spalanie w normie jesli chodzi o gaz. Za dużo benzyny, chociaz jak ja przyjże sie swojemu spalaniu to i benzyny jest ok.
Zresztą autor nic nie napisał o odcinkach jakie pokonuje, a to jest klucz do rozwiązania zagadki. Nie zwracając na to, ja od dziś bede pisał, że mi LPG w mieście, w korkach nie za duzych i w zimę spala ok 2-3 litrów gazu na 100km. A jak nie ma korków, to spalanie spada poniżej jednego litra gazu na 100km.

Kto mnie pobije na ilośc spalanego gazu w mieście na 100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 07-01-2012 o 16:19
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.