Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2015, 10:51   #1
Paulus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2005
Model: Focus Mk2 fl
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Postów: 38
Domyślnie Opadające oparcie fotela kierowcy

Szanowni Forumowicze!

Mam problem. Otóż od pewnego czasu opada delikatnie oparcie fotela kierowcy w moim Focusie. Objawia się to tym, że jak ustawię oparcie w dogodnym dla mnie ustawieniu, to po dniu-dwóch (po przejechaniu jakichś 100 km) oparcie delikatnie opadło. Przylepiłem nawet kawałek plastra na pokrętło w pewnym miejscu, żeby zobaczyć, czy pokrętło to zmieni swoją pozycję. No i tak się dzieje. W ciągu tych dwóch dni potrafi pokonać 1/4 a nawet 1/2 obrotu. Co więcej, jak kręcę pokrętłem, to mam wrażenie, że da się je pokręcić dosyć lekko, podczas gdy to przy fotelu pasażera kręci się z wyraźnym oporem. Jest to o tyle dziwne, że w moich dotychczasowych fordach nigdy nie miałem z tym problemu, a oparcie stało w miejscu jak skała. Nie muszę wspominać, że jest to też bardzo denerwujące, że trzeba co jakiś czas poprawiać ustawienie oparcia i co kilka dni i tak czuję dyskomfort z powodu tego, że wyraźnie odczuwam, że nie siedzę w ulubionej pozycji za kierownicą. Jak byłem na przeglądzie w ASO i przy okazji zapytałem o to, to oczywiście powiedzieli, że nie spotkali się z tym nigdy.

Spotkał się ktoś z podobną sprawą? Co z tym zrobić? Pomóżcie proszę!:-) Zastanawiałbym się nad zakupem fotela, ale mam pewne obawy przed tym, czy ten używany fotel nie będzie miał tej samej przypadłości oraz czy będzie w nim sprawny układ poduszki powietrznej.

Z góry dzięki za pomoc!

Paulus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2015, 19:41   #2
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Opadające oparcie fotela kierowcy

Poduchę możesz przecież przełożyć ze swojego, tak samo jak gąbki i tapicerkę jak Ci się chce bawić oczywiście, potrzebna Ci jest tylko rama w sumie od oparcia, nie cały fotel.

Jak chcesz to mogę Ci taką ramę podarować wraz z instrukcją co i jak (fotel w wersji standard, nie sport - czyli bez pałąków) - dwie leżą u ojca w warsztacie i się kurzą. Sprawna regulacja oparcia była jak to demontowałem.

Napisz skąd jesteś.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 12:11   #3
Paulus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2005
Model: Focus Mk2 fl
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Postów: 38
Domyślnie Odp: Opadające oparcie fotela kierowcy

Dzięki za odpowiedź. Muszę się zastanowić, czy robić to samemu, czy nie nabyć jakiegoś fotela w całości. Jestem z Katowic.

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poduchę możesz przecież przełożyć ze swojego, tak samo jak gąbki i tapicerkę jak Ci się chce bawić oczywiście, potrzebna Ci jest tylko rama w sumie od oparcia, nie cały fotel.

Jak chcesz to mogę Ci taką ramę podarować wraz z instrukcją co i jak (fotel w wersji standard, nie sport - czyli bez pałąków) - dwie leżą u ojca w warsztacie i się kurzą. Sprawna regulacja oparcia była jak to demontowałem.

Napisz skąd jesteś.
Paulus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2015, 16:51   #4
Dzior
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2014
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: FF MKII
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 53
Domyślnie Odp: Opadające oparcie fotela kierowcy

Cytat:
Napisał Paulus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź. Muszę się zastanowić, czy robić to samemu, czy nie nabyć jakiegoś fotela w całości. Jestem z Katowic.
Mam oparcie kierowcy od polifta jak byś był zainteresowany to pisz na pw.
Dzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.